bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Test na ojcostwo – kiedy go wykonać i ile kosztuje?

Test na ojcostwo to bardzo popularne w dzisiejszych czasach badanie genetyczne, które może zrobić każdy chcący potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo. Wykonanie takiego testu nie wymaga skierowania, można wykonać je zupełnie anonimowo, a co najważniejsze korzystając z ofert dostępnych w internecie, nawet nie trzeba wychodzić z domu.

Test na ojcostwo cena – na czym polega?

Test DNA na ojcostwo polega na ustaleniu, czy poddany badaniu mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka. Standardowe testy na ojcostwo polegają na porównaniu materiału genetycznego DNA domniemanego ojca, z materiałem genetycznym DNA dziecka i ostatecznym potwierdzeniu lub wykluczeniu ojcostwa.

Najczęstszym materiałem podczas wykonywania testu genetycznego na ojcostwo jest materiał DNA pobierany z wewnętrznej strony policzka. Metoda ta jest w 100% bezbolesna i bezpieczna. W przypadku badań anonimowych, materiał można pobrać samodzielnie w domu. Jeśli wykonujemy test na ojcostwo do celów sądowych, pobranie materiału musi odbywać się w obecności osób upoważnionych.

Jaka jest cena testu na ojcostwo? To zależy na jaki test się zdecydujemy. Jeśli zależy nam na teście jedynie do celów prywatnych, zazwyczaj jest to koszt około 800 -1000 zł. Cena badania na ojcostwo jest uzależniona od ilości próbek do przebadania.( ojciec + dziecko lub ojciec + matka + dziecko). Jeśli natomiast potrzebujemy testu na ojcostwo do celów sądowych, cena jest już trochę wyższa i sięga 1500 zł.

Test na ojcostwo cena – dlaczego warto?

Testy na ojcostwo warto przeprowadzić, jeśli istnieje podejrzenie, że domniemany mężczyzna może nie być biologicznym ojcem dziecka. Badanie DNA na ojcostwo może wykonać zarówno kobieta, która posiada wątpliwości, który z partnerów jest ojcem jej dziecka. Jak i również mężczyzna, mający wątpliwości, co do tego czy jest ojcem dziecka.

Warto zdecydować się na test na ojcostwo, ponieważ jest szybki i bezbolesny. Tylko dzięki niemu w 100 % możemy wykluczyć i w 99,9999% potwierdzić ojcostwo.

Test na ojcostwo cena – jakie są rodzaje badań?

Najczęstszym badaniem, podczas wykonywania testu na ojcostwo jest pobranie materiału DNA w postaci wymazu. Zazwyczaj jest to wymaz z wewnętrznej części policzka. Jeśli ustalenie ojcostwa na podstawie wymazu nie jest możliwe, to badania takie mogą zostać przeprowadzone przy użyciu mikrośladów czyli np. włosa z cebulką, gumy do żucia, chusteczki czy szczoteczki do zębów. Krew żylna również może być materiałem do badań.

Test na ojcostwo cena – jaki jest czas oczekiwania na wynik testu?

Czas oczekiwania na wynik testu na ojcostwo jest dość krótki. Jeśli badanie odbywa się w formie wysyłkowej, czyli samodzielnie pobieramy wymazy w domu, to czas oczekiwania na wynik wynosi około 3-5 dni roboczych. W przypadku testu na ojcostwo do celów sądowych, sama procedura sądowa nieznacznie wydłuża czas oczekiwania na wynik testu.

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.