Dyskrecja i ochrona danych osobowych | Skip to main content

Dyskrecja i ochrona danych osobowych

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przekazując nam swoje dane osobowe, chciałbyś, aby były one u nas bezpieczne i nikt spoza laboratorium nie miał do nich dostępu. Gwarantujemy Ci, że tak właśnie będzie. Aby spełnić Twoje oczekiwania, wdrożyliśmy specjalny system zabezpieczeń. Dzięki niemu żadne informacje o Tobie i wykonywanym przez Ciebie badaniu, nie mają możliwości przedostać się w ręce osób trzecich.

Dane osobowe, które nam przekazujesz są ściśle chronione

Potrzebujemy ich wyłącznie do realizacji Twojego zlecenia. Nie zostaną one wykorzystane w żaden inny sposób. Nikomu ich nie udostępnimy, nie będziemy też do Ciebie dzwonić, np. z ofertą handlową.

Nie przekazujemy żadnych informacji o badaniu, póki nie upewnimy się, że rozmawiamy z właściwą osobą. Jeśli będziesz chciał np. sprawdzić na jakim etapie realizacji jest Twoje zlecenie, najpierw poprosimy Cię o imię i nazwisko, sprawdzimy w naszej bazie, czy takie zlecenie rzeczywiście istnieje, a potem oddzwonimy na numer telefonu, który wpisałeś do formularza zamówienia badania. Nie ma więc możliwości, aby ktokolwiek inny, poza zleceniodawcą, otrzymał od nas informację na temat wykonywanego testu.

Dyskretna przesyłka, wynik otrzymywany w dowolnej formie

Twój komfort jest tym, na czym naprawdę nam zależy. Dlatego też system przesyłek i sposób kontaktowania się z klientem zaplanowaliśmy tak, aby zapewnić Ci wygodę i pełną dyskrecję. Zestaw do pobierania próbek, który zamówisz wcale nie musi przychodzić na adres domowy. Z powodzeniem możemy Ci go dostarczyć do najbliższego Paczkomatu InPost lub urzędu pocztowego (poste restante). Możesz również zdecydować w jakiej formie chciałbyś otrzymać wynik badania: listownie, telefonicznie, faksem lub pocztą elektroniczną (możesz wybrać kilka opcji naraz). Jak każdy etap zlecenia, również przekazanie wyniku badania jest u nas objęte systemem zabezpieczeń. Zanim więc w słuchawce telefonu usłyszysz o rezultacie przeprowadzonej analizy, poprosimy Cię, abyś podał hasło – ustalone wcześniej przez Ciebie i wpisane do dokumentów zamówienia badania. Wówczas będziemy mieli pewność, że jesteś właściwą osobą.

Całą dokumentację medyczną przechowujemy w archiwum laboratorium

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 sierpnia 2001 r. regulującym zasady przechowywania dokumentacji medycznej. Wszystkie dokumenty z Twoimi danymi genetycznymi są nie tylko chroniona przed zniszczeniem, ale również przed dostępem osób niepowołanych.

 

Zadzwoń teraz
Napisz na czacie