Jak zrobić test na ojcostwo? Wynik testu zawsze jest pewny
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Jak zrobić test na ojcostwo?

Jeśli chcesz wykonać test na ojcostwo, możesz zdecydować się na badanie prywatne (w ciąży lub gdy dziecko się urodzi) albo sądowe. Typ próbek zależy od rodzaju testu – mogą to być np. wymazy z policzka czy używane szczoteczki do zębów. Bez względu na rodzaj badania i wykorzystany materiał, rezultat zawsze jednoznacznie wykluczy lub potwierdzi ojcostwo.

Jak zrobić test na ojcostwo? Poznaj rodzaje testów

W zależności od Twojej sytuacji masz możliwość przeprowadzenia badania na ojcostwo do celów prywatnych (dla własnej wiedzy) lub sądowych.

Test prywatny możesz wykonać jeszcze przed narodzinami dziecka, po 10. tygodniu ciąży, pobierając próbki w placówce. Jeśli chcesz zrealizować badanie ojcostwa prywatne, gdy dziecko jest już na świecie, możesz zrobić to nawet bez wychodzenia z domu i całkowicie anonimowo – wygodnie i dyskretnie. Wystarczy zamówić zestaw do pobierania próbek (na dowolny adres), pobrać materiał i odesłać do laboratorium.

Test na ojcostwo do celów sądowych wymaga natomiast wykorzystania konkretnej procedury. Obejmuje ona m.in. pobranie próbek w placówce, sprawdzenie tożsamości badanych i dołączenie do rezultatu ekspertyzy biegłego sądowego. Tę funkcję pełni ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa.

Jak zrobić test na ojcostwo? Dowiedz się, jak pobrać próbki

Rodzaj próbek zależy od tego, jaki typ badania wykonujesz. Do testu DNA na ojcostwo po urodzeniu dziecka możesz wykorzystać dowolny materiał, np. wymazy z policzka, używane szczoteczki do zębów, smoczek dziecka czy chusteczkę ze śladami kataru. Próbki możesz pobrać samodzielnie w domu albo w placówce blisko miejsca zamieszkania.

Prywatny test na ojcostwo w ciąży realizowany jest na podstawie DNA dziecka z kosmówki lub płynu owodniowego i dowolnych próbek rodziców. Istnieje również możliwość izolacji DNA dziecka z krwi matki i porównanie go z wymazem z policzka mężczyzny. Materiał pobierany jest przez doświadczonych specjalistów.

Badanie do celów sądowych wykonywane jest z wymazów z policzka albo krwi, a próbki pobierane są w placówce i w obecności świadków.

Jak zrobić test na ojcostwo? Wynik zawsze jest pewny

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj badania DNA się zdecydujesz i jakie próbki będą analizowane. DNA jest takie samo w każdym materiale, który pochodzi od danej osoby. Co więcej, w laboratorium ustalane są profile genetyczne – zwane „genetycznymi odciskami palca” – które są unikalne dla każdego z nas, ustalone już w życiu płodowym i niezmienne. Ich porównanie umożliwia jednoznaczne wskazanie, czy dany mężczyzna jest biologicznym ojcem danego dziecka.

Warto również wiedzieć, że badanie DNA na ojcostwo zapewnia pewny wynik nawet wtedy, gdy bada się wyłącznie dziecko i mężczyznę (to możliwe w teście prywatnym). Dobrze jednak wybrać doświadczone laboratorium, które analizuje 24 markery DNA.

Oceń
https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Oceń