Po czym poznać czy dziecko jest moje?

W wielu przypadkach na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie ocenić, że pewne osoby są ze sobą spokrewnione. To zasługa genów, które dziedziczymy od obojga naszych rodziców. Pula genów po połowie dziedziczona jest zarówno od ojca i matki. Nie zawsze jednak podobieństwo między dzieckiem, a rodzicami widoczne jest na pierwszy rzut oka, czasem zdarzają się sytuacje, że w ogóle nie widzimy podobieństwa – co wtedy? Czy to zawsze oznacza zdradę? Podpowiadamy, po czym poznać czy dziecko jest moje.

Z tego artykułu dowiesz się:

Cechy fizyczne jako odpowiedź na pytanie czy to moje dziecko – czy na pewno?

Po czym poznać czy dziecko jest moje? Niezawodny sposób

Cechy fizyczne jako odpowiedź na pytanie czy to moje dziecko – czy na pewno?

Wygląd fizyczny zawdzięczamy naszemu genotypowi. Genotyp jest zbiorem wszystkich genów danego organizmu – zawdzięczamy go naszym rodzicom. Genotyp wpływa natomiast na fenotyp – czyli cechy fizyczne każdego z nas – np. kolor włosów, oczu, kształt nosa, uszu itp.

Pewnie zastanawialiście się nieraz dlaczego dzieci są bardziej podobne do matki lub ojca? Przed narodzinami trudno przewidzieć do którego rodzica dziecko będzie podobne. Mimo tego, że geny dziedziczone są po połowie od każdego z rodziców, tak możemy być bardzo podobni do jednego z nich, a do drugiego niezupełnie.

Czy to moje dziecko? Wygląd fizyczny może ułatwić odpowiedź na to pytanie. Wszystko zależy od mocy genów, jakie są dziedziczone. Mamy do czynienia z genami dominującymi i recesywnymi. Dominacja genu polega na tym, że jego jedna kopia wystarcza by ujawniła się dana cecha fizyczna. Natomiast geny recesywne wymagają wystąpienia dwóch kopii w jednej parze, aby do tego doszło. Dla przykładu – dziedzicząc dwa geny recesywne, nasze włosy będą jasne. W przeciwnym przypadku – mając dwa geny dominujące, wtedy włosy będą ciemne. Podsumowując podobieństwo do któregoś z rodziców następuje w sytuacji, gdy dziecko dziedziczy większą pulę genów dominujących od jednego z nich. Co w sytuacji gdy dziecko w ogóle nie jest do nas podobne?

Po czym poznać czy dziecko jest moje? Niezawodny sposób

Zamiast zastanawiać się po czym poznać czy dziecko jest moje warto skorzystać z jednoznacznego, pewnego i niezawodnego sposobu, którym jest badanie ojcostwa. Dzięki temu rozwiązaniu w krótkim czasie jesteśmy w stanie ustalić profile genetyczne, a następnie je porównać celem ustalenia czy w danym przypadku zachodzi relacja ojciec-syn, ojciec-córka itp. Test DNA na ojcostwo stanowi doskonałą alternatywę w takich sytuacjach. Jest to niezbity dowód – niezależnie czy chcemy udowodnić naszemu partnerowi wierność, raz na zawsze zaprzeczyć plotkom lub wykorzystać badanie w sądzie. W każdym z tych przypadków testy na ojcostwo świetnie się sprawdzą. Dręczą Cię myśli czy to moje dziecko? Nie czekaj, zleć badanie na ojcostwo i rozwiej swoje wątpliwości!

Zobacz, jak wyglądają analizy w laboratorium

CentrumDNA to doświadczone i certyfikowane laboratorium (10 lat na rynku), w którym działamy zgodnie z normą ISO 17025 – zrobisz u nas zarówno testy na ojcostwo do celów prywatnych, jak i sądowych (z pełną procedurą sądową).

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka

Więcej informacji:

porozmawiaj o badaniu z konsultantem