Testy na ojcostwo – ile kosztują i czy cena podlega negocjacji?

Testy na ojcostwo cena to kluczowa kwestia dla osób, które zastanawiają się nad wykonaniem analizy genetycznej. Cennik badań DNA jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Między innymi od rodzaju próbek i sposobu ich pobrania oraz od tego, jaki typ badania wybieramy.

Jaka jest cena domowego testu na ojcostwo, Jaka jest cena prywatnych testów na ojcostwo, Testy na ojcostwo cena - czy można rozłożyć na raty, Ceny testów na ojcostwo - czy podlegają negocjacjom

Jaka jest cena domowego testu na ojcostwo?
Jaka jest cena prywatnych testów na ojcostwo?
Testy na ojcostwo cena – czy można rozłożyć na raty?
Ceny testów na ojcostwo – czy podlegają negocjacjom?

Jaka jest cena domowego testu na ojcostwo?

Ceny domowych testów na ojcostwo kształtują się w granicach 400-1000 złotych. Nie zawsze warto wybierać najtańsze analizy, ponieważ zwykle zawierają one ukryte koszty. Dodatkowo może być płatne dostarczenie próbek do laboratorium czy wykonanie profilu genetycznego osób badanych. Lepiej nieco dopłacić i wybrać test na ojcostwo, dla którego podana jest cena całkowita.

Jaka jest cena prywatnych testów na ojcostwo?

Prywatne testy DNA na ojcostwo można wykonywać w domu i nie zapłacimy za nie więcej niż 1000 złotych. Prywatnie można również wykonać badania na ojcostwo jeszcze podczas trwania ciąży. Procedury są dość skomplikowane, wymagane jest bowiem pobranie próbki płynu owodniowego. Z tego powodu koszt badania na ojcostwo może wynosić nawet 6 tysięcy złotych.

Testy na ojcostwo cena – czy można rozłożyć na raty?

Wiele laboratoriów oferujących wykonywanie badań na ojcostwo, proponuje klientowi możliwość rozłożenia płatności na raty. Cena badania DNA na ojcostwo nie jest bowiem najniższa i nie każdy ma całość gotówki, by opłacić badanie. Nie zawsze można czekać z testem aż do momentu zgromadzenia całej sumy. Takie osoby powinny zapytać o możliwość skorzystania z rat, zanim zdecydują się na wykonanie badania ojcostwa.

Ceny testów na ojcostwo – czy podlegają negocjacjom?

Z reguły cena badań DNA na ojcostwo nie podlega negocjacji. Cennik podawany przez laboratoria jest ostateczny, zawiera bowiem koszty materiałów medycznych, opłacenia personelu, zachowania zasad higieny oraz wykonania profesjonalnej analizy próbek. Nie ma możliwości, by te opłaty zmniejszyć podczas badania, ponieważ procedury zawsze wyglądają tak samo. Okresowo laboratoria organizują jednak promocje, dzięki którym testy ojcostwa można wykonać nieco taniej.