bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Test na ojcostwo na 24 markerach DNA

Dowiedz się, co decyduje o pewności badania DNA

24 markery DNA, test na ojcostwo na 24 markerach DNATym, co decyduje o pewności uzyskanego wyniku badania DNA, jest w dużej mierze właśnie liczba i jakość analizowanych markerów. Markery to nic innego jak specjalne miejsca na DNA, które są charakterystyczne dla danej osoby. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór tych miejsc (nie może on być przypadkowy). Specjaliści wybierają takie markery, które są najbardziej charakterystyczne. To gwarantuje pewność wyniku.

Tego dowiesz się z artykuły:

Jakie markery znajdują się na wyniku badania?

Na wyniku wydawanym przez CentrumDNA znajdują się:
 • Markery DNA badane przez FBI (13 markerów DNA wchodzących w skład systemu CODIS)
 • Markery DNA badane przez służby europejskie (10 markerów DNA z systemu systemu ENFSI)
 • Markery płci

Czym są markery DNA?

Markery genetyczne to charakterystyczne miejsca na DNA danej osoby. Są one ustalone już w momencie poczęcia i nie zmieniają się przez całe życie. Nie mają na nie wpływu takie czynniki jak leki, przeziębienie, używki, ciąża, wiek… Markery DNA składają się na profil genetyczny – charakterystyczny i unikalny dla każdego człowieka (oprócz bliźniąt jednojajowych) „genetyczny odcisk palca”.

Czy badanie 16 markerów jest wystarczające?

Wiele laboratoriów w Polsce analizuje 16 markerów DNA. Jest to związane przede wszystkim z niższymi kosztami analiz. Niektóre laboratoria dopiero w sytuacji, kiedy wynik budzi ich wątpliwości, proponują klientowi rozszerzenie analizy o dodatkowe markery.

24 markery DNA, test na ojcostwo na 24 markerach DNAWynik wydany na podstawie analizy 16 markerów DNA rzeczywiście może być pewny. Trzeba wziąć jednak pod uwagę to, że mniejsza ilość badanych układów zwiększa ryzyko konieczności włączenia do badania próbki od matki. O tym laboratoria często nie informują, a dla klientów, którzy wykonują badanie na ojcostwo tylko na podstawie próbki ojca i dziecka, jest to ważne. Włączenie do badania próbki matki może być niemożliwe (matka nie wyraża na to zgody) i może też zwiększyć koszty samego badania. Warto ponadto pamiętać, że analiza 24 markerów DNA to „złoty standard”.

Badanie na 16 i 24 markerach DNA można porównać obrazowo. Oddając samochód do mechanika mamy do wyboru sprawdzenie go w 16 lub 24 miejscach. Który wariant lepiej wybrać, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku?

Jakie musi być prawdopodobieństwo wyniku testu na ojcostwo?

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której często laboratoria nie wspominają. Pewny wynik badania DNA to taki wynik, który wyklucza ojcostwo ze 100% pewnością lub potwierdza je z prawdopodobieństwem powyżej 99,9999%. Takie są rekomendacje Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii.

Jeśli laboratorium wydaje wynik z prawdopodobieństwem np. 99,9% to taki wynik według tej organizacji nie jest pewny i na pewno wymaga włączenia próbki matki lub rozszerzenia analizy o dodatkowe markery DNA.

24 markery DNA, test na ojcostwo na 24 markerach DNA

Dlaczego warto wybrać test na ojcostwo na 24 markerach DNA?

Badanie 24 markerów DNA daje Ci:
 • Pewny wynik badania zgodny z rekomendacją polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii
 • Możliwość wykonania badania na podstawie próbki jedynie od ojca i dziecka
 • Spokój – masz świadomość, że badanie zostało wykonane na liczbie markerów, która jest „złotym standardem”

Praca laboratorium

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.