Pewny test na ojcostwo w ciąży od 8. tygodnia

🤰 Wykonaj badanie teraz i odzyskaj spokój na zawsze

Badania na ojcostwo w ciąży jest bardzo WYGODNE. Oprócz wizyty w przychodni dostępne jest rozwiązanie w 100% DOMOWE 🏠 – wizyta pielęgniarki pod wskazanym adresem.

test na ojcostwo w ciąży, testy na ojcostwo w ciąży, ustalenie ojcostwa w ciążyJuż od 8. tygodnia ciąży możesz wykonać pewny test na ojcostwo. Jest to najwcześniej dostępne na świecie badanie tego typu! Co ważne – wynik badania ojcostwa w ciąży da Ci taką samą pewność, jak po narodzinach. Dzięki jednemu badaniu odzyskasz więc spokój i pewność na zawsze, co pozwoli Ci nie tylko unormować prawną sytuację rodziny, ale też zaplanować przyszłość i lepiej przygotować się do narodzin dziecka. Dowiedz się, jak wykonać taki test i na czym on polega.

📍 Pamiętaj! Jeśli z jakiegoś względu nie masz możliwości zrobienia badania w ciąży (np. chcesz, by w badaniu nie brała udziału matka), test zrobisz od 2 doby życia dziecka.

Badanie na ojcostwo w ciąży – tego dowiesz się z artykułu:

Jak zrobić test na ojcostwo w ciąży? To proste i wygodne

Próbki do badania ojcostwa mogą zostać pobrane na dwa sposoby – wystarczy wybrać ten wygodniejszy dla siebie, ponieważ oba gwarantują tak samo pewny wynik. Badanie może być wykonane na podstawie krwi przyszłej mamy i wymazu z policzka domniemanego ojca lub na podstawie płynu owodniowego i dowolnych próbek pobranych od rodziców.

Badanie na podstawie krwi matki i wymazu z policzka domniemanego ojca:

To właśnie najwcześniej dostępne na świecie badanie na ojcostwo, które możesz zlecić od 8. tygodnia ciąży. Do realizacji wykorzystuje się opatentowaną metodę: po pobraniu krwi przyszłej mamy izoluje się jej DNA oraz DNA dziecka. To możliwe, ponieważ materiał genetyczny dziecka (wolne płodowe DNA) znajduje się w krwiobiegu matki podczas ciąży i na jego podstawie możliwy jest pewny test DNA na ojcostwo.

Jak wygląda pobranie próbki? Od kobiety pobiera się krew (jak do morfologii, co jest szybkie i wygodne) w jednej ze 100 placówek w Polsce. Od mężczyzny pobierany jest natomiast wymaz z policzka, który można pobrać również w punkcie lub samodzielnie w domu.

Badanie na podstawie płynu owodniowego i dowolnych próbek rodziców:

Jeśli zdecydujesz się na badanie na podstawie tych próbek, test możesz zrealizować po 15. tygodniu ciąży, a wynik możesz uzyskać nawet w 48 godzin. Analiza płynu owodniowego ma dodatkową zaletę: nie tylko daje możliwość sprawdzenia ojcostwa, ale też przebadania dziecka m.in. w kierunku zespołu Downa.

Próbkę płynu owodniowego pobiera doświadczony lekarz w jednej z placówek w Polsce. Pobranie odbywa się na nowoczesnym sprzęcie i pod kontrolą USG. To sprawia, że jest ono niemal w 100% bezpieczne. Matka i domniemany ojciec mogą natomiast przekazać dowolne próbki z ich materiałem genetycznym, np. wymazy z policzka, używaną szczoteczkę do zębów czy niedopałek papierosa.

Czy wynik testu na ojcostwo w ciąży jest pewny? Jest tak samo wiarygodny jak badania po narodzinach

ustalanie ojcostwa w ciąży, badania na ojcostwo w ciąży, badanie na ojcostwo w ciąży

Fragmenty DNA, które są poddawane analizie w badaniu na ojcostwo, zostają ustalone już na etapie poczęcia. Co ważne – później nie ulegają żadnym zmianom. Rezultat badania DNA wykonywanego w ciąży będzie więc identyczny, jak wynik badania po narodzinach dziecka. Znaczenia nie mają ponadto wykorzystane próbki, ponieważ każda próbka jest pewna – DNA jest takie samo np. we krwi, naskórku, płynie owodniowym czy używanej maszynce do golenia.

