bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Jakie informacje zawiera wynik testu na ojcostwo i dlaczego zawsze jest pewny?

Wykonanie testu genetycznego zapewnia Ci jednoznaczne potwierdzenie lub wykluczenie biologicznego ojcostwa. Wynik zawsze jest pewny – nawet w sytuacji, gdy w badaniu biorą udział tylko domniemany ojciec i dziecko, ponieważ analizujemy aż 24 markery DNA. To ilość, która pozwala wydać wynik zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Co więcej, każda próbka nadesłana do analiz jest tak samo pewna, dlatego możesz przekazać do badania np. używaną maszynkę do golenia, paznokcie, pasek z glukometru, szczoteczkę do zębów, czy słomkę od napoju. Wynik otrzymasz w postaci raportu.

Co znajduje się na wyniku testu na ojcostwo?

 • Profile genetyczne osób badanychprofil genetyczny nazywa się „genetycznym odciskiem palca”, ponieważ jest unikalny dla każdego z nas (wyjątkiem są bliźnięta jednojajowe). Składa się on z pewnej liczby markerów, czyli miejsc na DNA, które opisane są za pomocą dwóch liczb (jedną dostaje się od ojca, drugą od matki). W centrumDNA analizujemy aż 24 takie markery. Profile genetyczne ojca oraz dziecka porównuje się ze sobą, co pozwala potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo. Obecność profili genetycznych na wyniku jest potwierdzeniem, że analiza rzeczywiście została wykonana.
 • Unikalny numer zlecenia i każdej próbki – każde zlecenie i każda próbka otrzymują indywidualne numery, które nigdy się nie powtórzą. Są one nadane za pomocą nowoczesnego oprogramowania. Zlecenia są identyfikowane właśnie na podstawie tych numerów, dlatego test na ojcostwo możesz wykonać również bez podawania danych osób badanych.
 • Opis zastosowanej metody – w tym miejscu dowiesz się, w jaki sposób zostało wykonane badanie, jakich odczynników i sprzętów używany i do jakich procedur się stosujemy.
 • Słowna interpretacja wyniku – po zakończeniu analizy genetycznej wykonywana jest analiza statystyczna (z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania). To obliczenie prawdopodobieństwa, z jakim badany mężczyzna jest biologicznym ojcem badanego dziecka. Słowna interpretacja wyniku opisuje właśnie to prawdopodobieństwo. Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii, aby wynik był pewny, prawdopodobieństwo potwierdzenia ojcostwa musi wynosić co najmniej 99,9999%. Dzięki analizie 24 markerów DNA gwarantujemy Państwu taki wynik.
 • Informacja o jednostce wykonującej test – dokładne dane jednostki wykonującej badanie.
 • Podpisy i pieczątki osób wykonujących i zatwierdzających badanie – są to diagności laboratoryjni, którzy posiadają wykształcenie i doświadczenie w realizowaniu badań genetycznych. Są ponadto specjalnie przeszkoleni i mają niezbędne upoważnienia. Na wyniku znajdują się również numery ich uprawnień.

Test na ojcostwo – dlaczego wynik zawsze jest pewny?

wynik testu na ojcostwo, co oznacza wynik testu na ojcostwo, jak interpretować test na ojcostwo Analiza 24 markerów DNA. Wybierając test na ojcostwo na podstawie 24 markerów DNA, zyskasz jednoznaczny wynik – nawet w sytuacji, gdy w badaniu biorą udział tylko domniemany ojciec i dziecko. Jak to możliwe? Analiza 24 markerów DNA pozwala uzyskać wynik potwierdzający ojcostwo z prawdopodobieństwem co najmniej 99,9999%. Taki rezultat jest zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii, a więc i całkowicie jednoznaczny. 24 markery DNA to ponadto największa pula dostępna na rynku! 24 markery DNA…

 

wynik testu na ojcostwo, co oznacza wynik testu na ojcostwo, jak interpretować test na ojcostwo

