Na co zwrócić uwagę wybierając laboratorium?

laboratorium dna, dna laboratoriumBez względu na to czy chcesz wykonać badanie DNA do celów prywatnych (dla własnej informacji), czy też chciałbyś wykorzystać rezultat testu w sądzie, na pewno zależy Ci na wiarygodnym i niepodważalnym wyniku. Warto zatem wybrać laboratorium, które może Ci to zagwarantować. Istnieje wiele czynników wpływających na zwiększenie wiarygodności laboratorium. Na co zwrócić uwagę wybierając placówkę, w której wykonamy nasze badanie?

 Po pierwsze powinno ono posiadać swoją fizyczną siedzibę, do której możesz się w każdej chwili udać. Choć wydaje się to oczywiste,  na rynku działają firmy, wykonujące swoje badania na ojcostwo  np. w USA. Ich biura znajdują się często w prywatnych mieszkaniach, a Ty jako klient nie masz możliwości odwiedzenia placówki laboratoryjnej.

Uwaga na bardzo niskie ceny!

laboratorium dna, dna laboratoriumCentrum Genetyki CentrumDNA oferuje badania za najniższą cenę na rynku. Aby było to możliwe zrezygnowaliśmy z szeregu usług dodatkowych, które zwiększają koszty przeprowadzanego testu na ojcostwo. Pobrania materiału dokonują Państwo samodzielnie w domu przy pomocy przesłanego przez nas zestawu testowego. Oferta promocyjna obejmuje tylko te zlecenia, które zostały złożone telefonicznie lub online.

Klient może oczywiście na własne życzenie skorzystać z odpłatnych usług dodatkowych, takich jak np. zakup zestawu w placówce medycznej, pobranie materiału przez wykwalifikowany personel itp. Niektóre laboratoria oferują testy DNA na ojcostwo za jeszcze niższą cenę. Jak to możliwe? Otóż badania te nie są przeprowadzane w polskich laboratoriach, a w USA. Przed zleceniem badania ojcostwa klient nie zna ani nazwy laboratorium, ani jego dokładnej lokalizacji. W takim przypadku trudno mu zatem sprawdzić czy placówka, w której wykonywane będzie jego badanie jest rzeczywiście wiarygodna.

Wynik badania w wersji papierowej i w języku polskim

laboratorium dna, dna laboratoriumChoć wydaje się to absurdalne, to klienci nie zawsze otrzymuje wynik analizy w wersji papierowej i w języku polskim. Firmy oferujące badanie DNA za bardzo niską cenę często przedstawiają klientowi rezultat testu w wersji elektronicznej (e-mailem) oraz napisany w języku angielskim. Decydując się na ustalenie ojcostwa w Centrum Genetyki CentrumDNA masz pewność, że wynik otrzymasz w wersji papierowej i po polsku. Pod rezultatem analizy znajdzie się z kolei pieczątka i podpis osoby wykonującej badanie, jak i nadzorującej cały jego przebieg.

Płatność tylko „z góry”

Zdajemy sobie sprawę z tego, że mogą Państwo mieć obawy przed uiszczeniem opłaty za badanie „z góry”. W związku z powyższym stosujemy system 3 rat. Najpierw płacą Państwo jedynie za zestaw do pobrania materiału. Następnie w dniu odsyłania próbek do laboratorium powinni Państwo zrealizować całą opłatę za analizę lub przynajmniej połowę wspomnianej wcześniej kwoty. Drugą połowę wpłacają Państwo, gdy wynik będzie już gotowy, ale przed jego bezpośrednim przekazaniem.

Certyfikaty laboratorium

Certyfikaty wpływają na wzrost kosztów badania DNA (coroczne certyfikacje i audyty jakości są bardzo kosztowne), ale jednocześnie stanowią gwarancję najwyższego poziomu usług. Laboratoria, które posiadają takie dokumenty zobowiązane są do dbałości o jakość przeprowadzanych analiz oraz wdrażania nowoczesnych technologii.

Dostępność konsultantów

To kolejny bardzo ważny punkt, o którym często zapominamy decydując się na badanie DNA. Konsultanci Centrum Genetyki CentrumDNA są do dyspozycji od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach 8:00 – 21:00. Jeśli będą Państwo mieli jakieś pytania dotyczące samego testu lub też pobrania materiału, zapraszamy do kontaktu.

.

Więcej informacji:

 

.

powrót