✅ Test na ojcostwo w ciąży jednoznacznie potwierdza lub wyklucza ojcostwo, pozwalając tym samym odzyskać spokój już na tym etapie. Nie musisz czekać, aż dziecko pojawi się na świecie, by mieć całkowitą pewność!

Czy test na ojcostwo w ciąży jest dyskretny? 100% dyskrecja 🔒

Jeśli chcesz, test może być zlecony anonimowo, czyli bez podawania danych osób badanych. Masz również możliwość wybrania dowolnego dostępnego punktu pobraniowego, w którym personel medyczny będzie przygotowany do wykonania badania. Co ważne – otrzymuje on wytyczne dotyczące dyskrecji.

test na ojcostwo w ciąży, testy na ojcostwo w ciąży, ustalenie ojcostwa w ciążyDo wyboru masz również jedną z wygodnych form płatności – przelew internetowy, przelew na poczcie (do dokumentów dołączamy blankiet) lub Dotpay. Płatność możesz również rozłożyć na korzystne raty.

Dlaczego warto zrobić test na ojcostwo w ciąży?

Pewność co do ojcostwa przynosi korzyści dla całej rodziny – zarówno praktyczne, jak i emocjonalne. Co zyskasz, decydując się na badanie jeszcze na etapie ciąży?

  • Spokój na całe życie – badanie wystarczy wykonać tylko raz. Wynik pozwala odzyskać harmonię wewnętrzną i kontrolę nad wszystkimi aspektami swojego życia. Pewność pozwala również znów cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa i dobrym samopoczuciem.
  • Lepsze przygotowanie do roli rodzica – spokój i pewność pozwalają lepiej przygotować się do narodzin dziecka oraz zadbać o szczęście rodziny. Mama może bez niepotrzebnego napięcia cieszyć się ciążą, a mężczyzna – utożsamiać z dzieckiem już na tym etapie i rozwinąć instynkt ojcowski.
  • Możliwość zadbania o rozwój dziecka – stres podczas ciąży może niekorzystnie odbić się na zdrowiu dziecka, a spokój z kolei wpływa na dziecko pozytywnie. Co ważne, pewność co do własnej tożsamości jest jedną z ważniejszych potrzeb każdego człowieka. Jeśli zdecydujesz się na badanie na podstawie płynu owodniowego, możesz również dodatkowo sprawdzić stan zdrowia dziecka.
  • Stabilizacja w rodzinie – jeśli w Waszym związku pojawiły się problemy z powodu niepewności co do ojcostwa, jednoznaczny wynik to szansa, by odbudować relacje i stworzyć piękne więzi. To również okazja do zaplanowania przyszłości.
  • Możliwość unormowania sytuacji prawnej – dla wielu mężczyzn wynik testu na ojcostwo jest pomocny do podjęcia decyzji na temat uznania dziecka jeszcze w ciąży. Rezultat badania może być też wykorzystany do uprawdopodobnienia ojcostwa, jeśli kobieta chciałaby uzyskać w sądzie prawo do pomocy finansowej od ojca dziecka przez 3 miesiące ciąży i 3 miesiące po porodzie.

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Cena testu na ojcostwo w ciąży jest zależna od tego, które badanie wybierzesz (na podstawie krwi ciężarnej od 8 tygodnia ciąży czy na podstawie płynu owodniowego od 15 tygodnia ciąży). Ten pierwszy sposób kosztuje ok. 7 tysięcy złotych, natomiast drugi ok. 2000-2500 złotych. Dokładne ceny znajdziesz tutaj: ⭐ CENNIK TESTÓW NA OJCOSTWO

A jeśli nie w ciąży? Test na ojcostwo po narodzinach

Czasami zdarzają się sytuacje, gdy nie ma możliwości wykonania badania w ciąży. Może to być związane np. z chęcią zachowania dyskrecji przed domniemanym ojcem lub matką. W takim przypadku najlepszym wyjściem będzie badanie po narodzinach, które można zlecić od 2 doby życia dziecka.

Do takiego badania wystarczą próbki ojca i dziecka – mogą być to dowolne materiały, włącznie z takimi jak smoczek, chusteczka, włosy z cebulkami, kubek. Dzięki temu badanie można zrobić dyskretnie i wygodnie.

Jeśli zależy Ci na czasie – np. chcesz mieć pewność przed rejestracją dziecka w USC, na którą masz 21 dni od narodzin – wynik otrzymasz nawet w 3 dni robocze!

Praca laboratorium

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka

porozmawiaj o badaniu z konsultantem