Ile wynosi cena testu na ojcostwo?

Jaka jest cena testu ojcostwa, Od czego zależy cena testu na ojcostwo, Jak wybrać test ojcostwa, Czy tanie testy ojcostwa sa pewne

Potwierdzanie ojcostwa wbrew pozorom jest badaniem DNA coraz powszechniejszym, a więc nie ma w tym nic dziwnego, że zajmuje się tym coraz więcej klinik. Warto jednak wiedzieć, ile kosztuje test na ojcostwo i od czego zależna jest jego cena.

Jaka jest cena testu ojcostwa?
Od czego zależy cena testu na ojcostwo?
Jak wybrać test ojcostwa?
Czy tanie testy ojcostwa sa pewne?

Jaka jest cena testu ojcostwa?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż badanie DNA na ojcostwo nie należy do najtańszych. Wykonywane jest jednak jednorazowo i daje praktycznie 100% pewności, a więc inwestycja w nie jest doskonałym wyborem. Cena badania DNA, które ma potwierdzić ojcostwo, waha się, pomiędzy 500 a 1300 złotych.

Od czego zależy cena testu na ojcostwo?

Cena testu na ojcostwo może różnić się w zależności od wielu czynników. Tymi czynnikami na przykład jest ewentualna potrzeba wysłania próbek do innego miasta lub kraju, ponieważ zdarzają się także takie przypadki. Cena badania na ojcostwo zależy także od ilości porównywanych markerów genetycznych. Naturalnie im jest ich więcej, tym droższe będzie całe badanie na ojcostwo. Cena testu DNA uwarunkowana jest także względem rodzaju pobieranego materiału genetycznego oraz od samych wytycznych danego laboratorium.

Jak wybrać test ojcostwa?

Istnieją dwa rodzaje testów na ojcostwo. Pierwszy to zgłoszenie się do punktu pobrań i pobranie wymazu od domniemanego ojca oraz dziecka, a drugie to anonimowe przesłanie próbek do laboratorium. Wybór zależny jest od strony, która decyduje się na wykonanie takiego badania ojcostwa. Z całą pewnością anonimowe wysłanie próbek jest bardziej tajne i pozwala także zaoszczędzić czas, gdyż nie trzeba zgłaszać się do punktu pobrań.

Czy tanie testy ojcostwa są pewne?

Warto pamiętać, że tanie testy DNA na ojcostwo opierają się jedynie na wymazie pobranym z policzka, podczas gdy ich droższe wersje poddają analizie więcej czynników. To właśnie dlatego testy ojcostwa, które opierają się na dodatkowo innych próbkach, niżeli tylko wymaz z policzka, z reguły są pewniejsze i mogą dawać zdecydowanie większe prawdopodobieństwo prawdomówności. Na pewno przed wysłaniem próbki warto porównać między sobą wybrane laboratoria oraz przeprowadzane przez nich metody.