Badanie DNA na ojcostwo cena – od czego zależy i na co zwrócić uwagę przy wyborze testu?

Na rynku istnieje wiele ofert badań na ojcostwo w naprawdę różnych cenach. Test zrobisz już za 500 złotych. Czy jednak bardzo tanie badania gwarantują równie pewny wynik jak te droższe? Badanie DNA na ojcostwo cena – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty i laboratorium, żeby cieszyć się pewnością!

Badania DNA na ojcostwo cena – bardzo niska to nie zawsze świetna okazja…

Niska cena – to właśnie ona zwraca największą uwagę w czasie przeglądania ofert? Nie ma w tym nic dziwnego, większość z nas nie chce niepotrzebnie obciążać portfela. Tym bardziej, że w przypadku badania na ojcostwo mało kto wie, co ma wpływ na jego koszt…

Badania DNA na ojcostwo cena – niski koszt i wysoka jakość niekoniecznie idą w parze… A test na ojcostwo to jedno z badań, które robisz tylko raz w życiu! Rezultat musi być zatem jednoznaczny i całkowicie pewny.

Skąd bierze się niska cena testu? Sprawdź, na czym oszczędzają niektóre laboratoria

Żeby cena badania na ojcostwo była niższa, niektóre laboratoria rezygnują z uczestnictwa w szkoleniach czy programach biegłości. Nie tylko wymagają one dostosowania pracy placówki do konkretnych wymogów, ale też są kosztowne. A przecież praca zgodną z normą ISO 17025 i certyfikaty świadczą o wiarygodności laboratorium, a dodatkowo po prostu zapewniają pewny wynik!

Warto także wspomnieć o drugiej kwestii – niska cena bywa kosztem początkowym. Później laboratorium pobiera kolejne opłaty, nawet za takie opcje, które przy trochę droższych ofertach są w standardzie. Chodzi np. o rezultat w języku polskim, przebadanie następnej próbki czy profile genetyczne na wyniku. Ostateczny koszt w takiej sytuacji będzie więc dużo wyższy.

Badanie DNA na ojcostwo cena – w CentrumDNA wiesz, ile zapłacisz

badanie DNA na ojcostwo cena, badania DNA na ojcostwo cenaZawsze masz stałą cenę, dzięki czemu masz pewność, ile zapłacisz – bez ukrytych kosztów. Nie ma znaczenia, jakie próbki wykorzystasz (np. wymazy, maszynkę do golenia czy nawet inhalator), a co więcej – każda próbka jest objęta gwarancją. Jeśli z jakiegoś powodu (np. z powodu mieszaniny DNA), przebadamy za darmo następną, aż do skutku.

Gdy robisz badanie DNA na ojcostwo cena jest ważna. Dlatego przed zleceniem testu na ojcostwo warto sprawdzić, co jest w standardzie i co zawiera cena. To pozwoli Ci zyskać nie tylko pewny wynik, ale też pewność, jaki będzie ostateczny koszt badania.

Badania DNA na ojcostwo cena – co wpływa na koszt testu na ojcostwo?

Badania DNA na ojcostwo cena – 7 elementów, na które warto zwrócić uwagę:

  • Wynik potwierdzający ojcostwo z prawdopodobieństwem 99,9999% – czyli zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Tylko taki wynik jest całkowicie pewny i jednoznaczny.
  • Analiza 24 markerów DNA – to największa dostępna pula na rynku. Badanie tak dużej liczby markerów pozwala wydać jednoznaczny rezultat nawet w sytuacji, gdy w badaniu biorą udział tylko dziecko i domniemany ojciec. Wówczas analiza 16 markerów DNA może nie wystarczyć.
  • Działanie zgodnie z normą ISO 17025 i uzyskane certyfikaty – jeśli laboratorium pracuje zgodnie z międzynarodowymi normami i regularnie poddaje się kontrolom zewnętrznym, możesz mieć pewność co do jakości realizowanych badań. Wdrożone procedury gwarantują Ci, że każda czynność wykonywana jest przez personel w taki sposób, że nie ma mowy o popełnionym błędzie.
  • Wysokiej jakości odczynniki – w CentrumDNA stosujemy odczynniki marki PROMEGA, czyli najlepsze dostępne na rynku. Jeśli laboratorium zasłania się tajemnicą handlową, bądź ostrożny, ponieważ jakość odczynników może mieć wpływ na przeprowadzoną analizę.
  • Profile genetyczne na wyniku – to właśnie te profile (nazywane „genetycznymi odciskami palca”) ustala się w teście na ojcostwo i ze sobą porównuje. Wynik badania DNA bez profili genetycznych jest bezwartościowy, ponieważ tylko dzięki nim masz dowód z przeprowadzonego testu.
  • Podwójna kontrola wyniku wykluczającego ojcostwo – aby mieć pewność, że nie doszło do pomyłki, każde badanie, którego wynik wyklucza ojcostwo, powinno zostać przeprowadzone dwa razy, z dwóch różnych próbek i przez dwa niezależne zespoły.
  • Gwarancja na próbki – czyli badanie do skutku bez dodatkowych opłat i możliwość dostarczenia następnej próbki. W niektórych laboratoriach za każdą dodatkową próbkę trzeba płacić, a przecież może się zdarzyć, że materiał nie będzie nadawał się do analizy (np. z powodu zanieczyszczenia innym DNA).
badanie DNA na ojcostwo cena, badania DNA na ojcostwo cena

Jak wygląda praca laboratorium?

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka

Badanie DNA na ojcostwo cena i nie tylko – więcej informacji:

porozmawiaj o badaniu z konsultantem