Test NIFTY pro – bezpieczny test prenatalny o wysokiej czułości

✔ Dla spokojnej ciąży ✔ Szybki wynik ✔ Bezpieczny dla dziecka

Test NIFTY pro to prenatalne badanie nieinwazyjne dostępne już od 10 tygodnia ciąży. Pozwala zbadać dziecko w kierunku aż 94 chorób, w tym m.in. trisomii 21, czyli zespołu Downa, nieprawidłowości związanych z chromosomami płci (np. zespół Turnera) oraz mikrodelecji i mikroduplikacji.  Ma wysoką czułość i jednocześnie jest nieinwazyjny. Dlatego jego prawidłowy wynik może pozwolić odzyskać spokój i uniknąć amniopunkcji.

Spis treści:

 1. Dlaczego warto wykonać test NIFTY pro?
 2. Na czym polega test NIFTY pro?
 3. Jakie choroby wykrywa badanie NIFTY pro? O czym informuje wynik?
 4. Kto powinien wykonać badanie NIFTY? Jakie są wskazania do badania?
 5. Gdzie możesz wykonać test NIFTY pro?
 6. Ile kosztuje test NIFTY pro? Cena testu NIFTY pro i raty
 7. Umów termin badania NIFTY pro w autoryzowanej placówce lub w domu – rejestracja online

Dlaczego warto wykonać test NIFTY pro?

test nifty pro

Dzięki wysokiej czułości test NIFTY pro może pomóc odzyskaj spokój w czasie ciąży, a także zdecydować o konieczności wykonania badań inwazyjnych (jeśli są zalecone np. w przypadku nieprawidłowego wyniku testu PAPP-a). Jest przy tym zupełnie bezpieczny i nie wiąże się z ryzykiem poronienia czy infekcji wewnątrzmacicznej.

 • Test NIFTY pro można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Dzięki temu rodzice zyskują wcześnie cenną wiedzę na temat zdrowia swojej pociechy.
 • Test NIFTY został wykonany już u ponad 9 milionów kobiet na całym świecie i posiada szeroką walidację kliniczną.
 • Czułość testu NIFTY pro jest wysoka i znacznie wyższa od innych nieinwazyjnych badań prenatalnych, np. testu PAPPa.

Na czym polega test NIFTY pro?

Test NIFTY pro należy do badań z grupy NIPT (z języka angielskiego: Noninvasive Prenatal Genetic Testing). Badania te opierają się na analizie wolnego płodowego DNA (cffDNA), które krąży w krwioobiegu ciężarnej. Do wykonania badania wystarczy próbka krwi matki. pobrana podobnie jak w zwykłym badaniu krwi. Korzysta ono z innowacyjnej metody Sekwencjonowania Nowej Generacji.

Jakie choroby wykrywa badanie NIFTY pro? O czym informuje wynik?

Zakres badanych przez test NIFTY pro chorób obejmuje:

 • 6 trisomii – 9., 16. i 22. chromosomu, a także 21 (zespół Downa), 18 (zespół Edwardsa) oraz 13 (zespół Patau),
 • 84 mikrodelecje i mikroduplikacje (w tym zespół diGeorge’a, zespół Cri-du-chat czy zespół Pradera-Williego/Angelmana),
 • 4 aneuploidie chromosomów płciowych – zespół XXX, zespół XYY, zespół Turnera oraz zespół Klinefertera.

Wynik badania NIFTY pro jest dostępny online, w panelu pacjenta. Pacjentka otrzymuje go w ciągu 10 dni roboczych od momentu dostarczenia próbki do laboratorium.

Jeśli rodzice otrzymali pozytywny wynik testu NIFTY pro, oznacza to, że test wykazał podwyższone ryzyko występowania choroby genetycznej. W takiej sytuacji mogą oni liczyć na bezpłatną konsultację wyniku z lekarzem genetykiem, a także, jeśli zdecydują się na dalszą diagnostykę prenatalną i inwazyjne badaniazwrot kosztów ich wykonania dzięki bezpłatnemu ubezpieczeniu.

Ubezpieczenie testu NIFTY pro

Test NIFTY to jedyne na rynku nieinwazyjne badanie prenatalne, które zostało objęte ubezpieczeniem. Ubezpieczeniu podlegają trzy sytuacje:

 • gdy test wyda wynik fałszywie negatywny – wtedy otrzymasz odszkodowanie w wysokości do 210 000 złotych (w zależności od kursu walut),
 • gdy test da wynik nieprawidłowy i wskaże konieczność wykonania inwazyjnego badania, np. amniopunkcji – wtedy otrzymasz zwrot kosztów wykonania badania w kwocie do 2600 złotych (w zależności od kursu walut),
 • w przypadku gdy wynik testu jest fałszywie negatywny przed narodzinami i pacjentka zdecyduje się na terminację, wówczas dostaje odszkodowanie do ok. 11 000 zł (w zależności od kursu walut).

Kto powinien wykonać badanie NIFTY pro? Jakie są wskazania do badania?

Test NIFTY pro jest zalecany kobietom, które:

 • mają przeciwwskazania do wykonania inwazyjnych badań prenatalnych,
 • miały w rodzinie lub w poprzedniej ciąży przypadki chorób genetycznych,
 • otrzymały nieprawidłowe wyniki innych badań prenatalnych (np. testu PAPPa lub USG),
 • zaszły w ciążę w wieku powyżej 35 lat.

Gdzie możesz wykonać test NIFTY pro?

Badanie NIFTY pro można wykonać na terenie całego kraju. Możesz się udać do jednego z ponad 250 autoryzowanych punktów pobrań lub zamówić wizytę domową. Sprawdź listę autoryzowanych punktów pobrań w całej Polsce na stronie badanienifty.pl: Gdzie zrobić test NIFTY pro?  >>

Test NIFTY pro można zamówić i wykonać bez wychodzenia z domu. W cenie badania NIFTY pro na badanienifty.pl została zawarta możliwość zamówienia wizyty domowej. Po umówieniu badania przyjedzie do Ciebie pielęgniarka i pobierze próbkę krwi do badań. Wynik odbierzesz wygodnie w formie online w swoim panelu pacjenta.

Ile kosztuje test NIFTY pro? Cena testu NIFTY pro i raty

Test NIFTY pro kosztuje 2397 złotych. Cena ta, poza wykonaniem pełnej analizy i wydaniem pewnego wyniku oryginalnego testu NIFTY pro zawiera także:

 • konsultację z lekarzem genetykiem – w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu,
 • możliwość zamówienia wizyty domowej lub wizyty w placówce w celu pobrania próbki do badania,
 • ubezpieczenie wyniku – na wypadek, gdy test wyda wynik fałszywie negatywny, a także w sytuacji, gdy NIFTY pro wskaże konieczność wykonania badania inwazyjnego.

Płatność za test NIFTY pro można rozłożyć na raty.

Umów termin badania NIFTY pro w autoryzowanej placówce lub w domu – rejestracja online

Aby umówić się na wizytę w przychodni w celu wykonania badania NIFTY pro, należy wypełnić formularz dostępny na stronie badanienifty.pl: Ogólnopolska rejestracja online >>

Na badanie można się umówić także drogą telefoniczną oraz poprzez kontakt e-mail, możesz skorzystać także z czatu z konsultantem. Dostępne są szybkie terminy, wizyty umawiane są również w dniu umówienia.

test nifty pro blisko Ciebie w jednej z 200 placówek