bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Jak zrobić testy na rodzicielstwo i co warto o nich wiedzieć?

Duże możliwości badań pozwalają nam dziś nie tylko na potwierdzenie ojcostwa, ale również macierzyństwa. Niekiedy zdarza się, że kobieta urodziła dziecko przez zapłodnienie in vitro lub podejrzewa, że mogło dojść do podmiany dziecka w szpitalu. W tym wypadku warto skorzystać z tego typu badań. Jeśli zastanawiasz się, jak wykonać takie testy i czy łatwo je przeprowadzić, poczytaj więcej.

Tego dowiesz się z artykułu:

Na czym polegają testy na rodzicielstwo?

Test na rodzicielstwo polega na pobraniu próbek od badanych osób i ustaleniu ich profili genetycznych. Na końcu profile są ze sobą porównywane. Wymaz do badania można pobrać z policzka lub dostarczyć szereg różnorodnych próbek dyskretnych.

Badanie łatwo przeprowadzimy samodzielnie w domu, ale również mamy możliwość skorzystania z jednego z wielu punktów pobrań. Dostępne są także pielęgniarki mobilne, które podjeżdżają pod wskazany adres.

Jakie próbki nadają się do badania na rodzicielstwo?

Badanie na rodzicielstwo możemy przeprowadzić na podstawie wymazu z policzka lub innych próbek, które mogą znaleźć się w naszym otoczeniu. Są to m.in. gryzak dziecka, smoczek, patyczek po lodzie, krew, szczoteczka do zębów, niedopałek papierosa, chusteczka z katarem, maszynka do golenia, szklanka, kubek, sztućce, włosy z cebulkami, inhalator. Będą to wszystkie przedmioty, z którymi miała styczność osoba badana i mogła pozostawić na nich swój materiał genetyczny.

Czy test na rodzicielstwo da się zrobić w domu?

Testy można spokojnie wykonać w domu. Jedynym działaniem, jakie trzeba podjąć, jest zamówienie zestaw, zebranie próbek oraz ich odesłanie. Zestaw do badań można zamówić kurierem lub do paczkomatu.

Istnieje jeszcze jeden sposób. Możemy zebrać materiał do badań patyczkiem kosmetycznym. Później wystarczy wejść na stronę, pobrać formularz i wypełnić go, a następnie wysłać do laboratorium. Jest to bardzo bezpieczna, szybka i niezwykle dyskretna forma badania.

Badania na rodzicielstwo w domu zrobisz też przez pobranie próbek przez pielęgniarkę, która podjedzie pod wskazany adres.

Czy testy na rodzicielstwo da się zrobić dyskretnie?

Tak! Testy jak najbardziej wykonamy dyskretnie. Nikt nie będzie miał dostępu do danych osobowych, których używamy. Aby pobrać wynik badań, należy podać kod bezpieczeństwa. Dyskrecję podczas badań zapewnią nam również próbki dyskretne, które możemy samodzielnie pobrać w każdym momencie i dowolnym miejscu, w którym osoba badana je pozostawiła.

Kiedy warto zrobić badanie na rodzicielstwo?

Zawsze kiedy pojawiają się wątpliwości co do wiarygodności rodzicielstwa jednego z partnerów, warto wykonać badanie. Zwłaszcza wtedy, kiedy potrzebujemy potwierdzenia ojcostwa w sądzie podczas sprawy o ustalenie ojcostwa, alimenty czy spadek. Badanie będzie też pomocne przy zachwianym zaufaniu do partnera, jeśli pojawiają się plotki na temat jego niewierności czy rzekomej zdrady.

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.