badanie płci po poronieniu
.

Ustalenie płci po poronieniu – badanie genetyczne

Ustalenie płci po poronieniu daje rodzicom możliwość skorzystania z przysługujących praw po poronieniu, m.in. skrócony urlop macierzyński (56 dni), zasiłek pogrzebowy (4 000 zł), odszkodowanie z dodatkowej polisy ubezpieczeniowej.

Jeśli płeć nie została określona przez lekarza organoleptycznie, wówczas rodzice muszą określić płeć badaniem genetycznym.

Jak wykonać badanie płci po poronieniu?

Aby przeprowadzić badanie płci po poronieniu niezbędne jest zabezpieczenie, a następnie przekazanie do badania próbki z poronienia w soli fizjologicznej lub w bloczku parafinowym (np. kosmówka, kosmki kosmówki, fragment pępowin). Próbka taka może zostać zabezpieczona przez lekarza w czasie zabiegu łyżeczkowania lub przez pacjentkę podczas poronienia w domu. Próbkę do naszego laboratorium można dostarczyć nawet do kilku dni od momentu poronienia.


Badanie płci po poronieniu – cena i czas realizacji

Badanie płci po poronieniu możesz wykonać w naszym laboratorium zarówno na próbce zabezpieczonej w soli fizjologicznej jak i w bloczku parafinowym bez żadnych dodatkowych opłat!

Badanie celiakii, celiakia badanie, celiakia Badanie genetyczne płci po poronieniu zawiera:

  • Badanie chromosomów X, Y
  • Wyniki online już w 3-4 dni robocze
  • Brak ukrytych kosztów

+ Bezpłatny odbiór próbki ze szpitala/domu na terenie całej Polski

Cena: 397 zł  badanie na celiakię

 


Badanie genetyczne po poronieniu określające płeć w 3 krokach – jak wykonać?

 

✅ 1. Poproś lekarza o zabezpieczenie materiału poronnego do badania genetycznego.
Zwróć uwagę, aby lekarz zabezpieczył w soli fizjologicznej np. kosmówkę, kosmki kosmówki, fragment pępowiny lub przypępowinowe fragmenty łożyska. Od tego uzależnione jest przeprowadzenie badania.

W niektórych szpitalach pacjentki zamiast materiału w soli fizjologicznej otrzymują bloczki parafinowe (najczęściej 2 tygodnie po zabiegu łyżeczkowania). Również na takiej próbce przeprowadzamy badanie określające płeć po poronieniu.

✅ 2. Uzupełnij formularz zlecenia badania dostępny TUTAJ i dołącz go wraz z kserem dokumentu potwierdzającego ciążę (np. wypis ze szpitala) do zapakowanej zgodnie z instrukcją próbki. Jak to zrobić możesz zobaczyć TUTAJ.

✅ 3. Zadzwoń pod numer 534-942-008 i zamów kuriera, który odbierze próbkę ze szpitala lub z domu z całej Polski.

badanie płci po poronieniu

Określenie płci po poronieniu a prawa rodziców – jak z nich skorzystać?

Wynik badania daje rodzicom możliwość uzyskania ze szpitala Karty Martwego Urodzenia, a tym samym dopełnienie formalności, aby skorzystać z przysługujących praw po poronieniu. Na jej podstawie rodzice dokonują rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego. Tam uzyskują Akt urodzenia z adnotacją o martwym urodzeniu. Dokument ten daje możliwość ubiegania się o zasiłek pogrzebowy (rodzice uzyskują 4 tys. bez względu na to jaki był koszt pogrzebu).

Kobieta może skorzystać ze skróconego urlopu macierzyńskiego po poronieniu 56 dni (urlop macierzyński liczy się od dnia poronienia).

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak zlecić badanie płci po poronieniu

Napisz lub zadzwoń do nas teraz. Uzgodnimy szczegóły i dogodny termin badania

Zamów bezpłatnego kuriera po odbiór próbek

Możesz też dostarczyć próbki osobiście do jednej z naszych placówek. Zadzwoń do nas i wybierz najwygodniejszą opcję.

Zamów kuriera pod numerem: tel: 534 942 008

Pobierz wynik z panelu pacjenta i dopełnij wszelkich formalności, aby skorzystać z przysługujących praw po poronieniu

porozmawiaj o badaniu z konsultantem