100% pewny test ojcostwa -zbadaj włosy, sztućce, szklankę itp. | Skip to main content

Test na ojcostwo z włosa, szczoteczki, gumy, papierosa…

Pewny wynik badania z dowolnych próbek DNA

Do testu na ojcostwo możesz dostarczyć dowolne próbki z DNA, które będzie Ci najwygodniej zebrać. Bez względu na ich rodzaj, wynik będzie tak samo pewny i jednoznaczny. Fragmenty DNA analizowane w testach na ojcostwo u danej osoby są takie same niezależnie od miejsca pobrania próbek, a dzięki temu, że mamy wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem oraz precyzyjny sprzęt możemy uzyskać dokładnie taką samą pewność badania bez względu na rodzaj próbki.

Dlaczego próbki “mikrośladowe” są często lepsze niż wymazy z policzka?

Jeśli słyszą Państwo od laboratorium, że preferowaną próbką do badania jest wymaz z policzka ponieważ próbki śladowe wiążą się z większym ryzykiem niepowodzenia testu, to prawdopodobnie laboratorium  po prostu nie ma odpowiedniego doświadczenia w analizie tego typu materiałów. Próbki mikrośladowe faktycznie są trudniejsze w analizie aczkolwiek posiadając odpowiedni sprzęt oraz doświadczenie laboratorium jest w stanie wydać na tej podstawie 100% pewny wynik. Gdyby próbki śladowe nie dawały takiej pewności nie byłyby wykorzystywane przez laboratoria policyjne czy kryminalne. Trzeba pamiętać, że na podstawie analizy tych właśnie próbek zapadają często wyroki skazujące ludzi na wiele lat więzienia.

To, czy laboratorium podejmuje się analizy tego typu próbek i czy daje na nie gwarancję oraz jak wiele “mikrośladów” bada świadczy o stopniu jego wyspecjalizowania w badaniach DNA.

Zalety próbek mikrośladowych:

  • Są łatwe do zebrania i zabezpieczenia
  • Mają długi termin przydatności
  • Dają możliwość zachowania dyskrecji
  • Są często pobierane od małych dzieci, które boją się pobierania wymazu z policzka
Jakie próbki możesz wykorzystać do badania DNA?

Tak naprawdę praktycznie każdą próbkę, która miała kontakt z daną osobą. To może być smoczek, niedopałek papierosa, szczoteczka do zębów, paznokcie, tampon, podpaska, kubek, szklanka, sztućce, balonik nadmuchany przez daną osobę, gryzak, włosy z cebulkami, chusteczka z katarem i wiele wiele innych. Takie próbki mają długi termin przydatności – jeśli tylko nie zapleśnieją i nie są wystawione na światło słoneczne bardzo długo nadają się do analizy. Jeśli masz wątpliwości co do swoich próbek prześlij nam kilka materiałów, a laboratorium wybierze ten najlepszy. Możesz też zdecydować się na test ojcostwa PLUS, w którym każda Twoja próbka objęta jest gwarancją. Oznacza to, żeby w sytuacji, gdy jest ona nieprzydatna do badania z powodu np. za malej ilości DNA kolejną badamy całkowicie za darmo! Przeczytaj jak pobrać i przechowywać próbki DNA…

.

Pewny wynik gwarantuje analiza aż 24 markerów DNA

Wyklucza ojcostwo w 100% lub potwierdza je z prawdopodobieństwem wynoszącym ponad 99,9999%.Taki rezultat jest pewny zgodnie z rekomendacjami  Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii . Jakość badań potwierdzają także liczne prestiżowe certyfikaty uzyskane przez laboratorium. Zobacz przykładowy wynik…

Jak najszybciej zrobić badanie DNA?

Badanie możesz zlecić praktycznie bez wychodzenia z domu. Wystarczy zamówić specjalny zestaw do pobrania próbek na dowolnie wskazany adres lub do paczkomatu. Zestaw wysyłamy dyskretnie kurierem.  Zobacz jak wygląda dyskretna przesyłka…

Jeśli od wszystkich osób pobierasz próbki mikrośladowe badanie możesz zlecić również bez zestawu (nie zmienia to jego kosztu). Wystarczy, że włożysz próbki do czystej, papierowej koperty i opiszesz jako “próbka dziecka”, “próbka ojca” itp. Każda próbka powinna być zapakowana w oddzielnej kopercie. Następnie pobierz z naszej strony formularz zlecenia badania ((POBIERZ FORMULARZ…), wydrukuj go i wypełnij. Kiedy będziesz miał już próbki i wypełniony formularz zadzwoń po darmowego kuriera. Płatność za badanie uregulujesz dopiero na konto jak już kurier odbierze od Ciebie materiał DNA.

Przeczytaj jak krok po kroku zamówić test wysyłkowy…

Najczęstsze pytania:

Jak zebrać i zabezpieczyć próbki?
Próbki najlepiej zbierać w rękawiczkach, ale jeżeli nie ma takiej możliwości prosimy nie dotykać rękoma miejsca, na którym może znajdować się DNA badanej osoby. Jeśli próbki są “mokre” np. szczoteczka, chusteczka, filtr z papierosa, prosimy przed włożeniem do czystej papierowej koperty poczekać, aż próbki przeschną. Więcej informacji… 
Jak dostarczyć próbki do badania?
Wystarczy do nas zadzwonić pod numer: 534 942 008 i zamówić kuriera, który odbierze próbki za darmo. Próbki można także odesłać pocztą lub przynieść do placówki. 
Czy wynik badania na podstawie „mikrośladów” jest pewny?
TAK. Testy DNA są najbardziej skuteczną metodą ustalenia ojcostwa, niezależnie od rodzaju próbki. Dają pewny i jednoznaczny wynik. 
Czy wynik badania zostanie uznany przez sąd?
Wynik takiego testu może być wykorzystany jako dowód wstępny. Aby wynik testu był pełnowartościowym dowodem dla sądu, musi być on przeprowadzony z zachowaniem formalnej procedury (m.in. pobranie próbek w placówce medycznej w obecności świadków). Przy samodzielnie pobranych mikrośladach, sąd nie ma pewności, że pochodzą one od właściwych osób. 
Czy w badaniu musi wziąć udział matka?
Nie ma konieczności włączenia matki do badania. Taka potrzeba może zaistnieć w sytuacji, gdy  drugim potencjalnym ojcem dziecka może być osoba blisko spokrewniona z domniemanym ojcem (np. jego brat albo ojciec czy dziadek) lub matką oraz w przypadku, gdy u dziecka wystąpi mutacja.

Więcej informacji:

Zapytaj o badanie – bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu

Poniedziałek-piątek od 7.00 do 22.00
Weekendy i święta od 9.00 do 21.00

Zapewniamy wsparcie i indywidualne podejście!

 

 

Zadzwoń teraz
Napisz na czacie