Na podstawie jakich próbek wykonuje się testy na ojcostwo?

Testy na ojcostwo pozwalają na wykluczenie lub potwierdzenie ojcostwa przy zachowaniu 99% wiarygodności badania. Wyniki mogą być wykorzystane jako dowód w sprawach rozwodowych, o ustalenie alimentów czy opieki nad dziećmi. Atutem badania na ojcostwo jest wynik otrzymywany już nawet po kilku dniach roboczych oraz stosunkowo niska cena analizy.

Na czym polega test na ojcostwo online, Jak zabezpieczyć maszynkę do golenia do testu na ojcostwo, Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od męża, Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od dziecka

Na czym polega test na ojcostwo online?
Jak zabezpieczyć maszynkę do golenia do testu na ojcostwo?
Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od męża?
Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od dziecka?

Na czym polega test na ojcostwo online?

Test DNA na ojcostwo online to stwierdzenie umowne – badanie zamawia się drogą elektroniczną, a zestaw pobraniowy dostarcza klientowi kurier. Również próbki do badania odsyłane są do laboratorium poprzez kuriera. Klient otrzymuje wyniki drogą elektroniczną. Dzięki temu procedura jest znacznie uproszczona i nie trzeba odwiedzać laboratorium, by wykonać badanie ojcostwa. Taka metoda jest nie tylko wygodna, ale również dyskretna.

Jak zabezpieczyć maszynkę do golenia do testu na ojcostwo?

Do badania DNA na ojcostwo wykorzystuje się tzw. mikroślady, które można uzyskać z używanej maszynki do golenia. Powinna być ona wysuszona i dotykana przez rękawiczki – chodzi o to, by nie zanieczyścić próbki. Maszynkę można umieścić w plastikowej osłonce lub nawet w papierowej torebce. Wilgotna lub mokra maszynka może zapleśnieć podczas transportu i nie będzie się nadawała do badania na ojcostwo z mikrośladów.

Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od męża?

Jeśli testy ojcostwa mają zostać wykonane dyskretnie to pobranie wymazu z policzka czy krwi żylnej nie będzie możliwe. W takim przypadku warto wykorzystać tzw. mikroślady. Do analizy można przesłać włos, maszynkę do golenia czy szczoteczkę do zębów, na których znajduje się materiał genetyczny.

Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od dziecka?

Test genetyczny na ojcostwo wymaga pobrania próbek również od dziecka. Najprostszą i najtańszą metodą jest pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka. W laboratorium możliwe jest również pobranie przez personel próbki krwi żylnej. Jeśli taka forma pobrania materiału genetycznego nie jest możliwa, do wykonania analizy może posłużyć włos dziecka, kawałek paznokcia czy nawet szczoteczka do zębów.