Poznaj korzyści z badania DNA na ojcostwo

korzyści z badania dna na ojcostwo, zalety badania dna na ojcostwo

Testy DNA na ojcostwo są coraz popularniejsze. Można zauważyć je nawet w popularnych serialach telewizyjnych! Nic dziwnego – ich wynik zawsze w sposób pewny potwierdzi albo wykluczy ojcostwo, co umożliwia unormowanie swojej sytuacji. Poznaj najważniejsze korzyści z realizacji badania na ojcostwo i dowiedz się, dlaczego warto wykonać test!

Potwierdzisz, czy jesteś biologicznym ojcem dziecka

To chyba najważniejsza korzyść z realizacji takiego testu na ojcostwo. Dlaczego? Po pierwsze, zyskasz spokój i pewność na zawsze, zapewniając sobie dobre samopoczucie i zmniejszenie stresu. Po drugie, nawiążesz silną i trwałą relację z dzieckiem. Badania Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości udowodniły, że potwierdzenie ojcostwa ma na Waszą więź bardzo duży wpływ. Pewny biologicznego ojcostwa mężczyzna może bowiem utożsamiać się z dzieckiem, co znacznie zwiększa jego chęć opieki nad nim.

Poprawisz relacje z matką dziecka

Po wykonaniu badania DNA na ojcostwo Wasze relacje ulegną znacznej poprawie i staną się o wiele silniejsze. Oboje zyskacie pewność, która jest tak istotna zarówno dla Waszej więzi, jak i Twojego zaangażowania w proces wychowywania małego człowieka. Zapewnisz również matce dziecka stabilizację i poczucie bezpieczeństwa, dzięki którym będzie spokojniejsza o przyszłość. Pamiętaj, że na poprawie kontaktu między Wami, zyska również dziecko!

Twoje dziecko będzie mogło prawidłowo się rozwijać

Dzięki potwierdzenia ojcostwa zyska pewność co do swojej tożsamości. A poczucie przynależności i świadomość pochodzenia są przecież jednymi z ważniejszych potrzeb każdego z nas! Pewne pochodzenia dziecko będzie mogło samookreślić się. Uchronisz je także przed niepotrzebnym stresem, lękiem i chaosem.

Potwierdzenie ojcostwa testem DNA pozwoli mu również uregulować sytuację prawną i finansową, m.in. ubiegać się o alimenty i nosić nazwisko biologicznego ojca.

W jaki sposób wykonać test na ojcostwo?

Badanie DNA to najpewniejsza i najpopularniejsza metoda, dzięki której potwierdzisz albo zaprzeczysz ojcostwo. Jest również prosta i szybka: wystarczy przekazać do laboratorium próbki uczestników badania (np. wymazy z policzka, używany smoczek czy używaną szczoteczkę do zębów) i czekać na wynik. Specjaliści ustalą profile badanych i porównają 24 markery DNA, dzięki czemu zyskasz jednoznaczny i pewny rezultat.

Oceń