Pewne testy na wykluczenie ojcostwa – tanio, dyskretnie i szybko!

Test DNA na ojcostwo jest jedyną możliwością, dzięki której można potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo. Wynik testu DNA można śmiało wykorzystać do spraw o alimenty, ustalenie ojcostwa bądź zaprzeczenie ojcostwa jak również w sprawach spadkowych.

Badania DNA na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa wykonywane są w polskim, renomowanym laboratorium. Standardem laboratorium jest analiza 24 markerów DNA, co pozwala na wydanie pewnego i wiarygodnego wyniku (większość laboratoriów wykonuje analizy na podstawie 16 markerów DNA). Analiza większej ilości markerów pozwala na wydanie pewnego wyniku szczególnie, gdy w badaniu nie uczestniczy matka.

O wykluczeniu ojcostwa mówi się w przypadku wystąpienia co najmniej 4 różnic w obszarze wszystkich badanych układów niekodujących.

W momencie pojawienia się 1 czy 2 rozbieżności wydany wynik jest niejednoznaczny, co oznacza konieczność włączenia do badania ojcostwa dodatkowej osoby – zwykle matki dziecka. Niejednoznaczny wynik, czyli taki, który nie potwierdza ani nie wyklucza ojcostwa może być konsekwencją mutacji genetycznej dziecka. Może również oznaczać, że mamy do czynienia z jednym z dwóch blisko spokrewnionych mężczyzn.

Aby móc jednoznacznie wykluczyć ojcostwo – należy wykonać pewny test na ojcostwo.

Wybierz badanie na wykluczenie ojcostwa:

test ojcostwa z wymazu z policzkatest ojcostwa z włosa, szczoteczki i innych próbektest ojcostwa dla sądu

 .

Więcej informacji