bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Test na ojcostwo cena – od czego zależy i jaką podjąć decyzję

Cena testu na ojcostwo jest zróżnicowana, a stając przed wyborem miejsca, w którym można je wykonać, często nie jest łatwo podjąć decyzję. Oprócz stacjonarnych punktów pobrań materiału obecny rynek oferuje również inne możliwości. Mowa tutaj o gotowych zestawach do samodzielnego poboru materiału w domu. Należy pamiętać, że jedyną możliwością wykonania testu na ojcostwo za darmo jest decyzja sądu. W pozostałych przypadkach trzeba ponieść cały koszt we własnym zakresie.

Cena testu na ojcostwo – kiedy można przepłacić?

Cena badania na ojcostwo zazwyczaj jest ustalona z góry według pewnych zasad, ponieważ zawiera w sobie m.in koszty poniesione za materiały, odczynniki, wynagrodzenie personelu. Nie ma możliwości obniżenia pewnych stałych kosztów, ale warto spróbować rozłożyć całą kwotę na raty. Wiele laboratoriów umożliwia swoim klientom taką opcję. Często jest to niespodziewany wydatek, a konieczność wykonania badania na ojcostwo jest zdecydowanie duża. Jak wiadomo wynik rozwieje wątpliwości i pozwoli na życie bez niepewności. Moment, w którym akurat wykonywane są badania ojcostwa nie jest bez znaczenia i ma to wpływ na cenę. Inne koszty zostaną poniesione, jeżeli badanie wykonywane będzie jeszcze w ciąży, a inne po narodzinach dziecka.

Test na ojcostwo – cena w punkcie pobrań może być wyższa od zamówienia zestawu do domu?

Za decyzją samodzielnego pobrania materiału do badań i przesłaniu paczki do laboratorium stoi głównie wygoda, gdyż nie trzeba czekać w kolejce lub dojeżdżać czasami nie mało km do najbliższej placówki. Do zestawu dołączona jest instrukcja, która wskaże po kolei każdy krok poboru. Pobranie materiału w placówce ma jednak inne zalety – gwarancję skutecznego poboru, brak możliwości uszkodzenia próby podczas transportu i odpowiednie przechowywanie. Cena testu DNA na ojcostwo w 2 przypadkach jest różna w zależności od laboratorium, jednak nie jest to diametralna różnica.

Za jakością idzie cena testu na ojcostwo – jak to sprawdzić?

Cena testu DNA uzależniona jest przede wszystkim od laboratorium, w którym jest wykonywana, a w szczególności od faktu, czy posiada ono akredytację na badania DNA. Jest to bardzo ważne i pozwala na przeprowadzenie badań DNA na ojcostwo zgodnie z najwyższymi standardami odnosząc się zarówno do metod, odczynników, sprzętu, jak i wykwalifikowanego personelu. Laboratorium utrzymujące akredytację przechodzi szereg kontroli jakości, które nie bez powodu przekładają się później na jakość i niepodważalny końcowy wynik. Akredytacja jest związana z wyższymi kosztami, ale również z wyższą jakością.

Cena testu na ojcostwo, a próbka do pobrania materiału – czy koszty będą inne?

Najczęściej do testów DNA na ojcostwo wykorzystuje się wymaz z policzka lub materiał w formie włosa. Czasami może się zdarzyć, że nie są możliwe akurat takie metody. Jednak, jeżeli dana placówka charakteryzuje się dużym doświadczeniem i wiedzą nie powinno to mieć żadnego znaczenia jaki materiał zostanie przekazany do analizy, gdyż wynik i tak będzie w każdym z przypadków taki sam, a jednocześnie cena badania DNA na ojcostwo też nie powinna się różnić.

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.