bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Po czym poznać czy dziecko jest moje?

W wielu przypadkach na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie ocenić, że pewne osoby są ze sobą spokrewnione. To zasługa genów, które dziedziczymy od obojga naszych rodziców. Pula genów po połowie dziedziczona jest zarówno od ojca i matki. Nie zawsze jednak podobieństwo między dzieckiem, a rodzicami widoczne jest na pierwszy rzut oka, czasem zdarzają się sytuacje, że w ogóle nie widzimy podobieństwa – co wtedy? Czy to zawsze oznacza zdradę? Podpowiadamy, po czym poznać czy dziecko jest moje.

Cechy fizyczne jako odpowiedź na pytanie czy to moje dziecko – czy na pewno?

Wygląd fizyczny zawdzięczamy naszemu genotypowi. Genotyp jest zbiorem wszystkich genów danego organizmu – zawdzięczamy go naszym rodzicom. Genotyp wpływa natomiast na fenotyp – czyli cechy fizyczne każdego z nas – np. kolor włosów, oczu, kształt nosa, uszu itp.

Pewnie zastanawialiście się nieraz dlaczego dzieci są bardziej podobne do matki lub ojca? Przed narodzinami trudno przewidzieć do którego rodzica dziecko będzie podobne. Mimo tego, że geny dziedziczone są po połowie od każdego z rodziców, tak możemy być bardzo podobni do jednego z nich, a do drugiego niezupełnie.

Czy to moje dziecko? Wygląd fizyczny może ułatwić odpowiedź na to pytanie. Wszystko zależy od mocy genów, jakie są dziedziczone. Mamy do czynienia z genami dominującymi i recesywnymi. Dominacja genu polega na tym, że jego jedna kopia wystarcza by ujawniła się dana cecha fizyczna. Natomiast geny recesywne wymagają wystąpienia dwóch kopii w jednej parze, aby do tego doszło. Dla przykładu – dziedzicząc dwa geny recesywne, nasze włosy będą jasne. W przeciwnym przypadku – mając dwa geny dominujące, wtedy włosy będą ciemne. Podsumowując podobieństwo do któregoś z rodziców następuje w sytuacji, gdy dziecko dziedziczy większą pulę genów dominujących od jednego z nich. Co w sytuacji gdy dziecko w ogóle nie jest do nas podobne?

Po czym poznać czy dziecko jest moje? Niezawodny sposób

Zamiast zastanawiać się po czym poznać czy dziecko jest moje warto skorzystać z jednoznacznego, pewnego i niezawodnego sposobu, którym jest badanie ojcostwa. Dzięki temu rozwiązaniu w krótkim czasie jesteśmy w stanie ustalić profile genetyczne, a następnie je porównać celem ustalenia czy w danym przypadku zachodzi relacja ojciec-syn, ojciec-córka itp. Test DNA na ojcostwo stanowi doskonałą alternatywę w takich sytuacjach. Jest to niezbity dowód – niezależnie czy chcemy udowodnić naszemu partnerowi wierność, raz na zawsze zaprzeczyć plotkom lub wykorzystać badanie w sądzie. W każdym z tych przypadków testy na ojcostwo świetnie się sprawdzą. Dręczą Cię myśli czy to moje dziecko? Nie czekaj, zleć badanie na ojcostwo i rozwiej swoje wątpliwości!

Zobacz, jak wyglądają analizy w laboratorium

CentrumDNA to doświadczone i certyfikowane laboratorium (10 lat na rynku), w którym działamy zgodnie z normą ISO 17025 – zrobisz u nas zarówno testy na ojcostwo do celów prywatnych, jak i sądowych (z pełną procedurą sądową).

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.

27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.

10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.

19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka

Więcej informacji:

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.