Wykonanie badania DNA na ojcostwo w domu

Badanie DNA należy do najdokładniejszych sposobów weryfikacji ojcostwa. Jest ono wykonywane z roku na rok coraz częściej. Za pomocą tego badania jest możliwe potwierdzenie ojcostwa z 99,9 procentowym prawdopodobieństwem, bądź jego wykluczenie ze 100 procentową pewnością.

Jak można zrobić badania DNA na ojcostwo w domu, Czy można zrobić badania DNA na ojcostwo ze smoczka, Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo w domu, Jak długo trwają badania DNA na ojcostwo w domu

Jak można zrobić badania DNA na ojcostwo w domu?
Czy można zrobić badania DNA na ojcostwo ze smoczka?
Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo w domu?
Jak długo trwają badania DNA na ojcostwo w domu?

Jak można zrobić badania DNA na ojcostwo w domu?

Otóż, jeżeli chodzi o zrobienie badania na ojcostwo w domu to można je wykonać za pomocą specjalnego zestawu, który zawiera cztery próbki. Badanie takie polega na pobraniu wymazu z polika. Badanie DNA na ojcostwo w domu jest łatwe i bezbolesne. Jego przeprowadzenie trwa zaledwie kilka sekund. Dodatkowo zachowana zostaje pełna anonimowość osób poddających się takiemu badaniu. Istotne jest również to, że taki test można wykonać, gdy dziecko jest jeszcze w łonie matki. W takiej sytuacji wystarczy jedynie wykonać test na ojcostwo w ciąży na podstawie krwi ciężarnej kobiety, jak również wymazu z polika potencjalnego ojca nienarodzonego jeszcze dziecka. Taki test również będzie w pełni wiarygodny.

Czy można zrobić badanie DNA na ojcostwo ze smoczka?

Test DNA na ojcostwo można zrobić ze smoczka. Oczywiście pod warunkiem, że znajduje się nim wystarczająca ilość śliny dziecka. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że badanie takie można wykonać również z butelki po napoju, bądź niedopałka papierosa.

Jaka jest cena badania DNA na ojcostwo w domu?

Jeżeli chodzi o cenę badania DNA na ojcostwo w domu to waha się ona od 500 do 800 złotych. Oczywiście na cenę badania DNA wpływa kilka czynników, do których należy zaliczyć przede wszystkim szybkość wysyłki próbek, ilość porównywanych materiałów genetycznych, jak również pobieranego materiału genetycznego. Test na ojcostwo wykonywany w domu daje takie samo prawdopodobieństwo potwierdzenia, bądź wykluczenia ojcostwa, jak badanie przeprowadzone w specjalistycznym laboratorium.

Jak długo trwają badania DNA na ojcostwo w domu?

Jeżeli chodzi o czas oczekiwania na wynik badania DNA na ojcostwo przeprowadzanego w domu to należy zaznaczyć, iż na wynik takiego badania czeka z reguły około kilku dni.