Wszystkie opłaty związane z testami na ojcostwo

Jaka jest cena testu na ojcostwo, Od czego zależy cena testów na ojcostwo, Jak wybrać pewny test na ojcostwo, Czy w cenie testu na ojcostwo są ukryte opłaty

Wykonywanie testów na ojcostwo jest badaniem, które jest wykonywane bardzo często. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej opcji oraz laboratoriów, które wykonują tego typu kontrole. Warto więc wiedzieć, jak wysoka jest tego cena oraz od czego jest ona zależna.

Jaka jest cena testu na ojcostwo?
Od czego zależy cena testów na ojcostwo?
Jak wybrać pewny test na ojcostwo?
Czy w cenie testu na ojcostwo są ukryte opłaty?

Jaka jest cena testu na ojcostwo?

Testy na ojcostwo – cena różnić się może w zależności od wybranego laboratorium oraz sposobu pobierania materiału genetycznego. Uznaje się jednak, że średnia cena, jaką należy zapłacić to 500-1300 złotych. Warto jednak pamiętać, że z reguły im droższe badanie ojcostwa, tym bardziej precyzyjne wyniki można otrzymać, ponieważ sprawdzane jest na wielu płaszczyznach.

Od czego zależy cena testów na ojcostwo?

Tak jak było już wspomniane, cena testu na ojcostwo między innymi zależna jest od formy pobierania materiału do badania DNA na ojcostwo. Najtańsze testy DNA na ojcostwo to te, które opierają się tylko i wyłącznie na wymazie z policzka. Laboratoria, które opierają się także na badaniach na ojcostwo, chociażby włosów z reguły mają wyższe ceny, ale jednocześnie są także pewniejsze i prawie zawsze dają jednoznaczną odpowiedź.

Jak wybrać pewny test na ojcostwo?

Na pewno warto kierować się opiniami, jakie krążą o danych laboratoriach. Dzięki temu można porównać je między sobą i wybrać te najlepsze, które mają najwyższą skuteczność w badaniach DNA. Decydując się jednak pomiędzy wymazem z policzka, a na przykład badaniem włosów warto kierować się własnymi możliwościami zdobycia oraz dostarczenia próbek.

Czy w cenie testu na ojcostwo są ukryte opłaty?

Może się tak zdarzyć, iż ukryte będą pewne opłaty i właśnie dlatego zawsze należy dokładnie czytać regulaminy, aby uniknąć przykrej niespodzianki. Warto zwrócić uwagę, czy na przykład koszt kuriera jest już wliczony w usługę. To samo tyczy się w przypadku pobierania materiału genetycznego w placówce. Warto sprawdzić, czy jest to już uwzględnione w cenie badania na ojcostwo. Istotne jest także to, czy istnieją dodatkowe opłaty za dostarczenie kolejnych próbek do badania, takich jak włosy, sztuczce, czy wymazy ze szklanki.