Cała prawda o kosztach testów na ustalenie ojcostwa
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Cała prawda o kosztach testów na ustalenie ojcostwa

Test na ojcostwo to często moment przełomowy w życiu człowieka, od którego zależą dalsze jego losy. Zazwyczaj przeprowadzany jest w atmosferze niepokoju, stresu i kłótni. Dlatego bardzo ważne jest, aby jego wynik był miarodajny i odzwierciedlał rzeczywistość. Pomyłka mogłaby sporo kosztować, więc jak najtańszy koszt testu na ojcostwo nie jest dobrym kryterium w poszukiwaniu odpowiedniej firmy, której zlecimy przeprowadzenie testu.

Jaki jest koszt testu na ojcostwo?

Koszt badania na ojcostwo zależy od wielu czynników. Podstawową sprawą jest to, do jakich celów ma być przeprowadzone oraz technika pobierania materiału genetycznego dziecka do badań. Wyróżniamy testy DNA na ojcostwo dla celów prywatnych oraz testy na ojcostwo dla celów sądowych. W przypadku tych pierwszych koszt w dużej mierze zależy od samej kliniki (jej reputacji, doświadczenia pracowników, certyfikacji i czasu oczekiwania) i waha się w granicach od 600 do nawet 2500 zł. Koszt wykonania takiego testu do celów sądowych oscyluje w granicach około 1500 zł, ponieważ niezbędne jest zachowanie odpowiednich procedur i wykonania ekspertyzy otrzymanych wyników przez biegłego sądowego. Na koszt takiego badania ma również wpływ okres, w którym chcemy takiego badania dokonać. Znacznie droższe jest wykonanie testu na ojcostwo w trakcie ciąży. Materiał genetyczny można wyizolować z krwi matki już od 8 tygodnia ciąży, lecz jest to najdroższy sposób – kosztuje do 6000 zł. O ponad połowę tańsze są badania z próbek pobranych podczas badań prenatalnych (od 15 tygodnia ciąży).

Kto pokrywa koszt testu na ojcostwo?

Pełną kwotę testu na ojcostwo ponosi niestety zleceniodawca badania (kobieta lub mężczyzna). Nie ma w tym przypadku żadnych dopłat lub refundacji np. z NFZ. Jest to skomplikowane badanie specjalistyczne, lecz w przypadku sądowego testu na ojcostwo to sędzia decyduje, kto ma ponieść koszty badania DNA(zazwyczaj strona przegrana). Niekiedy zdarza się, że sąd zwalnia strony z tej opłaty, lecz zdarza się to bardzo rzadko. Jedynym plusem w przypadku płatności za wykonanie testu na ojcostwo jest możliwość rozłożenia tej kwoty na raty. Rozwiązanie to oferuje znaczna ilość placówek.

Od czego zależy koszt testu na ojcostwo?

Największy wpływ na cenę testu na ojcostwo ma standard, renoma i doświadczenie wybranego laboratorium. Najdroższe firmy mogą poszczycić się odpowiednimi certyfikatami, akredytacjami, a sama procedura przeprowadzania testu jest na najwyższym poziomie. Stosowanie odczynników wysokiej jakości, badanie i porównywanie kilku próbek, analiza 24 markerów DNA zamiast 16 cechuje laboratoria najwyższej klasy. Niestety takie firmy żądają kwot za przeprowadzenie badań DNA na ojcostwo z górnych widełek przytoczonych powyżej, a czas oczekiwania na wyniki na pewno nie wynosi 24h…

Czy w testach na ojcostwo są ukryte koszty?

Bardzo niska cena testów DNA na ustalenie ojcostwa może być podejrzana. Niektóre firmy kuszą niskimi cenami rzędu 500 zł i krótkimi terminami, lecz zazwyczaj są to firmy nie posiadające odpowiednich standardów i certyfikatów. Niska cena zazwyczaj wiąże się wtedy z ukrytymi kosztami, które mogą znacznie podrożyć koszt całego badania. Za niektóre operacje należy wtedy dopłacić dodatkowe kwoty, np. za wysłanie próbek do laboratorium, przekazanie kolejnych próbek, rozszerzenie ilości markerów DNA czy opisanie wyników. Z tego powodu należy zawsze wybierać sprawdzone firmy, które zajmują się przeprowadzaniem badań na ojcostwo, ponieważ wynik takiego testu może zaważyć na całym życiu klienta.

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.