Kto pokrywa koszty testu na ojcostwo? Sprawdź
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Cały proces związany z badaniem DNA stawia przed nami wiele pytań. Jednym z głównych jest pytanie dotyczące tego, kto pokrywa koszty testu na ojcostwo. Otóż sporo osób zastanawia się, czy to osoba zlecająca płaci za badanie czy też może sąd? A może tego typu testy są wykonywane bezpłatnie lub w kilku ratach? Już teraz dowiedz się najważniejszych informacji związanych z kosztami testów na ojcostwo.

Tego dowiesz się z artykułu:

Kto pokrywa koszty testu na ojcostwo?

Pierwszym pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć w takiej sytuacji, dotyczy tego, z jakiego powołania wykonuje się test DNA na ojcostwo. Jeżeli zlecenie owego testu nie pochodzi z sądu, to w takim przypadku wszelkie koszta pokrywa zleceniodawca (osoba zlecająca).

Oczywiście w ramach takiego testu wszelkie osoby zainteresowane mogą bezpośrednio między sobą podzielić koszty. Tutaj warto jedynie pamiętać o tym, aby test opłacić w całości, ponieważ w innym przypadku wynik może nie zostać wydany.

To może Cię zainteresować: Badanie DNA cena – czy warto wybrać najtańsze badanie ojcostwa?

Kto pokrywa koszty testu na ojcostwo do sądu?

Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy test na ojcostwo potrzebny będzie do sądu, jednak nie odbędzie się on z jego skierowania. W tej sytuacji to również osoba zlecająca pokrywa wszelkie koszta. 

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda natomiast, gdy to właśnie sąd wnioskuje o badanie na ojcostwo. Wtedy to właśnie sam organ wymiaru sprawiedliwości decyduje o opłatach. Z reguły decyzją sądu to strona przegrana ponosi wszelkie koszta, jednak możliwe jest również podzielenie ich po połowie między stronami lub w inny sposób.

Czy test na ojcostwo można zrobić bezpłatnie?

W sytuacji gdy testy na ojcostwo są wymagane przez sąd i kieruje on uczestników na badania, sporo osób liczy na pokrycie wszelkich kosztów właśnie przez sąd.

W rzeczywistości sytuacja jednak nie jest częsta. Najczęściej tego typu przypadki można odnotować, gdy poważnie zagrożone jest dziecko i jego sytuacja, np. podczas pobytu w domu dziecka bądź innym zakładzie opiekuńczym.

Warto również wspomnieć, że sam test na ojcostwo nie dotyczy spraw związanych ze zdrowiem czy leczeniem, a więc nie może on być refundowany poprzez NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia).

Ostatecznie należy stwierdzić, że wszelkiego rodzaju badania DNA na ojcostwo są możliwe do wykonania bezpłatnie, ale dzieje się to bardzo rzadko. W przypadku jakichkolwiek problemów czy też wątpliwości takie badanie najlepiej wykonać i opłacić na własną kieszeń. Warto zaznaczyć, że w przypadku jakichkolwiek problemów z natychmiastowym sfinansowaniem takiego badania, można skorzystać z rozłożenia kosztów na raty. Jest to oczywiście możliwe po wcześniejszych rozmowach z danym laboratorium.

Poczytaj więcej: Czy test na ojcostwo jest refundowany?

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.