Badania na ojcostwo – co musisz wiedzieć

Każdy rozważający wykonanie badania na ojcostwo na pewno zastanawia się, jak oraz gdzie zrobić badania, czy każdy może je zrobić i najważniejsze – ile one kosztują. Zdobycie takich informacji niewątpliwie pozwoli na podjęcie odpowiedniej decyzji. Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej.

Jak zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Ile kosztują badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Gdzie zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Kto może zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka

Jak zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Ile kosztują badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Gdzie zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Kto może zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Jak zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Badania DNA na ojcostwo po urodzeniu dziecka można wykonać m.in. poprzez zamówienie specjalnego testu zawierającego zestaw do pobrania próbek śliny. Badania genetyczne na ojcostwo można także wykonać analizując przedmioty takie jak używany smoczek dziecka czy włos z cebulką. Materiał potrzebny do analizy może także zostać pobrany w specjalnie przygotowanych do tego placówkach.

Ile kosztują badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Cena badania na ojcostwo może wahać się między 500 a 2 500 złotych. Jest ona uzależniona od wielu czynników takich jak podwójne badanie próbek w celu uzyskania pewności wyniku, szkolenia pracowników oraz podwójnej kontroli wyniku. Testy DNA wykonywane w profesjonalnych oraz specjalistycznych laboratoriach są droższe, jednak gwarantują poprawność otrzymanego wyniku. Na cenę testu na ojcostwo mogą mieć także wpływ jakość materiałów na których pracuje laboratorium, dyskrecja, a w poszczególnych przypadkach także wystawienie ekspertyzy sądowej.

Gdzie zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Próbkę do testu DNA na ojcostwo możesz pobrać samodzielnie w domu, ale możesz także udać się do placówki, w której wykwalifikowany personel pomoże w pobraniu materiału do badań. Aby mieć pewność, że wyniki badania na ojcostwo są wykonane dokładnie przez najlepszych specjalistów, warto wykonać badanie w laboratorium, które specjalizuje się w wykonywaniu tego typu badań.

Kto może zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Test genetyczny na ojcostwo może wykonać każda osoba, bez względu na wiek czy też stan zdrowia. Wynik badania na ojcostwo będzie taki sam, bez względu na wiek poszczególnych członków badania. Wymaz od dziecka może zostać pobrany już w drugiej dobie życia. Przeziębienie oraz grypa także nie stanowią przeciwwskazań do pobrania próbki oraz wykonania badania DNA.