Badanie DNA koszt – co ma wpływ na cenę testu ojcostwa?

co ma wpływ na koszt badania dna, co ma wpływ na cenę testu ojcostwaGdy robisz badanie DNA – koszt jest ważny. Najważniejsza jest jednak pewność wyniku, ponieważ ma ona wpływ na Twoje dalsze życie. Czy równie jednoznaczny rezultat uzyskasz, wykonując badanie za 500 złotych? Czy w tym przypadku warto kierować się wyłącznie niską ceną? Sprawdź!

Badanie DNA koszt – cena początkowa bywa niska…

…a potem często okazuje się, że trzeba dodatkowo zapłacić. I to za takie elementy badania na ojcostwo, które w trochę droższych testach na ojcostwo są w cenie. W takiej sytuacji koszt badania na ojcostwo ostatecznie jest dużo wyższy niż wydawało się na początku. Jakie mogą być dodatkowe opłaty?

Badanie DNA koszt – możliwe dodatkowe opłaty

Najczęściej to opłaty za przekazanie dodatkowej próbki. A przecież czasami może zdarzyć się, że DNA będzie zdegradowane czy wymieszane z innym (np. gdy przekazujesz tzw. mikroślad)… Inne dodatkowe opłaty to np. koszt za profile DNA na wyniku czy rezultat po polsku. Wybierając ofertę, sprawdź zatem, czy nie ma dodatkowych, ukrytych, kosztów testu na ojcostwo.

Badanie DNA koszt – laboratoria często oszczędzają

Żeby zaoferować klientom bardzo niską cenę, laboratoria mogą oszczędzać na jakości swoich badań DNA. A przecież wynik musi być pewny i jednoznaczny, żeby miał jakąkolwiek wartość… Sprawdź zatem, czy laboratorium ma akredytację PCA, certyfikaty i czy bierze udział w badaniach biegłości.

Ciągle kontrole są bowiem kosztowne i mają wpływ na koszt badania DNA, ale gwarantują całkowicie pewny wynik. Laboratorium powinno też inwestować w szkolenia dla pracowników i najwyższej jakości odczynniki (również poddawane kontrolom).

Rate this post