Gdzie można zrobić test na ojcostwo?

badanie ojcostwa pobranie próbek, jak pobrać próbki do badania ojcostwa, z czego można pobrać DNAa

W sieci można znaleźć wiele placówek, które oferują testy na ojcostwo. Każdemu Pacjentowi zależy na wysokiej jakości usług. Nie wiesz gdzie można zrobić test na ojcostwo? A może zastanawiasz się, jak wybrać placówkę, która spełni Twoje oczekiwania? W poniższym artykule pokażemy, na co zwrócić uwagę, wybierając laboratorium do badań.

Tego dowiesz się z artykułu:

Gdzie można zrobić test na ojcostwo? Na co zwrócić uwagę?

Gdzie zrobić test na ojcostwo? Sprawdź ofertę placówki!

Gdzie zrobić testy na ojcostwo i uzyskać pewny wynik?

Gdzie można zrobić test na ojcostwo? Na co zwrócić uwagę?

Gdzie można zrobić test na ojcostwo, aby otrzymać pewny i jednoznaczny wynik? Najłatwiej znaleźć laboratorium z wieloletnim doświadczeniem w konkretnym obszarze badań. Ważne są również certyfikaty i kursy, którymi może pochwalić się ośrodek badawczy, tak samo jak i jego kadra.

Przede wszystkim sprawdź, czy placówka spełnia wymogi, które gwarantują wysoką jakość badania, czyli:

 • posiada certyfikaty CTS,ISFG, GEDNAP;
 • jest wpisana do listy ewidencji laboratoriów prowadzonej przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych (KIDL);
 • jak długo laboratorium działa na rynku i ile analiz wykonało;
 • jakie odczynniki stosowane są w badaniu;
 • czy badania są wykonywane zgodnie z normą jakości ISO/DIS 17025;
 • współpracuje z prokuraturą, sądami i organami ścigania – czy realizowane są badania na zlecenie sądów i prokuratury.

Gdzie zrobić test na ojcostwo? Sprawdź ofertę placówki!

Podejmując decyzję, w jakim laboratorium będziemy wykonywać badanie, warto najpierw zapoznać się z jego ofertą. Im szerszy pakiet usług tym lepiej – wtedy możemy znaleźć rozwiązanie dopasowane do naszych potrzeb. Gdzie zrobić test na ojcostwo, aby wszystkie nasze oczekiwania zostały spełnione?

Dowiedz się:

 • czy badanie można wykonać samodzielnie – dzięki zestawowi wysyłanemu bezpośrednio do Pacjenta
 • czy dany ośrodek posiada placówki medyczne w Twoim miejscu zamieszkania, gdzie można wykonać badanie – większa wiarygodność
 • jaki jest czas oczekiwania na wynik badania – ośrodki informują o rezultacie badania w różnym czasie (od kilku do kilkunastu dni)
 • w jakiej formie otrzymujesz wynik – przez internet, listem poleconym czy w placówce medycznej
 • na jakiej liczbie markerów DNA odbywa się badanie – za złoty standard uznaje się badanie na 24 markerach genetycznych
 • jakie są formy płatności (przelew tradycyjny, płatności internetowe, płatność w ratach)
 • na jakich próbkach można wykonać badanie ojcostwa
 • czy placówka oferuje gwarancję na próbki

Gdzie zrobić testy na ojcostwo i uzyskać pewny wynik?

Pewny wynik – to właśnie na tym najbardziej zależy Pacjentom decydującym się na badanie ojcostwa. Jak uzyskać pewny wynik? Wybierz laboratorium, które może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu badań na ojcostwo. Najlepiej takie, którego żaden wydany wynik nie został prawnie zakwestionowany.

Pamiętaj, aby zapoznać się z ofertą placówki – czy dostępne są badania na potrzeby sądowe, testy na ojcostwo w ciąży, badania anonimowe. Zorientuj się jakie próbki są pobierane – najlepiej aby były to zarówno wymazy z policzka, jak i mikroślady. Zwróć uwagę na certyfikaty, które posiada dany punkt badań. Dowiedz się, czy jest możliwość zrealizowania badania bezpośrednio w placówce. To jedne z najważniejszych aspektów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając jak najlepsze laboratorium do badania.

Wynik testu na ojcostwo ważny jest całe życie, warto więc wybrać doświadczone i cenione laboratorium, które zapewni najwyższą jakość badania i dogodną jego formę!

Zobacz, jak wyglądają analizy w naszym laboratorium

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka

porozmawiaj o badaniu z konsultantem