Testy na ojcostwo z apteki – co warto o nich wiedzieć?

Testy na ojcostwo z apteki to forma wykonania badania na ojcostwo, która jednak nie jest wykonywana w samej aptece. W tym miejscu jedynie pozyskuje się zestawy pobraniowe. Jest to oferta skierowana do klientów, zapewniająca ich wygodę – komfortowo jest bowiem kupić zestaw w aptece np. po drodze z pracy, niż obierać go od kuriera czy bezpośrednio w laboratorium.

Czy testy na ojcostwo z apteki są wiarygodne, Ile kosztują testy na ojcostwo w aptece, Jak długo czeka się na wynik testów na ojcostwo z apteki, Czy wynik testów na ojcostwo z apteki jest pewny

Czy testy na ojcostwo z apteki są wiarygodne?
Ile kosztują testy na ojcostwo w aptece?
Jak długo czeka się na wynik testów na ojcostwo z apteki?
Czy wynik testów na ojcostwo z apteki jest pewny?

Czy testy na ojcostwo z apteki są wiarygodne?

Testy na ojcostwo z apteki są tak samo wiarygodne, jak w przypadku testu, do którego materiał pobraniowy przysyłany jest przez kuriera. Warto jednak pamiętać, że nie każda apteka posiada w swojej ofercie zestawy. Przed zakupami należy się zorientować, do której apteki można się udać po zakup zestawu. Tak naprawdę jednak zestawy można kupić w każdym większym mieście.

Ile kosztują testy na ojcostwo w aptece?

W aptece można kupić jedynie zestawy pobraniowe, które służą do pozyskania wymazu z policzka. Ich cena jest różna, standardowo jest to około 70 złotych. Można sprawdzić ofertę kilku aptek, by znaleźć najlepsze ceny. Należy jednak pamiętać, że nie jest to cała cena testu na ojcostwo. Zestaw zazwyczaj wchodzi w cenę badania ojcostwa.

Jak długo czeka się na wynik testów na ojcostwo z apteki?

Na wyniki testów na ojcostwo z apteki nie trzeba czekać długo. Standardowy czas oczekiwania wynosi od 5 do 10 dni roboczych, w zależności od zastosowanej techniki badań na ojcostwo czy ilości analizowanych markerów. Podany termin liczony jest od momentu, kiedy próbki zostaną dostarczone bezpośrednio do laboratorium. Po przekazaniu próbek kurierowi należy doliczyć dodatkowo 1-2 dni robocze.

Czy wynik testów na ojcostwo z apteki jest pewny?

Testy DNA na ojcostwo z apteki to jedynie określenie potoczne. Z apteki pochodzą jedynie zestawy pobraniowe, natomiast same próbki przeznaczone do analizy są przesyłane bezpośrednio do laboratorium, gdzie są badane. Tak naprawdę badanie DNA na ojcostwo niczym nie różni się od tego, które wykonuje się bezpośrednio w laboratorium czy otrzymując zestaw pobraniowy od kuriera. Również wyniki testów można uznać za w pełni wiarygodne – oczywiście najlepiej, jeśli analizie są poddawane 24 markery genetyczne.