Przeprowadzenie testu na ojcostwo nigdy nie było takie proste. Można go teraz zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Nie jest to jednak psychotest, jak myśli wiele osób. Test na ojcostwo online to wiarygodne badanie wykonywane w laboratorium genetycznym pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. ✅ Na czym polega test na ojcostwo online?

Tego dowiesz się z artykułu:

Na czym polega test na ojcostwo online?

⏩ W dobie powszechnie dostępnego internetu wygoda jest przywilejem, który docenia wielu. Badania na ojcostwo online można przeprowadzić bez konieczności udania się do przychodni. Aby to zrobić, wystarczy zamówić specjalny zestaw do pobierania próbek. Można to zrobić przez internet lub telefonicznie, zostanie od dostarczony przez kuriera bądź do paczkomatu.

Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie pewnych próbek i przesłanie ich (odpowiednio zabezpieczonych) do wybranego laboratorium, które zajmuje się przeprowadzaniem testów.

Wiele osób ceni sobie tę formę wykonywania badania ze względu na wygodę użycia. Test można wykonać w dowolnym momencie. Możliwe próbki to m.in. wymazy z policzka policzka, szczoteczki do zębów, kubki, maszynki do golenia, smoczek, niedopałki papierosów. Praktycznie z każdego miejsca, które miało styczność z materiałem genetycznym domniemanego ojca.

Otrzymane w paczce dokumenty należy wypełnić, załączyć do nich próbki i wysłać kurierem lub paczkomatem do laboratorium. Nie trzeba pojawiać się na miejscu. Dodatkowym atutem jest fakt, że można je otrzymać w formie elektronicznej. Przez to dotrą one do pacjenta jeszcze szybciej.

✅ Jeśli nie chcesz zamawiać zestawu, wystarczy zebrać próbki dyskretne lub wymazy z policzka na patyczki kosmetyczne, wydrukować formularz i wysłać wszystko do laboratorium.

Jak zamówić test na ojcostwo online?

Wiele laboratoriów ma w swojej ofercie możliwość zamówienia testu DNA na ojcostwo online. Wystarczy podać dane do wysyłki, imię i nazwisko. Płatności można dokonać za pobraniem lub internetowo. Zamówienie odbywa się przez wypełnienie formularza zamówienia na stronie internetowej laboratorium, telefonicznie, mejlowo lub na czacie.

Dlaczego test na ojcostwo online jest pewny?

Konieczne do przeprowadzenia badania DNA na ojcostwo jest znalezienie godnego zaufania laboratorium. Należy sprawdzić opinie na temat danego ośrodka, zanim skorzysta się z jego usług. Uzyskane certyfikaty to dodatkowa pewność, że nie zostaniemy oszukani.

Warto sprawdzić, czy analiza jest przeprowadzana na minimum 24 markerach DNA. Dobra przychodnia oferuje wiarygodne wyniki jedynie przy udziale w badaniu próbek ojca i dziecka. Ważne są też procedury, zgodnie z którymi test jest przeprowadzany. Dodatkową zaletą jest także możliwość pozyskania próbek z przedmiotów codziennego użytku.

Poczytaj też: Czy do testu na ojcostwo trzeba być na czczo?