Pakiet Zdrowe Jelita - diagnostyka najczęstszych nietolerancji pokarmowych
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Pakiet Zdrowe Jelita – diagnostyka najczęstszych nietolerancji pokarmowych

Nietolerancje pokarmowe to problem, który dotyka coraz więcej ludzi! Ich diagnostyka nie jest jednak łatwa, a to wszystko za sprawą objawów, które niejednokrotnie mogą wskazywać na inne choroby. Jednak dzięki rosnącej popularności badań genetycznych staje się to łatwiejsze. Najczęściej diagnozowanymi nietolerancjami pokarmowymi są celiakia oraz nietolerancja glutenu. Dlatego właśnie w naszym laboratorium dodaliśmy do oferty badań Pakiet Zdrowe Jelita. Dowiedz się więcej, jak wygląda to badanie i dlaczego jest to najlepszy sposób by rozpocząć diagnostykę nietolerancji pokarmowych.

Nietolerancje pokarmowe – co bada Pakiet Zdrowe Jelita?

Nietolerancja glutenu oraz nietolerancja laktozy, to właśnie te dwie nadwrażliwości pokarmowe najczęściej dokuczają chorym. Pakiet Zdrowe Jelita obejmuje badanie mutacji w genach HLA-DQ2.2, HLA-DQ2.5, HLA-DQ8, które są charakterystyczne dla celiakii oraz LCT 13910 i 22018, które są obecne w organizmie osób cierpiących na nietolerancję laktozy. W ramach jednego pobrania próbki możesz wykonać dwa diagnostyczne badania! Badanie genetyczne to doskonały sposób by w najkrótszym czasie wykluczyć nietolerancje pokarmowe.

Pakiet Zdrowe Jelita – jak wygląda badanie?

Pakiet Zdrowe Jelita to badanie bardzo proste i wygodne, rekomendowane dla osób w każdym wieku. Test bez problemu wykonywany jest nawet u niemowląt. Próbką do badania jest wymaz z policzka, który można pobrać nawet samodzielnie w domu. Wystarczy że zamówisz zestaw do pobrania próbek. Czas oczekiwania na wynik wynosi maksymalnie 10 dni roboczych.

Dlaczego warto zlecić badanie nietolerancji pokarmowych?

Jeśli podejrzewasz u siebie występowanie nietolerancji pokarmowych, to na pewno zastanawiasz się co dalej, do jakiego lekarza się udać bądź jakie wykonać badanie. Dlatego też podpowiadamy, dlaczego warto skorzystać z Pakietu Zdrowe Jelita i zbadać się pod kątem najczęstszych nietolerancji pokarmowych.

 • Najwyższa czułość i specyficzność testu – specyficzność kliniczna wynosi 100% (brak ryzyka uzyskania wyników fałszywie dodatnich, bądź ujemnych).
 • Zestaw do pobrania próbek – otrzymasz specjalny zestaw do pobrania wymazów. Odbiór próbek do laboratorium jest całkowicie darmowy.
 • Szybki wynik – dostępny od 7 do 10 dni roboczych.
 • Gwarancja na próbki – za ponowną analizę nic nie dopłacisz.
 • Bezpłatne zalecenia lekarskie i przykładowe menu – dodatkowy dokument, który wydawany jest zawsze do wyniku celiakii (obejmuje on: zalecenia lekarskie wydawane przez lek. Janusza Wietechę, a także zalecenia dietetyczne wraz z przykładowy menu i rozpiską pokarmów, które należy wyeliminować z diety).
 • Możliwość wykonania testu nawet w trakcie diety bezglutenowej/bezlaktozowej – w przeciwieństwie do innych badań, testy genetyczne na nietolerancje pokarmowych nie mają żadnych przeciwwskazań. Nawet dieta nie wpłynie na wynik badania.
 • Najszerszy zakres – badanie obejmuje mutacje we wszystkich genach odpowiedzialnych za celiakię (HLA-DQ2.2, HLA-DQ2.5, HLA-DQ8) oraz nietolerancję laktozy (LCT 13910 i 22018)

pakiet_zdrowe_jelita_zamów_mob
pakiet_zdrowe_jelita_zamów

Kiedy warto wykonać badanie na nietolerancje pokarmowe?

Lista objawów nietolerancji pokarmowych jest bardzo długa i zróżnicowana. Dlatego też w wielu przypadkach mijają lata zanim chory otrzyma właściwą diagnozę. Wielu z nas boryka się z takimi problemami jak częste infekcje czy słaba odporność – celiakia czy nietolerancja laktozy ma swoje źródło nawet w takich przypadkach. Najczęściej występującymi objawami nietolerancji pokarmowych są problemy gastryczne, takie jak m.in. bóle brzucha, biegunki, wzdęcia, mdłości, zaparcia, refluks, wymioty itp. To jednak tylko niewielka część objawów wskazujących na nadwrażliwość pokarmową.

Nawet w przypadku takich dolegliwości jak depresja, niepłodność, poronienia, łuszczyca, stany zapalne, bóle pleców, bóle głowy, niski wzrost i waga warto zdiagnozować się w kierunku nietolerancji pokarmowych.

celiakia_objawy_mob
celiakia_objawy

Dlaczego lepiej zrobić badanie genetyczne niż inne testy?

Co wyróżnia badania genetyczne w kierunku nietolerancji pokarmowych, takie jak Pakiet Zdrowe Jelita od tradycyjnych testów na nietolerancje pokarmowe? Badania DNA są przede wszystkim prostsze i wygodniejsze, nie trzeba się do nich w żaden sposób przygotowywać. To czy jesteś w danym momencie na diecie eliminacyjnej nie ma żadnego znaczenia. W przypadku badań serologicznych nie można przechodzić na taką dietę, ponieważ grozi to ryzykiem uzyskania wyniku fałszywie ujemnego.

Druga sprawa to rodzaj materiału do badania. Badania genetyczne wykonywane są na podstawie zwykłego wymazu z policzka, z kolei badania serologiczne polegają na pobraniu krwi, co np. w przypadku małych dzieci w niektórych przypadkach może stanowić kłopot.

Kolejnym punktem przemawiającym na korzyść badań DNA jest ich skuteczność. Testy genetyczne dają w 100% pewny wynik, natomiast badania serologiczne nie zawsze. Dla przykładu, osoby chore na celiakię nie zawsze wytwarzają przeciwciała. W takim przypadku istnieje duża szansa, że badania z krwi wyjdą nieprawidłowe. Jeśli towarzyszą Ci objawy wskazujące na nietolerancje pokarmowe, bądź takie o niespecyficznym pochodzeniu, nie czekaj. Wykonaj diagnostykę w kierunku nietolerancji pokarmowych i zyskaj pewność w zaledwie kilka dni.

Opinie Pacjentów – sprawdź co o nas mówią

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.