Test na ojcostwo – czy można zrobić go dyskretnie?

Czy test na ojcostwo jest dyskretny, Ile kosztuje test na ojcostwo, Czy test na ojcostwo jest pewny, Kiedy można zrobić test na ojcostwoTest na ojcostwo jest najpewniejszym sposobem na sprawdzenie ojcostwa – jeśli oczywiście zdecydujesz się na akredytowane i certyfikowane laboratorium. To badanie DNA, które raz na zawsze rozwieje wątpliwości i pozwoli odzyskać spokój. Co jeszcze warto wiedzieć i czy test ojcostwa można zrobić dyskretnie? Sprawdź!

  1. Czy test na ojcostwo jest dyskretny?
  2. Ile kosztuje test na ojcostwo?
  3. Czy test na ojcostwo jest pewny?
  4. Kiedy można zrobić test na ojcostwo?

Czy test na ojcostwo jest dyskretny?

Dla wielu osób wykonujących badanie ojcostwa bardzo ważna jest odpowiedź na pytanie „czy test na ojcostwo jest dyskretny”. Nic dziwnego – nie chcemy przecież, żeby ktoś niepowołany dowiedział się o realizowanym badaniu.

Jeśli laboratorium ma wdrożone określone procedury, badanie DNA na ojcostwo jest dyskretne. Dyskrecję zapewnia też możliwość przekazania dowolnych próbek, np. włosów z cebulkami, szczoteczki do zębów, czapki czy nawet nadgryzionego ciastka.

Ile kosztuje test na ojcostwo?

To, ile kosztuje test na ojcostwo, jest tak naprawdę zależne od różnych czynników. Można wybrać bardzo tanie badanie na ojcostwo (nawet za 500 złotych), jednak warto zastanowić się, skąd ta niska cena badania na ojcostwo. Być może laboratorium nie ma certyfikatów i akredytacji? A może korzysta z odczynników domowej roboty lub bada tylko podstawowe próbki? Może zdarzyć się też tak, że ta niska cena testu na ojcostwo jest ceną początkową i konieczna będzie dopłata (np. za profile genetyczne czy dane osobowe na wyniku).

Czy test na ojcostwo jest pewny?

Zastanawiasz się, czy test na ojcostwo jest pewny? Gdy zlecisz go w pewnym laboratorium – tak, jest pewny. Przy wyborze laboratorium kieruj się przede wszystkim tym, czy posiada akredytację, czy używa sprawdzonych i dobrych jakościowo odczynników, ile ma lat doświadczenia w testach DNA na ojcostwo i czy analizuje 24 markery genetyczne w standardzie.

Kiedy można zrobić test na ojcostwo?

Test ojcostwa jest możliwy do wykonania już od… 8 tygodnia ciąży! To brzmi niesamowicie, ale pewny test na ojcostwo w ciąży wykonasz już wtedy dzięki nowoczesnej technologii Sekwencjonowania Nowej Generacji. A kiedy można zrobić test na ojcostwo po narodzinach dziecka? To możliwe już od drugiej doby jego życia.