Badanie DNA na ojcostwo pomaga rozwiać ostatecznie wszelkie wątpliwości odnośnie tożsamości ojca dziecka

Kiedy najwcześniej można zrobić badania na ojcostwo, Czy można zrobić badania na ojcostwo podczas choroby, Czy można zrobić badania na ojcostwo podczas zażywania leków, Czy można zrobić badania na ojcostwo podczas karmienia piersiąBadanie DNA na ojcostwo pomaga rozwiać ostatecznie wszelkie wątpliwości odnośnie tożsamości ojca dziecka. Można ten test przeprowadzić z własnej inicjatywy, jak również z polecenia sądu. To jedyny i najlepszy sposób na potwierdzenie lub zaprzeczenie pokrewieństwa. Ojcostwo zostaje potwierdzone maksymalnie w 99,99%, a wykluczone w 100%.

Kiedy najwcześniej można zrobić badania na ojcostwo?
Czy można zrobić badania na ojcostwo podczas choroby?
Czy można zrobić badania na ojcostwo podczas zażywania leków?
Czy można zrobić badania na ojcostwo podczas karmienia piersią

Kiedy najwcześniej można zrobić badania na ojcostwo?

Badanie ojcostwa można wykonać już będąc w ciąży po 8. tygodniu jej trwania. Wystarczy pobrać wymagane próbki np. w przychodni. Na wynik zwykle czeka się kilka dnia, jednakże wszystko zależy od laboratorium i sytuacji pacjentki. Uzyskany wynik jest niemal pewny tak samo robiąc badanie na ojcostwo w ciąży, jak i po narodzinach dziecka. Wystarczy zatem raz wykonać test, aby nie dokładać sobie dodatkowego stresu tylko zyskać spokój, który jest najważniejszy w ciąży.

Czy można zrobić badania na ojcostwo podczas choroby?

Badania na ojcostwo można przeprowadzić nawet podczas choroby. Stan zdrowia nie wpłynie w żaden sposób na badanie DNA i uzyskany wynik. Dodatkowo przyjmowane leki są wtedy bez znaczenia. Nie trzeba zatem specjalnie przekładać terminu wykonania badania.

Czy można zrobić badania na ojcostwo podczas zażywania leków?

Test na ojcostwo można przeprowadzić również w okresie, kiedy zażywa się jakiekolwiek leki. Nie wpływają one na uzyskany potem wynik i ludzkie DNA. Zaleca się jednakże, aby nie połykać jakichkolwiek leków czy też ssać przyjmowanych pastylek na czas wynoszący około godzinę przed planowanym pobraniem materiału genetycznego jako próbki do badania genetycznego na ojcostwo.

Czy można zrobić badania na ojcostwo podczas karmienia piersią?

W trakcie karmienia piersią niemowlaka, DNA matki może się też znaleźć w jego jamie ustnej. Mimo wszystko to nie wpływa na wiarygodność otrzymanego wyniku z wykonanego badania na ojcostwo. Kiedy wymagany wymaz z policzka został pobrany tuż po karmieniu to w laboratorium pracownicy zapewne wykryją mieszaninę DNA. Wtedy trzeba będzie powtórzyć badanie jeszcze raz pobierając próbkę. Musi w niej bowiem znajdować się tylko DNA jednej osoby.