Sprawdzenie ojcostwa w ciąży
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Sprawdzenie ojcostwa w ciąży

Badanie ojcostwa można zrealizować na wiele różnych sposobów – najczęściej zlecane badania to testy na ojcostwo po narodzinach. Co w sytuacji gdy jesteś w ciąży i masz wątpliwości, kto jest biologicznym ojcem dziecka? Jak wygląda sprawdzenie ojcostwa w ciąży? Czy jest to możliwe? Dowiedz się więcej jak wygląda sprawdzenie ojcostwa w ciąży!

Sprawdzenie ojcostwa w ciąży – czy jest to możliwe?

Sprawdzenie ojcostwa w ciąży to najwcześniej dostępne badanie ojcostwa. Niestety ze względu na zaawansowane metody laboratoryjne, które pozwalają na identyfikację ojcostwa na tak wczesnym etapie niewiele laboratoriów w Polsce oferuje tego typu testy. W Centrum DNA zlecisz sprawdzenie ojcostwa w dwóch wariantach – od 8 i 15 tygodnia ciąży. Obie metody różnią się sposobem przeprowadzania analiz, częściowo rodzajem próbek, czasem oczekiwania na wynik, a także ceną.

W badaniu ojcostwa od 8 tygodnia ciąży do analizy wystarczy krew matki oraz wymaz z policzka domniemanego ojca. W ramach tego badania z osocza krwi matki wyodrębniane jest DNA płodu krążące w krwioobiegu matki już od około 4 tygodnia ciąży. Badanie odbywa się na ponad 2300 markerach co pozwala potwierdzić ojcostwo na poziomie powyżej 99,9%.

Test na ojcostwo od 15 tygodnia ciąży realizowany jest na podstawie płynu owodniowego lub kosmówki pobranych w ramach rutynowych badań prenatalnych. Od matki oraz domniemanego ojca mogą być dostarczone dowolne próbki – wymazy z policzka lub próbki dyskretne (np. szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, włosy z cebulkami itp.)

Sprawdzenie ojcostwa w ciąży z płynu owodniowego posiada jeszcze jedną ważną zaletę – w cenie badania możemy jeszcze dodatkowo zbadać płód pod kątem najpopularniejszych wad genetycznych (w tym m.in. zespół Downa, zespół Edwardsa).

Ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa w ciąży?

To ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa w ciąży zależy od kilku składowych. Zdecydowanie więcej czynników wpływa na cenę, w przypadku sprawdzenia ojcostwa w ciąży od 15tc. Wpływają na to następujące kwestie – miejsce pobrania próbki (płynu owodniowego/kosmówki), a także grupa krwi matki. W zależności od miasta, w którym Pacjentka udaje się na badania prenatalne, kwota za pobranie płynu owodniowego może się różnić. Inną sprawą jest grupa krwi matki – jeżeli ma ona grupę Rh- wtedy przed pobraniem płynu Pacjentce podaje się immunoglobulinę (której koszt również nie jest stały). W związku z powyższym cena badania waha się w granicach 2047-2847zł.

Natomiast ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa z krwi matki? Cena za badanie ojcostwa w ciąży od 8 tygodnia jest stała i jednolita. Badanie to można zrealizować w kwocie 6977zł. Czas oczekiwania na wynik to średnio 10-15 dni roboczych od momentu dostarczenia próbek do laboratorium.

Jeżeli kwestia tego, ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa w ciąży sprawia, że tracisz motywację do wykonania testu, to istnieje dodatkowe rozwiązanie. W przypadku testów na ojcostwo w ciąży dostępna jest płatność ratalna. Możliwe jest również odroczenie płatności o 54 dni. Więcej informacji pod numerem telefonu – 534 942 008

Ustalenie ojcostwa w ciąży – jak dobrać najlepsze rozwiązanie?

Sprawdzenie ojcostwa w ciąży jak najbardziej jest możliwe, pomimo tego, iż niewiele placówek w Polsce oferuje tego typu badania. Co prawda ceny za testy na ojcostwo w ciąży odbiegają od kwot za standardowe badania ojcostwa po narodzinach, aczkolwiek często zdarzają się sytuacje, iż jest to najlepsze możliwe rozwiązanie, z którym nie warto zwlekać.

Sprawdzenie ojcostwa od 15 tygodnia ciąży z wykorzystaniem płynu owodniowego stwarza możliwość zachowania dyskrecji przed partnerem – fakt że do badań od rodziców dziecka wystarczą dowolne próbki pozwala na dobranie właściwego materiału do analiz bez wiedzy domniemanego ojca. Natomiast gdy partnerzy są zgodni i jak najszybciej chcą wspólnie sprawdzić ojcostwo – wtedy badanie ojcostwa z krwi matki od 8 tygodnia ciąży będzie świetnym rozwiązaniem!

Jeżeli nie widzisz możliwości wykonania testu na ojcostwo na etapie ciąży zawsze można zrobić go już po narodzinach dziecka – jest to możliwe już w drugiej dobie życia dziecka.

Ustalenie ojcostwa jeszcze na etapie ciąży wiąże się z wieloma korzyściami. Takie czynniki jak stres czy niepewność z pewnością nie są zalecane na etapie ciąży. Pewna i jednoznaczna informacja, jaką otrzymujemy wraz z uzyskaniem wyniku testu na ojcostwo w ciąży pozwoli wyeliminować wszystkie negatywne emocje. Taki stan przyczyni się do tego, że będziemy mogli lepiej przygotować się do roli rodzica, uporządkować sytuację prawną a także zacieśnić więzi rodzinne – zarówno z dzieckiem, jak i partnerem.

Zobacz, jak wyglądają analizy w laboratorium

CentrumDNA to doświadczone i certyfikowane laboratorium (10 lat na rynku), w którym działamy zgodnie z normą ISO 17025 – zrobisz u nas zarówno testy na ojcostwo do celów prywatnych, jak i sądowych (z pełną procedurą sądową).

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.

27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.

10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.

19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka

Więcej informacji:

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.