Testy na ojcostwo: pewne, dyskretne i wygodne

Test na ojcostwo z dowolnej próbki w domu lub w placówce

Test ojcostwa DNA to najpewniejszy sposób, by jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo i zyskać spokój na całe życie.  Dzięki analizie aż 24 markerów DNA (złoty standard badanych markerów) pewny wynik uzyskasz nawet przy badaniu tylko dziecka i domniemanego ojca. Możesz ponadto przekazać dowolne próbki, np. używany smoczek, włosy z cebulkami, maszynkę do golenia, niedopałek papierosa, rękawiczki, odzież czy nawet patyczek po lodzie. Wszystkie próbki objęte są gwarancją działania do skutku, co w praktyce oznacza, że kolejne próbki badamy bezpłatnie.

Zrób test na ojcostwo w wygodny sposób:

zamów zestaw i pobierz próbki samodzielnie

✅ pobierz próbki bez zestawu samodzielnie i wydrukuj formularz

✅ umów wizytę w przychodni (ponad 250 punktów)

✅ umów wizytę domową pielęgniarki

Spis treści:

1. Test na ojcostwo – kiedy i czy warto zrobić badanie?
2. Test na ojcostwo dyskretnie i w dowolnym miejscu na świecie
3. Test ojcostwa na podstawie każdej próbki np. smoczek, włosy
4. Testy na ojcostwo – zawsze pewny wynik
5. Zobacz, jak wyglądają analizy w laboratorium

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa, testy ojcostwa
test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa, testy ojcostwa

Wynik testu na ojcostwo – kiedy i czy warto zrobić badanie?

Wynik badania dla własnej wiedzy możesz wykorzystać w sądzie czy innej instytucji. Często jest dowodem wstępnym i niezbędnym, aby postępowanie w ogóle mogło się rozpocząć, a bywa także dowodem rozstrzygającym:

  1. Zanim rozpocznie się sprawa w sądzie (np. o ustalenie ojcostwa)

Jeśli zgłosisz się do sądu z gotowym wynikiem:

  • oszczędzisz czas – wbrew pozorom sądy nie kierują na badania genetyczne często. Większość spraw rozstrzygają na podstawie zeznań świadków, zdjęć, SMS-ów i innych tego rodzaju dowodów. A to trwa, bo rozpraw potrzeba zwykle kilka. Jeśli do sądu udasz się z wynikiem testu na ojcostwo, istnieje spora szansa, że wyrok zostanie wydany znacznie szybciej.
  • oszczędzisz pieniądze – im więcej rozpraw, tym większe koszty (każda rozprawa kosztuje). A co więcej: jeśli sąd skieruje Cię na badania DNA, prawdopodobnie będą one dużo droższe niż zlecone prywatnie.
  1. Zanim uznasz ojcostwo w Urzędzie Stanu Cywilnego

Masz wątpliwości, ale chcesz uznać ojcostwo, żeby ratować związek czy pod presją czasu? Jeżeli zrobisz test na ojcostwo przed uznaniem dziecka:

  • zyskasz pewność, że podejmujesz odpowiednią decyzję – uznanie ojcostwa to poważna decyzja na całe życie. Gdy złożysz oświadczenie w USC, będziesz prawnym ojcem dziecka. Konsekwencje to m.in. konieczność opieki nad dzieckiem czy łożenia na jego utrzymanie. Jeżeli potem okaże się, że to nie Twoje dziecko, środki finansowe czy alimenty nie zostaną zwrócone.
  1. Jeśli minął termin na zaprzeczenie ojcostwa lub gdy chcesz zaprzestać płacenia alimentów

Płacisz alimenty na nie swoje dziecko? Chcesz zaprzeczyć ojcostwo, ale minął Twój termin i musi zrobić to prokurator? Jeśli wykonasz test ojcostwa:

  • zyskasz dowód dla prokuratury, że warto rozpocząć sprawę – tak naprawdę bez wyniku badania DNA prokuratura nie ma powodu, żeby złożyć pozew. Często to sam prokurator radzi wykonanie testu i zgłoszenie się z rezultatem.
  1. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości

Podejrzewasz zdradę, nie zgadza się grupa krwi w książeczce zdrowia, a może dziecko w ogóle nie jest podobne? Wynik badania to:

  • pewność na zawsze – test na ojcostwo wystarczy zrobić tylko raz, żeby odzyskać spokój ducha już na zawsze. Dla wielu osób to początek nowego życia – bez niepotrzebnych nerwów i wątpliwości.

