Badanie DNA koszt – co ma wpływ na cenę testu ojcostwa?

badanie dna kosztGdy robisz badanie DNA koszt jest ważny. Najważniejsza jest jednak pewność wyniku, ponieważ ma ona wpływ na Twoje dalsze życie. Czy równie jednoznaczny rezultat uzyskasz, wykonując badanie za 500 złotych? Czy w tym przypadku warto kierować się wyłącznie niską ceną? Sprawdź!

Badanie DNA koszt – cena początkowa bywa niska…

…a potem często okazuje się, że trzeba dodatkowo zapłacić. I to za takie elementy badania, które w trochę droższych testach są w cenie. W takiej sytuacji koszt badania ostatecznie jest dużo wyższy niż wydawało się na początku. Jakie mogą być dodatkowe opłaty?

Badanie DNA koszt – możliwe dodatkowe opłaty

Najczęściej to opłaty za przekazanie dodatkowej próbki. A przecież czasami może zdarzyć się, że DNA będzie zdegradowane czy wymieszane z innym (np. gdy przekazujesz tzw. mikroślad)… Inne dodatkowe opłaty to np. koszt za profile DNA na wyniku czy rezultat po polsku. Wybierając ofertę, sprawdź zatem, czy nie ma dodatkowych, ukrytych, kosztów.

Badanie DNA koszt – laboratoria często oszczędzają

Żeby zaoferować klientom bardzo niską cenę, laboratoria mogą oszczędzać na jakości swoich badań. A przecież wynik musi być pewny i jednoznaczny, żeby miał jakąkolwiek wartość… Sprawdź zatem, czy laboratorium ma akredytację PCA, certyfikaty i czy bierze udział w badaniach biegłości.

Ciągle kontrole są bowiem kosztowne i mają wpływ na koszt badania DNA, ale gwarantują całkowicie pewny wynik. Laboratorium powinno też inwestować w szkolenia dla pracowników i najwyższej jakości odczynniki (również poddawane kontrolom).