Koszt badania DNA – Najlepsza cena z 24 markerami | Skip to main content

Od czego zależy cena testu na ojcostwo?

Czy zauważyłeś już jak bardzo różnią się ceny testów na ojcostwo? Konkurencja często przekonuje, że tanie testy są tak samo pewne i nie warto “przepłacać”. Czy, aby na pewno?

Test ojcostwa to badanie, o którego pewności decyduje wiele kwestii – począwszy od stosowanego sprzętu i odczynników a skończywszy na oprogramowaniu i zatrudnionych specjalistach. Dobry sprzęt podobnie jak dobrej jakości odczynniki i najlepszej klasy specjaliści niestety kosztują. Dlatego cena dobrych badań DNA jest zwykle wyższa. Nie daj się oszukać i nie wierz to, że każde badanie DNA daje taki sam wynik.

Wybierając tani test ojcostwa musisz zadać sobie jedno ważne pytanie: czy jesteś w stanie dopłacić za niespodziewane “wypadki” w trakcie badania albo za powtórzenie badania w innym laboratorium, wtedy kiedy wynik będzie dla Ciebie mało wiarygodny?

O co warto zapytać laboratorium?

Wybierając laboratorium badań DNA warto zapytać o kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim:

 • Z jakim prawdopodobieństwem wystawiane są wyniki potwierdzające ojcostwo? Czy jest to zawsze 99,9999%? Jeśli prawdopodobieństwo jest niższe niż te 4 dziewiątki po przecinku to znaczy, że laboratorium nie stosuje się do standardów wyznaczonych przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sądowej i Kryminologii. W świetle rekomendacji wystawionych przez tę organizację wynik z niższym prawdopodobieństwem niż 99.9999% nie może zostać uznany jako pewny.
 • Czy laboratorium bada 24 markery DNA? Jeśli nie i tłumaczy, że 16 markerów jest wystarczające do tego, aby wydać pewny wynik wróć do punktu pierwszego. Niektóre laboratoria mniejszą liczbę analizowanych markerów tłumaczą właśnie w ten sposób. Tymczasem prawda jest taka, że badanie 16 markerów DNA jest po prostu tańsze. Jeśli usłyszysz, że analiza 16 markerów jest wystarczająca zapytaj o to, z jakim prawdopodobieństwem wystawiany jest wynik potwierdzający ojcostwo.
 • Jakie odczynniki stosowane są w laboratorium? My nie mamy nic do ukrycia ponieważ stosujemy najlepsze odczynniki dostępne na rynku – są to odczynniki marki PROMEGA, które uważane są za “mercedesa” wśród tego typu produktów. Jeśli laboratorium zasłania się tajemnicą handlową bądź ostrożny.
 • Czy na wyniki badania DNA są zawsze profile genetyczne? Jeśli nie, to może znaczyć, że z jakiś przyczyn laboratorium boi się udostępniania tego typu danych. Wynik badania DNA bez profili genetycznych jest bezwartościowy, ponieważ tylko dzięki nim masz dowód z przeprowadzonego testu ojcostwa.
 • Czy laboratorium pracuje zgodnie z normami ISO 17025? Jeśli nie, to koniecznie zapytaj o procedury stosowane w laboratorium w celu zapewnienia wysokiej jakości badań. Procedury są tym, co gwarantuje Ci, że każda czynność wykonywana jest przez personel w taki sposób, że nie ma mowy o popełnionym błędzie.
 • Czy każde badanie wykluczające ojcostwo wykonywane jest rzeczywiście dwa razy? Aby mieć 100% pewność, że nie doszło do pomyłki każde badanie, którego wynik wyklucza ojcostwo powinno zostać przeprowadzone dwa razy, z dwóch różnych próbek przez dwa niezależne zespoły. Laboratoria często piszą na swoich stronach o podwójnej kontroli próbki, tymczasem w zestawie do pobrania DNA okazuje się, ze jest tylko jedna wymazówka dla każdej osoby. To znak, że takie stwierdzenie to tylko pusty, nic nie znaczący slogan reklamowy.
 • Jakie są dopłaty za włączenie kolejnej próbki, włączenie próbki od matki, włączenie próbki mikrośladowej itp? Na forach internetowych nie brak wpisów, gdzie pacjenci skarżą się na dopłaty w tanich testach na ojcostwo. Najczęściej dopłacają bo mówi się im, że próbka została źle pobrana (koszt nawet 400 zł!), czy też wynik jest niejednoznaczny i trzeba włączyć próbkę od matki. Czasem trzeba dopłacić za profil genetyczny, kuriera a nawet przekazanie wyniku telefonicznie. Laboratoria dwoją się i troją, aby ukryć koszty w dodatkowych opłatach, które trzeba pokryć w trakcie badania. Warto to sprawdzić bo często tani test finalnie okazuje się naprawdę drogi.

Czym jeszcze nasze badanie różni się od innych testów na ojcostwo?

