Jakie nakłady finansowe wiążą się z testami na ojcostwo?

Testy na ojcostwo można przeprowadzić w dowolnym momencie życia dziecka. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok warto wiedzieć jak wiarygodne są ich wyniki i z jakimi kosztami się to wiążę.

Ile kosztuje test na ojcostwo, Czy test na ojcostwo jest pewny, Kiedy można zrobić test na ojcostwo, Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd

Ile kosztuje test na ojcostwo?
Czy test na ojcostwo jest pewny?
Kiedy można zrobić test na ojcostwo?
Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd?

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Koszta związane z wykonaniem testów na ojcostwo potrafią być bardzo zróżnicowane. Ile kosztuje test na ojcostwo? Co do zasady koszty kształtują się jednak następująco:

Czy test na ojcostwo jest pewny?

Badania genetyczne w postaci badań na ojcostwo są bardzo wiarygodne. Pozwalają one na 100% wykluczenie ojcostwa badanego mężczyzny. Za pomocą badania DNA na ojcostwo ustala się również, że dany mężczyzna jest ojcem z 99,999% prawdopodobieństwem.

Kiedy można zrobić test na ojcostwo?

Test DNA na ojcostwo można przeprowadzić w każdym momencie życia dziecka. Laboratoria specjalizujące się w badaniach DNA posiadają szeroką ofertę analiz skierowaną również do kobiet będących jeszcze w ciąży.

Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd?

Warto wiedzieć, że test ojcostwa, którego wyniki są przeznaczone do użytku sądowego obejmuje minimum 3 osoby czyli matkę, dziecko i domniemanego ojca. Pobranie próbki materiału genetycznego odbywa się pod nadzorem biegłego sądowego, co również determinuje cenę badania na ojcostwo. Koszt związany z badaniem ojcostwa to około 1500 złotych. Przebadanie każdej kolejnej osoby to dodatkowy koszt wynoszący w przybliżeniu 350 złotych za badaną osobę.