Testy DNA cena – ile kosztuje test na ojcostwo?
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Testy DNA cena – od czego zależy i jak wybrać najlepsze badanie ojcostwa?

Zastanawiasz się, ile kosztuje test na ojcostwo i jakie badanie wybrać? Nic dziwnego – cena zawsze jest ważna, a na rynku istnieją badania w przedziale 500-2500 złotych! Czy jednak tanie badania na ojcostwo są tak samo pewne jak droższe? Testy DNA cena – poczytaj, od czego zależy, jak wybrać pewne badanie i na co szczególnie zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnej oferty!

Testy DNA cena – bardzo niska = świetna okazja? Nie zawsze…

Przy wyborze badania DNA na ojcostwo w pierwszej kolejności większość z nas zwraca uwagę na cenę. Ta niska przykuwa uwagę najbardziej… Szczególnie dlatego, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę ma wpływ na koszt tego typu badań.

Testy DNA cena – niewielki koszt niekoniecznie idzie w tym przypadku z wysoką jakością. Warto więc dokładnie przyjrzeć się ofercie, żeby wybrać takie badanie, które na pewno gwarantuje jednoznaczny wynik. Tym bardziej, że test na ojcostwo to jedno z ważniejszych badań w życiu!

Ile kosztuje test na ojcostwo i dlaczego czasami cena jest bardzo niska?

Jeśli laboratorium oferuje testy na ojcostwo za 500 złotych, prawdopodobnie musi na czymś oszczędzać… Niektóre placówki rezygnują z udziału w kosztownych i wymagających wdrożenia określonych procedur programach biegłości i zewnętrznych kontrolach jakości. A przecież działanie zgodne z normą ISO 17025, uzyskane certyfikaty i uczestnictwo w dodatkowych szkoleniach zapewniają najwyższą jakość analiz, a więc i pewny wynik.

Mówiąc o tym, ile kosztuje test na ojcostwo, warto wspomnieć też o kolejnej kwestii – niski koszt w wielu przypadkach jest po prostu tym początkowym. Może się więc okazać, że za przesłanie dodatkowej próbki, umieszczenie profili genetycznych na wyniku czy nawet rezultat po polsku będzie trzeba dodatkowo zapłacić!

Ile kosztuje test na ojcostwo? W CentrumDNA nie ma ukrytych kosztów

testy dna cena, testy DNA cena, test DNA koszt, testy DNA koszt, cena testu DNA, koszt testu DNAOd początku wiesz, ile zapłacisz – żaden dodatkowy koszt Cię nie zaskoczy. Bez względu na rodzaj przekazanych próbek (np. wymaz, szczoteczka do zębów czy nawet pestka z arbuza!) masz ponadto gwarancję – jeśli materiał nie będzie nadawał się do badania (np. dlatego, że będzie mieszaniną DNA), możesz przekazać kolejny bezpłatnie.

Zanim zlecisz badanie, sprawdź więc nie tylko, ile kosztuje test na ojcostwo, ale też co jest w tej cenie zawarte.

Testy DNA cena – co ma wpływ na koszt testu na ojcostwo? 7 elementów, na które dobrze zwrócić uwagę

 • Wynik potwierdzający ojcostwo z prawdopodobieństwem 99,9999% – czyli zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Tylko taki wynik jest całkowicie pewny i jednoznaczny.
 • Analiza 24 markerów DNA – to największa dostępna pula na rynku. Badanie tak dużej liczby markerów pozwala wydać jednoznaczny rezultat nawet w sytuacji, gdy w badaniu biorą udział tylko dziecko i domniemany ojciec. Wówczas analiza 16 markerów DNA może nie wystarczyć.
 • Działanie zgodnie z normą ISO 17025 i uzyskane certyfikaty – jeśli laboratorium pracuje zgodnie z międzynarodowymi normami i regularnie poddaje się kontrolom zewnętrznym, możesz mieć pewność co do jakości realizowanych badań. Wdrożone procedury gwarantują Ci, że każda czynność wykonywana jest przez personel w taki sposób, że nie ma mowy o popełnionym błędzie.
 • Wysokiej jakości odczynniki – w CentrumDNA stosujemy odczynniki marki PROMEGA, czyli najlepsze dostępne na rynku. Jeśli laboratorium zasłania się tajemnicą handlową, bądź ostrożny, ponieważ jakość odczynników może mieć wpływ na przeprowadzoną analizę.
 • Profile genetyczne na wyniku – to właśnie te profile (nazywane „genetycznymi odciskami palca”) ustala się w teście na ojcostwo i ze sobą porównuje. Wynik badania DNA bez profili genetycznych jest bezwartościowy, ponieważ tylko dzięki nim masz dowód z przeprowadzonego testu.
 • Podwójna kontrola wyniku wykluczającego ojcostwo – aby mieć pewność, że nie doszło do pomyłki, każde badanie, którego wynik wyklucza ojcostwo, powinno zostać przeprowadzone dwa razy, z dwóch różnych próbek i przez dwa niezależne zespoły.
 • Gwarancja na próbki – czyli badanie do skutku bez dodatkowych opłat i możliwość dostarczenia następnej próbki. W niektórych laboratoriach za każdą dodatkową próbkę trzeba płacić, a przecież może się zdarzyć, że materiał nie będzie nadawał się do analizy (np. z powodu zanieczyszczenia innym DNA).
testy dna cena, testy DNA cena, test DNA koszt, testy DNA koszt, cena testu DNA, koszt testu DNA

Jak wygląda praca laboratorium?

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.

27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.

10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.

19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka

Ile kosztuje test na ojcostwo i nie tylko – więcej informacji:

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.