Test na ojcostwo dyskretnie i w dowolnym miejscu na świecie

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa, testy ojcostwa
Test ojcostwa dla własnej wiedzy możesz wykonać bardzo wygodnie w każdym miejscu na świecie. Wystarczy, że przez telefon lub internet zamówisz zestaw do pobierania próbek, pobierzesz je, a później odeślesz do laboratorium bezpłatnym kurierem, wyślesz pocztą (w zestawie jest opłacona koperta zwrotna) lub dostarczysz osobiście do placówki. Zestaw i wynik dostarczymy na podany przez Ciebie adres, również do Paczkomatu. Dbamy o Twoją dyskrecję, dlatego możesz zdecydować się przesyłkę bez danych czy pieczątek laboratorium, a nadawcą będzie pracownik laboratorium.

Jeśli chcesz wykonać test na ojcostwo stacjonarnie, możesz wybrać też jedną z naszych 100 placówek w całej Polsce. Tam umówisz się bez kolejek i nie będziesz musiał niczego organizować samodzielnie – doświadczony personel medyczny pobierze próbki i pomoże wypełnić dokumenty.

Test ojcostwa na podstawie każdej próbki – np. wymaz z policzka, włosy, kubek, smoczek

Do prywatnego testu ojcostwa wystarczą tylko próbki od domniemanego ojca i od dziecka – może to być dowolny przedmiot z materiałem genetycznym uczestników, np. wymaz z policzka, włosy z cebulkami, szczoteczka do zębów, kubek, maszynka do golenia czy słomka. Każda próbka jest tak samo dobra i pewna, ponieważ w każdej komórce ludzkiego ciała znajduje się takie samo DNA.

Każda przekazana przez Ciebie próbka objęta jest gwarancją – to oznacza, że działamy do skutku. Jeśli z jakichś powodów materiał nie nadaje się do wykonania testu ojcostwa (np. jest to mieszanina DNA różnych osób), badamy kolejny całkowicie bezpłatnie.

Testy na ojcostwo – zawsze pewny wynik

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa, testy ojcostwa Analiza 24 markerów DNA. Wybierając test na ojcostwo na podstawie 24 markerów DNA, zyskasz jednoznaczny wynik – nawet w sytuacji, gdy w badaniu biorą udział tylko domniemany ojciec i dziecko. Jak to możliwe? Analiza 24 markerów DNA pozwala uzyskać wynik potwierdzający ojcostwo z prawdopodobieństwem co najmniej 99,9999%. Taki rezultat jest zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii, a więc i całkowicie jednoznaczny. 24 markery DNA to ponadto największa pula dostępna na rynku! 24 markery DNA…

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa, testy ojcostwa

Certyfikowane laboratorium. Analizy wykonujemy dla Ciebie w certyfikowanym laboratorium. Pewność Twojego wyniku gwarantuje Ci również wdrożony system kontroli jakości ISO 17025. Wykonywanie badań zgodnie z normami ISO 17025 oznacza, że każdy etap pracy w laboratorium wykonywany jest i nadzorowany zgodnie z surowymi kryteriami stawianymi przez normę. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dbamy o najwyższą jakość realizowanych badań i regularnie poddajemy się kontrolom. Certyfikaty…

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa, testy ojcostwa

10 lat doświadczenia i ponad 7000 analiz. CentrumDNA działa na rynku już 10 lat. Mamy więc ogromne doświadczenie w realizacji badań genetycznych – podparte opiniami zadowolonych pacjentów. W laboratorium pracują tylko doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni specjaliści, którzy od wielu lat na co dzień zajmują się wykonywaniem analiz. Masz zatem gwarancję, że Twoje badanie będzie wykonane prawidłowo i z zachowaniem wszystkich procedur. 10 lat centrumDNA…

Zobacz, jak wyglądają analizy w laboratorium

CentrumDNA to doświadczone i certyfikowane laboratorium (10 lat na rynku), w którym działamy zgodnie z normą ISO 17025 – zrobisz u nas zarówno testy na ojcostwo do celów prywatnych, jak i sądowych (z pełną procedurą sądową).

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka

Więcej informacji:

porozmawiaj o badaniu z konsultantem