Testy na ojcostwo UK – czy badanie można zlecić za granicą?

W ostatnich latach coraz częściej otrzymujemy zlecenia na badania z zagranicy. Niemcy, Francja, Wielka Brytania to najpopularniejsze „kierunki”. Testy na ojcostwo UK wykonasz w Polsce taniej niż na miejscu, w Wielkiej Brytanii! W CentrumDNA bez problemu zlecisz badanie ojcostwa, przebywając za granicą. Dowiedz się więcej!

Tego dowiesz się z artykułu:

Test na ojcostwo UK – jak go zrobić?

Testy na ojcostwo UK – jaki jest koszt testu zleconego z zagranicy?

Test na ojcostwo UK – czy test da pewny wynik?

Test na ojcostwo UK – jak go zrobić?

Test na ojcostwo UK można wykonać na kilka sposobów. Bardzo popularnym rozwiązaniem są wysyłkowe testy na ojcostwo, szczególnie w przypadku ludzi, którym zależy na dyskrecji. Ponadto pobranie próbek do badań jest na tyle proste, że ludzie często sami wolą wykonać test i odesłać próbki do analiz. Test na ojcostwo UK również zrobisz w ten sposób.

Pobierz i wypełnij formularz zlecenia badania, zbierz próbki do badań i odeślij je z powrotem wraz z wypełnionym formularzem. Proste? Oczywiście że proste! Jako próbki do badań posłużyć mogą wymazy z policzka lub próbki dyskretne takie jak np. szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, smoczek, guma do żucia, włosy z cebulkami, paznokcie, plamy krwi, ślady nasienia, słomka po napoju itp. [1].

Zebrane próbki należy zabezpieczyć, pakując je do papierowych kopert. Tak przechowywane próbki będą nadawały się do badań, czas transportu nie wpłynie na ich jakość.

Innym rozwiązaniem jest pobranie próbek bezpośrednio na miejscu w jednej z naszych placówek w całym kraju. Można to zorganizować przy okazji przylotu do kraju. Posiadamy oddziały w każdym z województw, więc taka ewentualność jest również możliwa. Wystarczy jedynie umówić termin poprzez naszą infolinię – 534 942 008. Można również zabrać ze sobą gotowe próbki i złożyć je bezpośrednio w naszej przychodni.

Możliwości jest wiele, w zależności od preferencji Pacjenta staramy się dopasować jak najlepszą z nich.

pewny test na ojcostwo

Testy na ojcostwo UK – jaki jest koszt testu zleconego z zagranicy?

Testy na ojcostwo UK zlecone w Polsce, w polskim laboratorium to gwarancja pewności, ale i również oszczędność pieniędzy! W CentrumDNA sprawdzisz ojcostwo już w granicach kwoty 950-1100zł! W angielskich laboratoriach testy wykonywane w podobnym zakresie badania (m.in. gwarancja na próbki do skutku, badanie na 24 markerach DNA, wynik od 3 do 5 dni roboczych) to koszt w granicach 300 funtów szterlingów (ok. 1600zł). Decydując się na test na ojcostwo UK czas uzyskania wyniku jest taki sam, jak w sytuacji, w której test byłby zlecany w Polsce. Wynik od razu udostępniany jest online w Panelu Pacjenta lub bezpośrednio na maila.

umów się na badanie

Test na ojcostwo UK – czy test da pewny wynik?

W CentrumDNA test na ojcostwo UK z wynikiem potwierdzającym ojcostwo wydawany jest zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Potwierdzenie ojcostwa to wynik z prawdopodobieństwem minimum 99,9999% [2]. Natomiast wykluczenie ojcostwa zawsze jest w 100%. Warto o tym pamiętać, ponieważ niektóre laboratoria za wynik pewny uznają potwierdzenie ojcostwa już na poziomie 99,9%. Testy na ojcostwo UK, Polacy przebywający za granicą coraz chętniej wykonują badania na ojcostwo w Polsce dlatego też informujemy, że w naszym laboratorium również jest to możliwe.

Źródła:

  1. https://www.eurogen.pl/test-na-ojcostwo-z-mikrosladow/
  2. https://centrumdna.pl/porady/jak-rozpoznac-czy-testy-dna-sa-przeprowadzone-dobrze/