Jaka jest cena testu na ojcostwo z mikrośladów, Dlaczego cena testu na ojcostwo z mikrośladów jest wyższa od wymazów, Czy cena testu na ojcostwo będzie wyższa jak wynik będzie szybszy, Jakie czynniki mają wpływ na cenę testu na ojcostwoBadanie na ojcostwo to obecnie jedyna metoda na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa, której wiarygodność sięga 99%. Badanie wykonuje się zarówno do celów prywatnych, jak i dla ustalenia ojcostwa na potrzeby sądowe. Wyniki mają kluczowe znaczenie w sprawach majątkowych, rozwodowych czy alimentacyjnych.

Jaka jest cena testu na ojcostwo z mikrośladów?
Dlaczego cena testu na ojcostwo z mikrośladów jest wyższa od wymazów?
Czy cena testu na ojcostwo będzie wyższa jak wynik będzie szybszy?
Jakie czynniki mają wpływ na cenę testu na ojcostwo?

Jaka jest cena testu na ojcostwo z mikrośladów?

Test na ojcostwo wykonywany na podstawie mikrośladów kosztuje nieco więcej niż badanie DNA na podstawie wymazu. Z tego typu badanie należy zapłacić 700-1000 złotych, w zależności od cennika wybranego laboratorium. Warto szukać takiej oferty, która łączy dobrą jakość badania i niską cenę, dokładnie sprawdzając wszelkie oferty okazyjne. Może się bowiem zdarzyć, że niska cena testu to tylko chwyt reklamowy.

Dlaczego cena testu na ojcostwo z mikrośladów jest wyższa od wymazów?

Mikroślady to specyficzny rodzaj próbek, które mogą zawierać materiał bardzo delikatny, który ulega zniszczeniu już po kilku – kilkunastu godzinach. Z takimi próbkami pracuje się znacznie trudniej niż z wymazem, dodatkowo muszą znaleźć się w laboratorium jak najszybciej. Wyodrębnienie materiału DNA z takiej próbki może być problematyczne, stąd też wynika wyższa cena badania.

Czy cena testu na ojcostwo będzie wyższa jak wynik będzie szybszy?

Na wynik badania na ojcostwo czeka się około 10 dni roboczych, a więc maksymalnie 14 dni od daty pobrania próbki. Nie jest to długo, jednak niecierpliwi mogą zapytać w laboratorium o możliwość przyśpieszenia wykonania analizy. Jeśli laboratorium się na to zgodzi, będzie konieczna dodatkowa dopłata do badania.

Jakie czynniki mają wpływ na cenę testu na ojcostwo?

Test na ojcostwo to skomplikowana analiza wymagająca doświadczonego personelu oraz zaawansowanych rozwiązań technicznych. Na cenę badania wpływa rodzaj pobranych próbek, sposób wykonania badania czy nawet miasto, w którym zleca się analizę DNA. Zwykle na cenę badania wpływa również ilość markerów genetycznych poddawanych testowaniu czy nawet okresowe promocje organizowane przez laboratorium.