Testy na ojcostwo – czy można sfałszować? Dowiedz się więcej!
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Czy można sfałszować testy na ojcostwo?

Testy na ojcostwo – oczywiście te wykonywane w wiarygodnym laboratorium – są najpewniejszym sposobem na sprawdzenie ojcostwa. Dają jednoznaczny wynik i wskazują, czy badany mężczyzna jest ojcem badanego dziecka.
Niektóre osoby zastanawiają się jednak, czy da się sfałszować testy na ojcostwo… Robią badanie pod wpływem alkoholu czy innych używek lub podczas choroby, jedzą przed pobraniem i stosują szereg innych działań 📍 Testu na ojcostwo na podstawie próbek od odpowiednich osób i wykonywanego w dobrym laboratorium nie da się sfałszować. Jak to możliwe?

Tego dowiesz się z artykułu:

Dlaczego niektórym zależy na sfałszowaniu testu na ojcostwo?

Osoby chcące sfałszować wynik testu na ojcostwo kierują się różnymi motywacjami. Niektórzy chcą uchylić się od obowiązku alimentacyjnego, jeszcze inni ukryć zdradę… Tego typu egoistyczne pobudki wiążą się z różnymi pomysłami, np. „nie dostosuję się do zaleceń laboratorium”, „przed pobraniem próbki pocałuję inną osobę”… Czy takie działania mogą wpłynąć na zafałszowanie wyniku?

Jak sfałszować testy na ojcostwo?

Zastanawiasz się, jak sfałszować testy na ojcostwo? Tak naprawdę to niemożliwe – jeśli masz pewność, od kogo pochodzą próbki i wybierzesz wiarygodne laboratorium, rezultat będzie jednoznaczny. Dlaczego tak jest?

Czy da się sfałszować test na ojcostwo alkoholem czy chorobą?

Na wynik nie mają wpływu czynniki zewnętrzne, takie jak alkohol, narkotyki, leki czy choroba. Analizowane w teście na ojcostwo fragmenty DNA nie zmieniają się pod ich wpływem. 

Również zanieczyszczenie jamy ustnej przed pobraniem wymazu z policzka nie ma znaczenia dla wyniku – wtedy może być jednak konieczne ponowne pobranie, co wydłuży przeprowadzenie testu.

Czy da się sfałszować test na ojcostwo DNA innej osoby?

Co w sytuacji, gdy na próbce znajdzie się DNA dwóch lub więcej osób – np. gdy mama dziecka weźmie do buzi jego smoczek lub gdy ktoś po prostu kichnie na próbkę? A co z całowaniem? Przecież podczas namiętnego pocałunku DNA jednej osoby może znaleźć się w jamie ustnej drugiej…

📍 Laboratorium wykorzystuje tylko takie próbki, które zawierają jeden czysty profil genetyczny. Innymi słowy: od razu widać, czy na materiale znajduje się DNA dwóch lub więcej osób. Jeśli tak, próbka nie jest wykorzystywana do badania, a laboratorium prosi o dosłanie kolejnej.

Celowe zanieczyszczenie próbki dodatkowym DNA nie zafałszuje więc wyniku, ale może wydłużyć jego wydanie, ponieważ może być potrzebne przesłanie następnego materiału.

Czy do testów na ojcostwo potrzebna jest zgoda matki?

Jeśli laboratorium analizuje 24 markery genetyczne, wynik będzie pewny nawet w sytuacji, gdy badanymi osobami będą tylko dziecko i domniemany ojciec. A czy do testów na ojcostwo potrzebna jest zgoda matki? Tak naprawdę jej udział nie jest wymagany, a do badania na ojcostwo można wykorzystać dowolne próbki, również dyskretne – np. smoczek, butelkę, czapkę czy inhalator.

Czy testy na ojcostwo są pewne?

To, czy testy na ojcostwo są pewne, zależy od wybranego laboratorium. Pewny wynik uzyskasz w laboratorium certyfikowanym, które ma doświadczenie w realizacji badań genetycznych. Ważne są ponadto używane odczynniki i wyszkoleni specjaliści.

Test DNA na ojcostwo polega na ustaleniu profili genetycznych badanych osób (są unikalne i dziedziczone w połowie po ojcu i w połowie po matce). Potem profile się ze sobą porównuje. Co ważne, badanie ojcostwa wystarczy wykonać tylko raz w życiu.

CentrumDNA to:

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa, testy ojcostwa Analiza 24 markerów DNA. Wybierając test na ojcostwo na podstawie 24 markerów DNA, zyskasz jednoznaczny wynik – nawet w sytuacji, gdy w badaniu biorą udział tylko domniemany ojciec i dziecko. Jak to możliwe? Analiza 24 markerów DNA pozwala uzyskać wynik potwierdzający ojcostwo z prawdopodobieństwem co najmniej 99,9999%. Taki rezultat jest zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii, a więc i całkowicie jednoznaczny. 24 markery DNA to ponadto największa pula dostępna na rynku! 24 markery DNA…

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa, testy ojcostwa

Certyfikowane laboratorium. Analizy wykonujemy dla Ciebie w certyfikowanym laboratorium. Pewność Twojego wyniku gwarantuje Ci również wdrożony system kontroli jakości ISO 17025. Wykonywanie badań zgodnie z normami ISO 17025 oznacza, że każdy etap pracy w laboratorium wykonywany jest i nadzorowany zgodnie z surowymi kryteriami stawianymi przez normę. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dbamy o najwyższą jakość realizowanych badań i regularnie poddajemy się kontrolom. Certyfikaty…

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa, testy ojcostwa

10 lat doświadczenia i ponad 7000 analiz. CentrumDNA działa na rynku już 10 lat. Mamy więc ogromne doświadczenie w realizacji badań genetycznych – podparte opiniami zadowolonych pacjentów. W laboratorium pracują tylko doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni specjaliści, którzy od wielu lat na co dzień zajmują się wykonywaniem analiz. Masz zatem gwarancję, że Twoje badanie będzie wykonane prawidłowo i z zachowaniem wszystkich procedur. 10 lat centrumDNA…

Zobacz, jak wyglądają analizy w laboratorium

CentrumDNA to doświadczone i certyfikowane laboratorium (10 lat na rynku), w którym działamy zgodnie z normą ISO 17025 – zrobisz u nas zarówno testy na ojcostwo do celów prywatnych, jak i sądowych (z pełną procedurą sądową).

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.

27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.

10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.

19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka
https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.