Gdzie można zrobić badania na ojcostwo?

Gdzie można zrobić badania na ojcostwo?

Gdzie można zrobić badania na ojcostwoDo wykonania badania na ojcostwo warto wybrać sprawdzone laboratorium, które wykonuje test na podstawie 24 markerów DNA. Do takiego testu próbki można pobrać samodzielnie w domu lub zrobić to w placówce najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Próbkami mogą być wymazy z policzka lub mikroślady – niezależnie od wyboru, wynik zawsze jest tak samo pewny.

Badania na ojcostwo – pobranie próbek w domu

Aby pobrać próbki w domu, najpierw należy zamówić specjalny zestaw do tego celu. Może zostać przesłany na dowolny adres albo zakupiony np. w aptece. Samodzielne pobieranie próbek jest bardzo szybkie, komfortowe i proste, a w zestawie znajduje się dokładna instrukcja, w jaki sposób to zrobić.

W zależności od preferencji skorzystać można z wymazów z policzka albo mikrośladów. Do mikrośladów zalicza się np. włosy z cebulkami, używany smoczek czy zużytą gumę do żucia. Pobranie próbek do badania na ojcostwo w domu gwarantuje dyskrecję – istnieje również możliwość wykonania testu anonimowo.

Badania na ojcostwo – pobranie próbek w punkcie

Jeśli są to badania na ojcostwo do celów sądowych lub gdy osoby badane wyrażają chęć skorzystania z porad specjalistów, można pobrać próbki w placówce. Centrum DNA oferuje możliwość skorzystania z punktów w całej Polsce. W takim miejscu osoba przeszkolona pobierze materiał genetyczny. Przy teście sądowym będą to wymazy z policzka, natomiast prywatnym – wymazy albo mikroślady, zależnie od wyboru klientów.