Cena testu na ojcostwo a certyfikaty

Udział w programach biegłości, który pozwala na uzyskanie certyfikatów jest kosztowny. Przede wszystkim laboratorium musi zapłacić za samo uczestnictwo w programie ale też często za dostosowanie sprzętu i procedur badawczych do wymogów.

Dlatego badania DNA wykonywane przez certyfikowane laboratoria są zwykle droższe. Warto jednak wybierać laboratoria, których jakość badań jest potwierdzona certyfikatami ponieważ wiedzą Państwo, że wydawane przez nie wyniki są pewne. Zobacz certyfikaty laboratorium…

certyfikaty

Badane próbki wpływają na koszt badania DNA

Większość laboratoriów wykonuje badania DNA wyłącznie na podstawie wymazu z policzka i nielicznych próbkach śladowych. My dzięki wysokowyspecjalizowanej kadrze ekspertów badamy ponad 30 różnych próbek mikrośladowych – poczynając od włosów z cebulkami a kończąc np. na odzieży czy szklankach. Katalog możliwych do zbadania próbek dyskretnych cały czas się powiększa. Więcej o badaniach DNA z próbek mikrośladowych…

Gwarancja na próbki

Niektórzy pacjenci obawiają się samodzielnego pobrania próbek do badania DNA. Szczególnie jeśli w badaniu uczestniczy małe dziecko. Zlecając badanie u nas mogą być Państwo spokojni. Każdy wymaz z policzka objęty jest specjalną gwarancją. Oznacza to, że jeśli próbka będzie złej jakości dostarczą nam Państwo kolejną a my ją przebadamy za darmo. Dowiedz się więcej o gwarancji na próbki…

Podwójna kontrola wyniku

Dwukrotne wykonanie badania przy wyniku wykluczającym ojcostwo, z dwóch różnych próbek pozwala wyeliminować ryzyko jakiegokolwiek błędu popełnionego na etapie analizy laboratoryjnej. Dodatkowo każdy pracownik ma ustalony profil genetyczny, dzięki czemu wiemy, że próbki nie były zanieczyszczone naszym DNA.

Czy już Państwo dostrzegli jak bardzo nasze badanie ojcostwa różni się od tych najtańszych na rynku? To tak naprawdę najkorzystniejszy test DNA – nigdzie nie znajdą Państwo tak pewnego badania za tak niską cenę.

Cennik testów na ojcostwo:

Zestaw do pobrania próbek DNA

zestaw-pobraniowy
kompletny zestaw – instrukcja, wymazówki, formularz

 • Masz 14 dni na zwrot zestawu – zwracamy pełny koszt!
 • Darmowy kurier z zestawem i po pobrane próbki
 • Wysyłka zestawu także za granicę
 • Szybka dostawa już w 24h
 • Dyskretna przesyłka
 • Jeden zestaw dla 2-4 osób
 • Prosta instrukcja pobrania próbek
 • Odpowiedni dla badania PLUS i STANDARD

 

Koszt samego zestawu DNA:
74,-
(kup zestaw, a za badanie zapłać później)

zamów przez telefon
zamów przez internet

Test na ojcostwo STANDARD

test_standard
BADANIE KAŻDEJ PRÓBKI
(włosy, papieros, smoczek itp.)

 • 100% pewny wynik dzięki analizie 24 markerów DNA
 • Badanie wykonywane zgodnie ze standardami ISO 17025
 • Szybki wynik
 • Próbki badane dwa razy dla absolutnej pewności!
 • Gwarancja poufności dzięki zastosowaniu hasła bezpieczeństwa
 • Wynik dostarczany w formie listownej, elektronicznej i telefonicznie
 • Odbiór próbek kurierem za darmo!
 • Pomoc ekspertów na infolinii od 7.00 do 23.00
Całkowity koszt badania:
997,-
(z zestawem i kurierem)

zamów przez telefon
zamów przez internet

Test na ojcostwo PLUS

test_plus
BADANIE KAŻDEJ PRÓBKI
Z GWARANCJĄ
+ Zestaw pobraniowy

 • Jedyny test z gwarancją na próbki – jeśli próbka będzie zlej jakości kolejną badamy za darmo!
 • 100% pewny wynik dzięki analizie 24 markerów DNA
 • Badanie wykonywane zgodnie ze standardami ISO 17025
 • Próbki badane dwa razy dla absolutnej pewności!
 • Gwarancja poufności dzięki zastosowaniu hasła bezpieczeństwa
 • Odbierz wynik listem, e-mailem lub przez telefon
 • Odbiór próbek kurierem za darmo!
 • Pomoc ekspertów na infolinii od 7.00 do 23.00
Całkowity koszt badania:
1097,-
(z zestawem, kurierem oraz GWARANCJĄ)

zamów przez telefon
zamów przez internet

 

Więcej informacji:

Zapytaj o badanie – bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu

Poniedziałek-piątek od 7.00 do 22.00
Weekendy i święta od 9.00 do 21.00

Zapewniamy wsparcie i indywidualne podejście!

 

 

Zadzwoń teraz
Napisz na czacie