Jak uniknąć płacenia alimentów na nie swoje dziecko?

naciąganie na alimenty, alimenty na nieswoje dziecko, alimenty na nie swoje dziecko, alimentyMasz wątpliwości, czy jesteś ojcem dziecka i wydaje Ci się, że nie powinieneś płacić alimentów? Wykonaj test DNA na ojcostwo. Jego wynik w jednoznaczny sposób wskaże, czy to Twoje dziecko. Zyskasz całkowitą pewność, która pozwoli Ci unormować sytuację prawną. Pamiętaj, że wynik badania na ojcostwo to najbardziej wiarygodny dowód dla sądu!

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy zdarza się naciąganie na alimenty? „To nie było moje dziecko… A ja płaciłem alimenty!”

Takie sytuacje zdarzają się niestety stosunkowo często. Zwykle mają miejsce wtedy, gdy para spodziewa się dziecka po niedługim czasie związku.

Jeden z mężczyzn, którzy wykonywali u nas badania na ojcostwo, miał właśnie tego typu problem. Po miesiącu od pierwszego spotkania okazało się, że jego partnerka jest w ciąży. Związek nie przetrwał, a mężczyzna po narodzinach dziecka zaczął płacić alimenty.

Niestety – po jakimś czasie kobieta coraz bardziej utrudniała mu kontakty z dzieckiem. Rozwiązaniem była realizacja testu na ojcostwo, którego wynik jednoznacznie wykluczył ojcostwo tego mężczyzny. Okazało się więc, że płacenie alimentów nie było zasadne!

Jakie są konsekwencje zasądzenia alimentów?

Po zasądzeniu alimentów:

  • będziesz miał obowiązek płacenia alimentów nawet do momentu aż dziecko skończy naukę – w przeciwnym razie grozi Ci kara (m.in. pozbawienie wolności);
  • jeżeli wyjdzie na jaw, ze to wcale nie Ty jesteś ojcem – nie odzyskasz środków finansowych, które zostały już wpłacone (i nie ma znaczenia, czy zaprzeczenia ojcostwa będzie miało miejsce).

Czy to na pewno moje dziecko?

Jeżeli takie wątpliwości towarzyszą Ci jeszcze przed zasądzeniem alimentów – warto rozwiać je jak najszybciej. Chociaż wielu mężczyzn myśli, że same znikną i stara się wyprzeć je ze swoich myśli, do takiej sytuacji nie dojdzie. Wielu mężczyzn robi badania DNA po kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu latach… I dopiero wtedy odzyskują spokój ducha.

Jak uniknąć płacenia alimentów na nie swoje dziecko? Zrób test DNA

Jego wynik w sposób całkowicie pewny potwierdza albo wyklucza ojcostwo. Dlaczego? Do testu na ojcostwo wykorzystuje się materiał DNA i ustala profile genetyczne badanych. Nie bez powodu nazywane są „genetycznymi odciskami palca” – są bowiem unikalne dla każdego z nas, niezmienne oraz dziedziczone w połowie po ojcu i w połowie po matce. Specjalista może więc porównać profile DNA i ustalić pokrewieństwo między badanymi.

Dla sądu najpewniejszy dowód to wynik testu na ojcostwo. Co ważne, możesz zlecić test DNA bez żadnego skierowania z sądu.

Jak uniknąć płacenia alimentów na nie swoje dziecko? Postępowanie prawne

Wszystko zależy od Twojej sytuacji prawnej. Możesz złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa albo o ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa. W każdym przypadku musisz udowodnić swoje racje, przedstawiając dowody (najpewniejszy to test DNA). Możesz wnioskować też o zniesienie alimentów, jednak nie odzyskasz wpłaconych pieniędzy.

Pierwszy z pozwów powinieneś złożyć wtedy, gdy istnieje domniemanie, że jesteś ojcem dziecka. W praktyce: jeśli jesteś mężem matki, gdy byłeś nim w momencie narodzin dziecka albo gdy urodziło się ono do 300 dni od ustania Waszego małżeństwa. Drugi z pozwów składasz wtedy, gdy uznałeś już dziecko narodzone poza małżeństwem, ale później dowiedziałeś się, że wcale nie jesteś jego ojcem biologicznym.


Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka
Rate this post

porozmawiaj o badaniu z konsultantem

Rate this post
Rate this post