Dyskrecja i ochrona danych osobowych – jak o nie dbamy?

centrumDNA ochrona danych osobowych, ochrona danych osobowych centrumDNAPowierzasz nam bardzo ważne dane i informacje. Aby zadbać o ich bezpieczeństwo, wykorzystujemy więc specjalne procedury i systemy. Uniemożliwiają one wszelkim osobom z zewnątrz dostęp do nich, więc Twoje dane są bezpieczne na każdym etapie badania na ojcostwo. Zapewniamy Ci również dyskrecję i możliwość wykonania testu anonimowo. Poznaj zasady, którymi kierujemy się w czasie realizacji badań.

Twoje dane zawsze są bezpieczne

Postępujemy zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym ochrony danych osobowych, więc Twoje dane są u nas całkowicie bezpieczne. Wykorzystujemy je tylko do realizacji konkretnego zamówienia i nie przekazujemy ani nie udostępniamy ich innym podmiotom. Co ważne – nie kontaktujemy się z Tobą w sprawach niezwiązanych z Twoim zleceniem. Nie będziemy więc dzwonić czy pisać do Ciebie np. z ofertą handlową.

Bezpieczne są także dane genetyczne, które są przechowywane w archiwum lab­o­ra­to­ri­um zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 sierpnia 2001 r. reg­u­lującym zasady przechowywania dokumentacji medycznej.

Poufność kontaktu – zawsze upewniamy się, że rozmawiamy z odpowiednią osobą

Osoby postronne nie uzyskają informacji na temat Twojego zlecenia dzięki trzem ważnym zasadom, których zawsze się trzymamy:

  • Podczas pierwszego kontaktu nigdy nie udzielamy informacji na temat badania ojcostwa – ani nie potwierdzamy, ani nie zaprzeczamy, że na dane nazwisko istnieje jakiekolwiek zlecenie. To zawsze kontakt zwrotny – i tylko i wyłącznie ze zleceniodawcą badania.
  • Kontaktujemy się tylko w sposób, który określisz na formularzu zlecenia testu na ojcostwo i na dane kontaktowe, które podasz (np. numer telefonu czy e-mail).
  • Zanim udzielimy jakichkolwiek informacji, prosimy o podanie hasła bezpieczeństwa ustalonego przez Ciebie i wpisanego do formularza zlecenia badania.

Tak wygląda nasza procedura:

Kiedy ktoś kontaktuje się z nami (np. w sprawie wyniku badania), prosimy o podanie imienia i nazwiska zleceniodawcy testu. Następnie kontaktujemy się w taki sposób, jaki został określony na formularzu zlecenia badania (telefonicznie, e-mailowo). Przed udzieleniem jakiejkolwiek informacji prosimy jeszcze o podanie hasła bezpieczeństwa lub numeru pesel (jeśli hasło nie zostało ustalone).

Dbamy o dyskrecję na każdym etapie bada­nia

centrumDNA ochrona danych osobowych, ochrona danych osobowych centrumDNAW jaki sposób? Po pierwsze – przesyłka (z zestawem, wynikiem) jest wysyłana w sposób określony przez Ciebie na formularzu zlecenia badania lub podczas zamawiania zestawu. Możesz wybrać dowolny adres na świecie, a także Paczkomaty In Post, Poste Restante albo jedną ze 100 placówek. Po drugie – jeśli sobie życzysz, na kopercie nie będzie danych ani pieczątek laboratorium (przesyłka dyskretna), a nadawcą będzie osoba prywatna. Po trzecie – personel placówek dostaje wytyczne dotyczące dyskrecji. podczas Twojego pobytu w punkcie.

Badanie możesz zlecić anonimowo

Jeśli decydujesz się na wykonanie testu ojcostwa do celów prywatnych, nie musisz podawać danych osobowych uczestników. Dzięki temu nie będzie ich ani na formularzu zlecenia badania, ani na wyniku. W takiej sytuacji wystarczy podać dane zlece­nio­daw­cy oraz informację, w jaki sposób przekazać wynik (numer telefonu, adres e-mail, adres pocztowy).

Dane osobowe uczestników testu nie są potrzebne, ponieważ każde zlecenie i każda próbka mają swoje unikatowe numery, na podstawie których wykonujemy badanie.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka

Zobacz, jak wyglądają analizy w naszym laboratorium

porozmawiaj o badaniu z konsultantem