bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Czy NFZ refunduje badanie pokrewieństwa?

Test na ustalenie ojcostwa wykonuje się, gdy nachodzą wątpliwości co do pokrewieństwa bądź niepewność dotycząca tożsamości ojca. Badania przeprowadza się prywatnie bądź na polecenie sądu. Czy jest ono refundowane przez NFZ? Czy można wykonać je w zaciszu własnego mieszkania?

Test na ojcostwo cena – czy testy są refundowane z NFZ?

Test na ojcostwo cena zaczyna się od 500 zł i sięga nawet 2000 zł. Koszt zależny jest od tego czy badanie wykonywane jest prywatnie, czy na polecenie sądu oraz czy matka musi w nim uczestniczyć. Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) refunduje badania mające zastosowanie medyczne. Test DNA w kierunku pokrewieństwa nie jest badaniem medycznym, dlatego test na ojcostwo cena nie podlega w żadnym stopniu refundacji i trzeba zapłacić pełną kwotę.

Test na ojcostwo cena – czy test na ojcostwo trzeba powtarzać?

Badanie DNA na ojcostwo posiada dokładność na poziomie 99,9999%, więc w przypadku wykonywania testu prywatnie nie trzeba go ponownie powtarzać, gdyż nie dochodzi do pomyłek, natomiast jeśli zrobiłeś badanie DNA na ojcostwo i chcesz udać się z nim do sądu to jest on niestety nie ważny w świetle prawa i sąd zleci wykonanie testu ponownie wraz z ekspertyzą sądową. W takim przypadku cena testu na ojcostwo będzie musiała być uiszczona drugi raz.

Test na ojcostwo cena – czy test na ojcostwo można zrobić w domu?

Obecnie na rynku dostępne są rozwiązania, które umożliwiają całkowicie zdalne wykonanie testu na ojcostwo wygodnie w domu. Na stronie internetowej zamawiasz zestaw na swój adres zamieszkania. Pobierasz wymaz z wewnętrznej strony policzka bądź szczelnie pakujesz dowolne próbki – smoczek, włosy, czy szczoteczka do zębów, a następnie wysyłasz do laboratorium. Wyniki po kilku dniach będzie dostępny online. W przypadku wykonania badania w domu, test na ojcostwo cena oscyluje wokoło 600-900 zł. W przypadku badania na zlecenie sądu należy stawić się osobiście w laboratorium wraz z dzieckiem.

Test na ojcostwo cena – w jakich okolicznościach sąd może przenieść koszty testu na ojcostwo na Skarb Państwa?

Istnieją wyjątkowe przypadku, gdzie koszt testu na ojcostwo może zostać przeniesiony na Skarb Państwa. Warto jednak pamiętać, że nie ma przepisu, który regulowałby takową refundację. W przypadku wykonywania badań na ojcostwo na zlecenie sądu istnieje możliwość uniknięcia opłaty za test. Dzieje się to w przypadku, gdy dziecko trafia do ośrodka opiekuńczego, bądź rodzice posiadają wyjątkowo ciężką sytuację materialną i nie mają możliwości finansowych, aby opłacić badanie na ojcostwo.
W każdym innym przypadku test DNA na ojcostwo cena zostaje do pokrycia przez osobę, która wnosi pozew do sądu o zaprzeczenie czy ustalenie ojcostwa bądź w momencie przegrania sprawy. Ewentualnie sąd może podzielić koszt pomiędzy stronami sporu.

 

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.