Ustalenie ojcostwa – czy zawsze oznacza koniec związku? |
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Ustalenie ojcostwa – czy zawsze oznacza koniec związku?

Niekoniecznie. Co więcej, może się nawet okazać, że badanie DNA na ustalenie ojcostwa umocni relacje między dwojgiem ludzi i będzie czynnikiem, który ostatecznie na nowo scali rodzinę.

Ustalenie ojcostwa – każdy ma prawo mieć wątpliwości

I każdy ma prawo chcieć się od tych wątpliwości uwolnić. Musimy mieć świadomość, że decyzji o wykonaniu badania na ojcostwo zwykle nie podejmuje się w ciągu jednej chwili. Niepewność co do ojcostwa pojawia się przeważnie dużo wcześniej i nie pozwala mężczyźnie skupić się na opiece nad dzieckiem. Utrudnia mu też nawiązanie z nim emocjonalnej więzi. Taka sytuacja psuje również jego relacje z partnerką, którą chciałby przecież darzyć pełnym zaufaniem. Bo na czym, jak nie na zaufaniu powinien opierać się każdy związek. Aby móc bardziej zaangażować się w życie rodzinne i „oczyścić” ze wszystkich negatywnych emocji, mężczyzna potrzebuje więc dowodu swojego ojcostwa. Tym dowodem, pewnym i niezaprzeczalnym, staje się dla niego wynik badania w kierunku ustalenia ojcostwa.

Ustalenie ojcostwa – szansą na nowy, lepszy początek dla związku?

Badanie na ustalenie ojcostwa często staje się doskonałą okazją do otwartej rozmowy między partnerami. Pozwala wyjaśnić wiele ważnych kwestii, o których do tej pory para bała się mówić. Jeśli dodatkowo taka rozmowa odbywa się w atmosferze szacunku i zrozumienia, zamiast wzajemnych oskarżeń, to badanie na ustalenie ojcostwa może stać się czymś, co na nowo połączy partnerów i do rozpadu związku nie dojdzie.

Często mężczyzna, gdy tylko otrzymuje informacje, że jest biologicznym ojcem dziecka, automatycznie bardziej angażuje się w jego wychowanie. Zdecydowanie łatwiej jest mu również zbudować z dzieckiem rodzicielską więź. Ponadto zmienia się jego stosunek do partnerki. Zaufanie, które zniknęło gdzieś po drodze, powraca, a często jest nawet dużo większe niż przedtem. A co jeśli wynik badania DNA na ojcostwo to ojcostwo wykluczy? Zawsze trzeba przecież brać pod uwagę taką ewentualność.

Ustalenie ojcostwa – wielu mężczyzn zostaje przy dzieciach, choć badanie wykluczyło ich ojcostwo

Wynik wykluczający ojcostwo nie oznacza, że mężczyzna w jednej chwili przestaje kochać dziecko. Zwłaszcza jeśli ustalenie ojcostwa miało miejsce kilka lat po jego narodzinach. W takich sytuacjach wielu mężczyzn nadal chce uczestniczyć w życiu dziecka, opiekować się nim, podejmować najważniejsze decyzje związane z jego wychowaniem. To oczywiste, że wykluczenie ojcostwa zmienia relacje w rodzinie i między partnerami. Przywiązanie mężczyzny do dziecka bardzo często pozostaje jednak niezmienne.

Badania genetyczne na ustalenie ojcostwa wciąż wywołują skrajne emocje. Są wśród nas tacy, którzy podchodzą do tematu badań DNA całkiem zwyczajnie – bo przecież nie można pozbawić mężczyzny prawa do poznania prawdy. Inni z kolei, chęć wykonania tego rodzaju testów na ojcostwo tłumaczą po prostu brakiem zaufania, chęcią udowodnienia zdrady partnerowi. Badanie jest dla nich wystarczającym powodem do zakończenia związku. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach może być zupełnie odwrotnie. Niejednokrotnie badanie DNA staje się okolicznością, przez którą para decyduje się ostatecznie ze sobą pozostać i razem wychowywać dziecko.

 

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.