Certyfikowane laboratorium. Analizy wykonujemy dla Ciebie w certyfikowanym laboratorium. Pewność Twojego wyniku gwarantuje Ci również wdrożony system kontroli jakości ISO 17025. Wykonywanie badań zgodnie z normami ISO 17025 oznacza, że każdy etap pracy w laboratorium wykonywany jest i nadzorowany zgodnie z surowymi kryteriami stawianymi przez normę. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dbamy o najwyższą jakość realizowanych badań i regularnie poddajemy się kontrolom. Certyfikaty…

 

wynik testu na ojcostwo, co oznacza wynik testu na ojcostwo, jak interpretować test na ojcostwo

10 lat doświadczenia i ponad 7000 analiz. CentrumDNA działa na rynku już 10 lat. Mamy więc ogromne doświadczenie w realizacji badań genetycznych – podparte opiniami zadowolonych pacjentów. W laboratorium pracują tylko doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni specjaliści, którzy od wielu lat na co dzień zajmują się wykonywaniem analiz. Masz zatem gwarancję, że Twoje badanie będzie wykonane prawidłowo i z zachowaniem wszystkich procedur.

Zestaw do testu na ojcostwo – 100% dyskrecji  *zamów*

Pobranie materiału jest bardzo proste, wystarczy przez kilkanaście sekund pocierać wymazówką wewnętrzną stronę policzka. Można też zabezpieczyć próbkę dyskretną, czyli dowolny przedmiot, który może zawierać materiał DNA danej osoby. Zestaw do testu na ojcostwo możesz zamówić klikając poniżej.


 

Czy wynik testu na ojcostwo można wykorzystać w sądzie?

Tak! Test na ojcostwo do celów sądowych jest pełnowartościowym dowodem, np. w sprawach o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa czy alimenty. Co ważne, aby wykonać taki test, nie potrzebujesz skierowania z sądu. Wymaga on jednak zachowania procedury formalnej, która obejmuje m.in. udział matki w badaniu (aby ustalić również macierzyństwo) i pobranie wymazów z policzka w placówce w obecności świadków.

A jeśli mama nie może wziąć udziału w badaniu? Wynik testu prywatnego również może być dowodem dla sądu

Chociaż mało kto zdaje sobie z tego sprawę, także wynik prywatnego testu na ojcostwo (w którym najczęściej biorą udział tylko mężczyzna i dziecko) można przedstawić w sądzie. Często jest on dowodem wstępnym, czyli podstawą do rozpoczęcia sprawy w sądzie.

Jeśli jednak żadna ze stron nie wnosi sprzeciwu, może stać się również dowodem rozstrzygającym – na jego podstawie sędzia może więc wydać wyrok. Jeśli nie masz więc możliwości zlecenia badania do celów sądowych, prywatny test na ojcostwo również będzie dowodem dla sądu.

Kiedy wynik testu na ojcostwo może się przydać?

Wynik testu na ojcostwo to jednoznaczna informacja, czy badany mężczyzna jest ojcem badanego dziecka. Wynik testu na ojcostwo może się przydać, by:

✅ uzyskać spokój na zawsze i pozbyć się wątpliwości – wątpliwości co do ojcostwa nie znikną same. Raz zasiane, np. z powodu plotki, podejrzenia zdrady czy niezgadzającej się grupy krwi, będą tylko rosły. Jedyną możliwością, by się ich pozbyć, jest wykonanie testu na ojcostwo.

unormować prawną sytuację – wynik testu na ojcostwo jest bardzo dobrym dowodem w sądzie (np. w sprawach o ustalenie czy zaprzeczenie ojcostwa), pomaga też w podjęciu wielu decyzji (np. o uznaniu ojcostwa).

poprawić relacje w rodzinie – pewność co do ojcostwa to szansa na naprawę relacji w związku, zbudowanie mocnych więzi.

Zobacz jak wygląda praca w laboratorium CentrumDNA

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.