O laboratorium

Doświadczenie w badaniach DNA od 2008 roku

Laboratorium specjalizuje się w najwyższej jakości testach DNA na ustalenie ojcostwa i pokrewieństwa. Działa na rynku od 14 lat i wykonało kilkadziesiąt tysięcy analiz ojcostwa. Pewność każdego wystawionego wyniku gwarantuje analiza aż 24 markerów DNA i uzyskane międzynarodowe certyfikaty jakości. Co ważne – wszelkie analizy wykonuje na miejscu – nie korzysta z usług innych pracowni.

Na przestrzeni swojej działalności laboratorium uzyskało wiele polskich i międzynarodowych certyfikatów, takich jak: GEDNAP, ISFG, Rzetelna Firma, czy Certyfikat Programu Gospodarczo-Konsumenckiego SOLIDNA FIRMA Więcej…

o centrumdna, o laboratorium centrumdnaWszystkie badania wykonywane są zgodnie z normami jakości ISO/DIS 17025. Jest to system zarządzania jakością, który określa normy jakości pracy w laboratorium. Przyznawany jest przez Polskie Centrum Akredytacji. Wymagania systemu ISO 17025 mają na celu potwierdzenie kompetencji laboratoriów w zakresie przeprowadzanych analiz. Wykonywanie badań zgodnie z normami ISO 17025 oznacza, że każdy etap pracy w laboratorium wykonywany jest i nadzorowany zgodnie z surowymi kryteriami stawianymi przez normę.

Badanie wykonane jest 2-krotnie

Wszystkie badania na ojcostwo, które dały wykluczający lub niejednoznaczny wynik, wykonywane są powtórnie. W badaniu analizowana jest już wówczas inna próbka. Uczestniczą w nim również dwa odrębne zespoły pracowników. Dzięki temu mamy pewność, że wynik, który wystawiamy jest źródłem rzetelnej informacji.

Zawsze pewny wynik – analiza aż 24 markerów DNA

o centrumdna, o laboratorium centrumdnaTesty na ojcostwo przeprowadzone na podstawie 24 markerów genetycznych pozwalają wystawić pewny i jednoznaczny wynik – potwierdzający ojcostwo z prawdopodobieństwem ponad 99,9999% lub wykluczający je ze 100% pewnością – nawet jeśli uczestniczą w nich tylko ojciec i dziecko. Taki rezultat spełnia jednocześnie wymogi Polskiego Towarzystwa Genetyki Sądowej i Kryminologii, które za pewny wynik uznaje ojcostwo określenie z takim właśnie prawdopodobieństwem. Profil genetyczny jest bardzo ważnym elementem wyniku, ponieważ dzięki niemu bardzo dokładnie widzą Państwo, na jakich danych opierało się laboratorium wydając wynik potwierdzający lub wykluczający ojcostwo. Zobacz  przykładowy wynik badania…

Testy wykonywane na podstawie różnorodnych próbek

Do tej pory laboratorium wykonało tysiące analiz, a żaden wynik nie został prawnie podważony. Badania ojcostwa wykonywane są zarówno na zlecenia osób prywatnych, jak i sądów. Laboratorium współpracuje z prokuraturą, policją i detektywami. Ponadto ma ogromne doświadczenie w wykonywaniu analiz genetycznych na podstawie bardzo różnorodnych próbek – wymazów z policzka, cebulek włosów, szczoteczek do zębów, maszynek do golenia, plam krwi i wielu, wielu innych – jest ich łącznie aż 20!

Wdrożony program zapewniania jakości badań

Czyli wszystko to, co sprawia, że otrzymany przez Państwa wynik jest pewny i jednoznaczny. Program ten obejmuje wszystkie procedury stosowane w laboratorium. Dotyczą one metody analizy, którą laboratorium posługuje się, aby wydać wynik, stanu technicznego sprzętu, który musi być regularnie monitorowany, tego czy praca wykonywana jest w sterylnych warunkach, a laboranci pracują na najlepszych odczynnikach.

Więcej informacji: