Cena badania DNA – 3 czynniki, które mają wpływ na koszt testu ojcostwa

Cena badania DNAczynniki które mają wpływ na koszt testu ojcostwa nie powinna być jedynym czynnikiem skłaniającym do wybrania konkretnej oferty. Ważne są również inne elementy, takie jak analiza 24 markerów DNA, badanie z dowolnej próbki czy brak ukrytych kosztów badania DNA. Jakie jeszcze 3 czynniki mają wpływ na cenę testu ojcostwa i co jest ważne dla pewności wyniku?

Cena badania DNA – doświadczony zespół ekspertów

Chociaż większość procesów laboratoryjnych odbywa się automatycznie, uczestnictwo doświadczonych laborantów jest bardzo ważne – przede wszystkim przy badaniu na ojcostwo niestandardowych próbek, przy których niedoświadczony pracownik może popełnić błąd. Warto wiec sprawdzić, kto znajduje się w gronie ekspertów danego laboratorium.

Cena badania DNA – liczba wykonanych badań

Ważne, jak długo firma wykonuje badania DNA na ojcostwo, ile ich zrealizowała i jaki czas istnieje na rynku. Analogicznie na przykład do mechanika samochodowego: im dłużej pracuje i im więcej samochodów naprawi, tym większa ma zaufanie i doświadczenie. W takiej sytuacji masz też pewność, że laboratorium nie przestanie istnieć z dnia na dzień. To szczególnie ważne między innymi w momencie, gdy będzie potrzebny na przykład odpis wyniku testu na ojcostwo.

Cena badania DNA – stosowane odczynniki

Jakość wykorzystywanych odczynników ma ogromny wpływ na pewność wyniku testu na ojcostwo i wiarygodność analizy. Wybierz więc placówkę, która używa odczynników najwyższej klasy. Samodzielnie wyprodukowane przez laboratorium odczynniki mogą nie mieć przeprowadzonych kontroli, co wiąże się z ryzykiem błędu.

Rate this post