bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Badanie płci oraz przyczyn poronienia na materiale poronny

 

Poroniłaś i chcesz dowiedzieć się dlaczego tak się stało? Nie wiesz od czego najlepiej rozpocząć diagnostykę? Wykonaj pierwsze i najważniejsze badanie, którym jest badanie materiału z poronienia.

Dzięki niemu dowiesz się, czy dziecko było obciążone chorobą genetyczną, która spowodowała, że ciąża musiała zakończyć się przedwcześnie.

 

W pierwszym trymestrze ciąży 50–80% zarodków wykazuje nieprawidłowości chromosomowe. Najczęstszymi są aberracje liczby chromosomów. Częstość nieprawidłowości chromosomalnych spada wraz ze wzrostem częstości poronień, a nieprawidłowy kariotyp poronionego płodu jest szansą dla kolejnej ciąży [1]

Wykonując to badanie masz możliwość poznania przyczyny poronienia, a tym samym szybszego powrotu do równowagi. Na podstawie tego wyniku badania lekarz genetyk może powiedzieć jakie dalsze kroki podjąć, aby zwiększyć szanse na donoszenie kolejnej ciąży.

Badanie materiału z poronienia – 5 powodów, dla których warto wykonać to badanie w naszym laboratorium

1. Sprawdzane są wszystkie chromosomy pod kątem aberracji liczbowych – w większości laboratoriów sprawdzane jest kilka, wybranych chromosomów. Dzięki temu jest znacznie większa możliwość poznania przyczyny poronienia

2. Próbka z poronienia jest porównywana z wymazem od matki, dzięki temu rodzice zyskują pewność, że badanie aberracji chromosomowych zostało przeprowadzone na próbce od dziecka

3. Po zakończonym badaniu, rodzice mają zagwarantowaną konsultację telefoniczną z lekarzem genetykiem, który nie tylko omówi uzyskany wynik, ale również wskaże najlepsze dalsze postępowanie

4. W ramach badania rodzice mogą uzyskać wynik dot. płci po poronieniu, który umożliwi im skorzystanie z przysługujących praw po poronieniu

5. Cena badania obejmuje także odebranie próbki przez kuriera z dowolnego miejsca w Polsce

Badanie genetyczne po poronieniu – cena i czas realizacji

Badanie materiału z poronienia pod kątem liczbowych aberracji chromosomowych możesz wykonać w naszym laboratorium zarówno na próbce zabezpieczonej w soli fizjologicznej jak i w bloczku parafinowym bez żadnych dodatkowych opłat!


badanie genetyczne po poronieniu, badanie genetyczne po poronieniu cena

Jakie wady genetyczne płodu wykrywa badanie przyczyn poronienia?

Badanie metodą MLPA obejmuje wszystkie chromosomy. Sprawdzane są one pod kątem aberracji liczbowych. Badanie to może m.in. wykryć takie wady genetyczne m.in.

 • zespół Turnera,
 • zespół Downa,
 • zespół Edwardsa,
 • Zespół Patau.

 

Wymienione wady stanowią 85% znanych aberracji chromosomowych wywołujących poronienie stwierdzanych u poronionych samoistnie zarodków i płodów.

Badanie próbki z poronienia – jaką próbkę należy przekazać do badania?

Do badania po poronieniu wykorzystujemy fragmenty zabezpieczonych tkanek po poronieniu (zabezpieczone przez lekarza podczas zabiegu łyżeczkowania lub przez pacjentkę samodzielnie w domu).

Realizujemy badania z:
Kosmówki, kosmków kosmówki, fragmentów pępowiny, przypępowinowych fragmentów łożyska zabezpieczonych w soli fizjologicznej

Badanie po poronieniu – Krok po kroku

1. Zabezpieczenie materiału

Analizie poddawany jest materiał poronny, zabezpieczany po poronieniu. Lekarz powinien umieścić materiał w sterylnym pojemniku i wypełnić go solą fizjologiczną. Następnie dokładnie zamknąć pojemnik i zabezpieczyć go folią, taśmą lub parafilmem.

Najlepszym materiałem do badań jest kosmówka, fragment pępowiny, przypępowinowe fragmenty łożyskaWażne! Od tego jaki materiał zostanie zabezpieczony zależy realizacja badania.

W przypadku gdy poronienie miało miejsce w domu, materiał do badań można zebrać samodzielnie i tak samo zabezpieczyć go w sterylnym pojemniku jak na mocz.

Do badania wykorzystujemy również wymaz z policzka od matki. Pobranie jest bardzo proste – przesyłamy Państwu instrukcję

Po pobraniu wymazu i odpowiednim zapakowaniu materiału należy wypełnić formularz zlecenia badania i dołączyć go do przesyłki.

2. Przesłanie materiału do laboratorium

Kiedy próbka jest już zapakowana należy zadzwonić pod numer 730-390-056 w celu zamówienia bezpłatnego kuriera. Może on przyjechać zarówno do szpitala jak i do domu. Do czasu przyjazdu kuriera próbkę należy przechowywać w lodówce.

3. Przebieg badania

Badanie podzielone jest na dwa etapy i trwa od 5 do 15 dni roboczych.

Pierwszy etap to określenie płci oraz jakość próbki – zależy od niej możliwość przeprowadzenia dalszej analizy.

Drugi etap polega na badaniu określającym występowanie genetycznych nieprawidłowości, które mogą być przyczyną poronienia. Podczas procedury badania, porównujemy profil genetyczny dziecka i matki. Dzięki temu mamy pewność, że badany materiał pochodzi od dziecka

4. Otrzymanie wyniku i konsultacja genetyczna

Jeśli zaznaczysz, że chcesz otrzymać wynik dot. płci po poronieniu, aby skorzystać z przysługujących praw po poronieniu wówczas taki wynik otrzymasz już po 5 dniach roboczych. Wynik dot. liczbowych aberracji chromosomowych następnie otrzymasz do kolejnych 10 dni roboczych. 

O dostępnym wyniku poinformujemy Cię SMS/e-mail. Następnie będziesz mogła wybrać dogodny termin konsultacji telefonicznej z lekarzem genetykiem

5. Płatność za badanie

Całościowy koszt badania próbki z poronienia pod kątem wad genetycznych płodu to 1187 zł. Płatności należy dokonać w dniu przekazania próbki do badania.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak zlecić badanie płci po poronieniu

Napisz lub zadzwoń do nas teraz. Uzgodnimy szczegóły i dogodny termin badania

Zamów bezpłatnego kuriera po odbiór próbek

Możesz też dostarczyć próbki osobiście do jednej z naszych placówek. Zadzwoń do nas i wybierz najwygodniejszą opcję.

Zamów kuriera pod numerem: tel: 534 942 008

Pobierz wynik z panelu pacjenta i dopełnij wszelkich formalności, aby skorzystać z przysługujących praw po poronieniu
https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.