Test na ojcostwo - zobacz przykładowy wynik badania | Skip to main content

Pewny wynik badania ojcostwa – analiza 24 markerów!

Jednoznaczne potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa

Zastanawiasz się co znaczy analiza 24 markerów DNA i czy warto zdecydować się na taki test? Badając mniejszą ilość markerów np. 16 może zdarzyć się tak, że wynik potwierdzający ojcostwo będzie miał niskie prawdopodobieństwo. Natomiast według zaleceń Polskiego Towarzystwa Genetyki Sądowej pewny test to taki, który wyklucza ojcostwo ze 100% pewnością lub je potwierdza z prawdopodobieństwem co najmniej 99,9999%. I otrzymując taki rezultat będziesz miał pewność, że np. włączenie do badania próbki matki wynik się nie zmieni.

Jeżeli wynik potwierdzający ojcostwo wyjdzie z niższym prawdopodobieństwem np. 99,999% zalecane jest, aby do badania włączyć matkę lub właśnie rozszerzyć analizę do 24 markerów DNA.

Co znajduje się na wyniku badania ojcostwa?

   Profile genetyczne osób badanych

  Opis zastosowanej metody

  Słowna interpretacja otrzymanego rezultatu

  Informacja o jednostce wykonującej test

  Podpisy i pieczątki osób wykonujących i zatwierdzających badanie

Zobacz jak wygląda przykładowy wynik…

Wynik badania w języku polskim i/lub angielskim możemy przekazać na kilka sposobów (można wybrać wszystkie opcje): tradycyjną pocztą jako list, telefoniczni i/lub e-mailowo.

Jak odczytać wynik testu na ojcostwo?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest profil genetyczny. To nic innego jak „genetyczny odcisk palca” unikalny dla każdego z nas (wyjątkiem są bliźnięta jednojajowe). Składa się on z pewnej liczby markerów, czyli miejsc na DNA, które opisane są za pomocą dwóch liczb (jedną dostaje się od ojca, drugą od matki). Po wykonaniu badania otrzymuje się profile genetyczne ojca oraz dziecka i porównuje się je ze sobą.

Słowna interpretacja wyniku

Poniżej przedstawiamy przykładowe interpretacje wyniku wraz z profilami genetycznymi. Uwaga! Przykłady prezentowane na naszej stronie zawierają nieprawdziwe dane osobowe oraz losowe liczby.

Potwierdzenie ojcostwa jest wtedy, kiedy we wszystkich analizowanych markerach dziecko i mężczyzna posiadają wspólną liczbę..

Wykluczenie ojcostwa jest wtedy, kiedy w więcej niż 4 analizowanych markerach dziecko i mężczyzna nie posiadają wspólnej liczby.

wykluczenie2

.

Więcej informacji:

Zapytaj o badanie – bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu

Poniedziałek-piątek od 7.00 do 22.00
Weekendy i święta od 9.00 do 21.00

Zapewniamy wsparcie i indywidualne podejście!

 

 

Zadzwoń teraz
Napisz na czacie