Badania na ojcostwo – prosta procedura, wiarygodny wynik

Czy istnieją przeciwwskazania do badania na ojcostwo, Dlaczego badania na ojcostwo zyskują coraz większą popularność, Czy są sytuacje w których trzeba powtórzyć badanie na ojcostwo, Czy procedura wykonania badania na ojcostwo jest prostaBadania na ojcostwo to podstawowa oferta laboratoriów genetycznych w całym kraju. W ostatnich latach popularność tego typu testów wzrosła, co przełożyło się również na niższe ceny i wysoką wiarygodność badania. Prosta procedura i brak rozbudowanych formalności sprawia, że liczba osób chcących wykonać test każdego roku jest coraz wyższa.

Czy istnieją przeciwwskazania do badania na ojcostwo?
Dlaczego badania na ojcostwo zyskują coraz większą popularność?
Czy są sytuacje, w których trzeba powtórzyć badanie na ojcostwo?
Czy procedura wykonania badania na ojcostwo jest prosta?

Czy istnieją przeciwwskazania do badania na ojcostwo?

Badania DNA na ojcostwo nie wiążą się z ryzykiem dla badanych, dlatego tez nie przeciwwskazań do ich wykonania. Jedynie w przypadku zaawansowanych badań DNA wykonywanych jeszcze przed narodzeniem dziecka konieczna jest kwalifikacja ciężarnej do badania przez ginekologa. W przypadku np. zagrożonej ciąży lekarz może nie wyrazić zgody na badanie.

Dlaczego badania na ojcostwo zyskują coraz większą popularność?

Badania genetyczne na ojcostwo cieszą się coraz większą popularnością z racji swojej niskiej ceny i wysokiej dostępności. Można je wykonać w każdym mieście, gdzie funkcjonuje laboratorium genetyczne. Ceny testów na ojcostwo każdego roku są coraz niższe, a dodatkowo laboratoria organizują promocje na swoje usługi, co przyciąga chętnych na wykonanie analizy DNA.

Czy są sytuacje, w których trzeba powtórzyć badanie na ojcostwo?

Zdarza się, że badania ojcostwa wymagają powtórzenia – dzieje się tak, kiedy próbka zostanie pobrana w nieprawidłowy sposób lub zostanie zanieczyszczona. W przypadku mikrośladów może się okazać, że dostarczony materiał genetyczny nie nadaje się do badania. Na szczęście takie przypadki konieczności powtórzenia badania są stosunkowo rzadkie, ale jednak się zdarzają.

Czy procedura wykonania badania na ojcostwo jest prosta?

Procedura wykonania testów DNA na ojcostwo jest bardzo prosta i każdy sobie z tym poradzi. Pierwszy krok to zamówienie badania w laboratorium lub online. Opłaca się wówczas całkowite koszty, a zestaw pobraniowy można odebrać w wybranym punkcie lub otrzymać kurierem. Próbki można pobrać samodzielnie i odesłać je do laboratorium. Po maksymalnie 10 dniach roboczych osoba badana może otrzymać wyniki testów na ojcostwo.