Wśród wielu osób ciągle krąży utarte przekonanie, że do wykonania testu na ojcostwo niezbędny jest wymaz z policzka. Nie jest to prawda! Każde doświadczone, a przede wszystkim profesjonalne, laboratorium jest w stanie zbadać każdą, nawet najbardziej niepozorna próbkę materiału genetycznego. Wbrew pozorom opcji na dostarczenie odpowiedniego przedmiotu zawierającego fragmenty DNA jest na prawdę sporo. Mogą to być smoczki, użyta guma do żucia, włosy wraz z cebulkami, szczoteczka do zębów, a nawet gumki pochodzące z używanego pampersa. W tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić DNA dziecka bez wymazu.

Tego dowiesz się z artykułu:

Jakie próbki nadają się do testu na ojcostwo?

Prawidłowy i pewny test DNA na ojcostwo można wykonać nie tylko za pomocą wymazu pobranego z wewnętrznej strony policzka. Jest to co prawda najpopularniejszy rodzaj dostarczanego materiału, ale jeśli nie ma możliwości jego pobrania, wystarczy zaopatrzyć się w jeden z tak zwanych materiałów dyskretnych, czyli przedmiotów codziennego użytku, z których korzysta dziecko. Należą do nich między innymi:

  • szczoteczka do zębów,
  • smoczek lub gryzak,
  • sztućce, kubki czy też kieliszki,
  • patyczek po lodzie lub słomka po napoju,
  • gumki z pampersa,
  • guma do żucia,
  • materiał zawierający wydzieliny, takie jak krew i katar,
  • obcięte paznokcie.

To może Cię zainteresować: Czy do testu na ojcostwo trzeba być na czczo?

Jak sprawdzić DNA dziecka bez wymazu?

Skoro wiesz już, że do sprawdzenia DNA dziecka nie jest potrzebny wymaz z policzka, dowiedz się, jak przygotować zebrany materiał do badań. Zebrane z użyciem jednorazowych rękawiczek lub chusteczki próbki dyskretne należy spakować w osobne i czyste papierowe koperty lun kartoniki i dokładnie opisać.

Do takiego zestawu należy dołączyć próbkę z materiałem genetycznym ojca pobranym za pomocą specjalnego patyczka lub również pod postacią materiałów dyskretnych. Wszystkie zebrane materiały pakujemy razem i dostarczamy lub wysyłamy do laboratorium.

Czy wszystkie próbki do testu na ojcostwo są pewne?

⏩ Odpowiedź na to pytanie brzmi TAK! Profesjonalne laboratoria nie określają ważności próbek, nie dzielą ich przy tym na te lepsze i gorsze. Dzieje się tak, ponieważ materiał DNA dostarczony we wszystkich przytoczonych powyżej próbkach jest dokładnie taki sam, więc nie ma absolutnie żadnego znaczenia, skąd został on pobrany.

Najważniejsze jest to, aby być w 100% pewnym do kogo należą pobrane przez nas próbki, ponieważ laboratorium wykona badanie na ojcostwo i poda wynik jedynie na podstawie dostarczonych do niego materiałów.

Poczytaj więcej:Jak długo ważne są próbki do testu na ojcostwo?

 

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka

porozmawiaj o badaniu z konsultantem