bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Badania DNA – jakie są, dlaczego warto je robić, ile kosztują?

badania dna, badanie dna

Badania DNA dają wiele możliwości: od sprawdzenia ojcostwa i pokrewieństwa czy identyfikację osobniczą, przez wykrycie chorób czy predyspozycji do zachorowania i indywidualne dopasowanie leczenia, aż po określenie płci po poronieniu.

Dzięki temu korzystnie wpływają na życie wielu osób – przede wszystkim dając pewność i pomagając zadbać o swoje zdrowie i przyszłe życie. Co warto wiedzieć o badaniach DNA, ile kosztują i jak je zrobić?

Spis treści:

Jakie badania DNA można zrobić?

Badania genetyczne obejmują zarówno te w kierunku sprawdzenia ojcostwa i pokrewieństwa, jak i z zakresu diagnostyki medycznej. W ofercie CentrumDNA znajdują się:

Testy na ojcostwo i pokrewieństwo

Badania sprawdzające, czy między danymi osobami istnieją więzy krwi. W CentrumDNA zrobisz pewne testy na ojcostwo (do celów prywatnych, do celów sądowych, w ciąży) i badania pokrewieństwa, np. dziadków i wnuka, rodzeństwa czy wujka i bratanka. Badamy wszystkie próbki, m.in. wymazy z policzka, szczoteczkę do zębów, smoczek, włosy, puszkę po napoju czy nawet nadgryzione ciastko.

Genetyczne badania medyczne

W CentrumDNA wykonasz badania w kierunku: trombofilii wrodzonej, celiakii, zespołu Gilberta, hemochromatozy, nietolerancji laktozy i genu MTHFR. W naszym laboratorium wykonujemy też badania na materiale poronnym (określenie płci potrzebne do skorzystania z należnych praw) i badanie chorób genetycznych płodu jako przyczyny poronienia.

Ile kosztują badania DNA?

Ceny badań DNA znajdziesz w naszych cennikach:

Jakie próbki nadają się do badań DNA?

Do testów na ojcostwo i pokrewieństwo wykorzystuje się dowolne próbki – nie tylko wymazy z policzka, ale też próbki śladowe. Są to np. maszynka do golenia, sztućce, szklanka, włosy z cebulkami, plaster, pasek z glukometru czy inhalator – każda próbka jest tak samo pewna. Badania medyczne wykonuje się najczęściej na wymazach z policzka. W przypadku badań materiału z poronienia są to m.in. bloczki parafinowe albo próbki w soli fizjologicznej.

Dlaczego warto robić badania DNA? 6 najważniejszych korzyści

 1. Dają pewny i jednoznaczny wynik – raz na całe życie.
 2. Są nieinwazyjne i bezbolesne.
 3. Mogą być wykonane w każdym momencie życia (niektóre nawet przed narodzinami, np. badanie DNA na ojcostwo).
 4. Pozwalają wykryć chorobę lub predyspozycje do zachorowania bardzo wcześnie – co umożliwia rozpoczęcie profilaktyki lub leczenia.
 5. Ich wynik pozwala odzyskać spokój w wielu sytuacjach.
 6. Mogą być wykonane bez względu na różne czynniki, np. infekcję, ciążę, używki.

Co wpływa na jakość badań w centrumDNA?

10 lat doświadczenia
7000 zadowolonych pacjentów
ponad 100 placówek w Polsce
Bezpieczeństwo i dyskrecja
Dwukrotna analiza
Certyfikaty i wdrożony system ISO
24 markery DNA
współpraca z sądami
wsparcie 7 dni w tygodniu
współpraca z ekspertami

Jak zrobić badanie DNA?

Wystarczy skontaktować się z nami (jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-22:00, a w weekendy i święta w godzinach 9:00-21:00):

Badanie DNA możesz zrobić samodzielnie w domu (wystarczy zamówić zestaw do pobrania próbek i pobrać je samodzielnie) albo umówić się do jednego ze 100 punktów pobrań.

Praca laboratorium

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.

27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.

10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.

19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka
5/5 - (2 głosów / głosy)

 

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.